Je nealkoholické pivo naozaj nealkoholické?

19. nov 2019

Ahojte je nealkoholické pivo naozaj nealkoholické?
Moja malá má 6,5 roka a občas keď vidí,že pijem nealkoholické pivo pýta a plače,že chce ochutnať môžem jej dať,či je aj v takýchto pivách alkohol?

babyfrog
19. nov 2019

Toto nie je pivo ale sladká malinovka a áno nie je tam alkohol... Ale ja by som toto dieťaťu určite nedala

autor
19. nov 2019

@babyfrog jasné že nie celú plechovku a denne niekoľko krát len ochutnať

sorciera24
19. nov 2019

pozor je nealko pivo, to ma nejake percento alkoholu a toto, kt. ma 0,0% nelako nema žiaden alkohol, je tam aj tuším napísane, že limonáda.....ochutnat mu kludne možes dat, aj ekd su zdravsie veci...

c_est_la_vie
19. nov 2019

Rovnako by som dietatu nedala. Nejde iba o alkohol, ale uz aj o taky psychologicky efekt- ked toto bude pit teraz, v 12 mu nepride divne dat si alko

autor
19. nov 2019

@sorciera24
@c_est_la_vie neboj to dieťaťu pravidelne dávať 🙂 ale tak keď chce ochutnať zakázané ovocie chutí najlepšie nie? Preto chcem dať ochutnať

korunka1
19. nov 2019

Len si daj pozor, aby ti v neskoršom veku neprerastlo decko cez hlavu. Plakať kvôli pivu? No neviem...

jaron
19. nov 2019

z hľadiska obsahu alkoholu sú dva druhy nealkoholických pív:

- s obsahom alkoholu do 0,5 %
- s obsahom alkoholu 0 %

Potom je ešte rozdiel:
- klasické nealkoholické pivo
- nealkoholický Radler (vyšší obsah cukru, zmes piva a ovocnej limonády, či šťavy a pod., záleží od výrobcu).

Samozrejme najväčší vplyv na výchovu má nie to, čo hovoríme, ale to, čo robíme. Takže je ťažké nedať ochutnať to, čo sami jeme, pijeme. Ale dá sa z toho do určitej miery aj niečo vyťažiť. Napr. my alkohol nepijeme vôbec, takže keď si niekedy dáme pivo, zdôrazňujeme, že to je to bez alkoholu. I keď je pravda, že deti sú už o niečo staršie. A zmysel to má naozaj iba vtedy, keď alkohol nepijeme vôbec.

ukulela
19. nov 2019

je to limonada, no raz sa to prezentuje ako nealkoradler - a ma to evokovat nahradu alkoholu. mna skoro vystrelo, ked deckam na vylete ucitelky dali tento nealko radler - ze ved nealko - ale podla mna nevhodne, len pre tu psychologicku spojitost s pivom .... a ako pise @c_est_la_vie - teraz ochutnat, v dat vypit a v 12 uz nebude decku divne ani pivo atd.

janulla77
19. nov 2019

Áno toto je jediné pivco zlatý bažant ktorý má ozaj 0.0% alko. Čo u birelu povedať nemôžem tam už je trošku alkoholu... 🙂

patka06
19. nov 2019

Ochutnať môže, to je určite neublíži.

boldo87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
19. nov 2019

Ďakujem pomohli ste dám ochutnať 🙂
@korunka1 skôr mi prerastie cez hlavu keď bude všetko zakázané ovocie 🙂

c_est_la_vie
19. nov 2019

Ano zakazane ovocie zvadza. Nechcem posobit ako stara zenska, ake zakazane ovocie su aj drogy, promiskuita, fajcenie. S dietatom si treba budovat taky vztah aby nerobilo rodicom na truc ale verilo ich odporucaniam a nebude ho nic pokusat.
@ukulela jedna moja znama davala 9 mesacnemu birell. Mna pomaly vystrelo, sice vsetci sa smiali, ale okrem stopoveho alkoholu ide aj o chmel- ten tiez nema pozitivne vlastnosti a napr psov aj zabija. A samozrejme, pri birelle uz ta chut pripomina realne pivo 😕

petkasaurus
19. nov 2019

Boze moj, ja ked som bola mala, nasi mi vzdy dali ochutnat penu z normalneho alkoholickeho piva, ked som chcela a tu som.. Ani nie som alkoholik, ani som im neprerastla cez hlavu.. Mozno aj lepsie, nez hentie sladke umeliny..

adriana1312
22. nov 2019

ja normalne malemu som dala ochutnat
, vsak nepije alkoholicke pivo, v lete sem tam si odpil z nealka
radlera a co? Niektore zeny robia zo vsetkeho dramu.

korunka1
22. nov 2019

@adriana1312 ak narážaš aj na mňa, tak treba čítať poriadne. Mne je šuma fuk, čo kto dáva svojmu decku jesť a piť. Či niekto dá polročnému dieťaťu tatarák, 9ročnému potiahnúť z marišky a považuje to za vhodné, lebo nech sa učí a ochutná. Mňa zarazil ten plač 6,5 ročného dieťaťa kvôli pivu, tam som videla skôr ten problém.😉

adriana1312
22. nov 2019

@korunka1 ja som ani od teba nic necitala, necitala
som od nikoho tu nic , ja som napisala svoju odpoved,
cize na Teba som vobec nenarazala 🍺 Peace.