Je to podvod?

17. feb 2023

Ahoj, prosím vás,jedna pani mi na inzerát napísala že má záujem(pani ma Slovenské meno), že ona zaplatí DPD ,oni prídu pre balík v deň v ktorý mi to vyhovuje a peniaze mi pripíšu na účet naozaj to tak funguje alebo je to ďalší podvod? Nechcú odo mňa číslo karty chcú iba číslo účtu.

stellarstar
17. feb 2023

Ano

autor
17. feb 2023
luckabj82
17. feb 2023

ani s nou nekomunikuj

martulik6
17. feb 2023

nič nedavaj, ignoruj ju,, aby nebolo neskoro...

alenah31
17. feb 2023

Podvod....DPD uz k tomu dala vyjadrenie:

autor
17. feb 2023

Ďakujem veľmi pekne

basulaak
17. feb 2023

Neverila by som. A pise normalne? Ci divnou slovencinou? Tj. stylizacia vety ako by to slovak nepovedal…je jedno ze chce cislo uctu, len dnes mi pisali dvaja podvodnici, ja si z nich uz robim dobry den a hned ich odhalim uz podla typu pisania. “Je to k dispozicii?” Potom kratky smalltalk na odvedenie mojej pozornosti typu “povedzte mi, preco predavate?” (Akoze wtf lol!)…chapes.

tosomja
17. feb 2023

@basulaak 🤣🤣🤣 mne včera :
Dobrý deň, je to ešte na predaj? (Áno je)
Koľko má najazdené? (390tisic)
Ok, beriem. (V poriadku, kedy prídete pozrieť?)
Je to v poriadku, pošlem kuriéra DPD a peniaze prevediem cez neho, je to jednoduché 🙂 (ok, nech vezme veľa baliaceho papiera, a nech rovno zastane pred políciou, tam ho budeme čakať )
A už som bola zablokovaná 🤣🤣

annm81
17. feb 2023

Je to štandardný podvod, ktorý funguje roky. Ďalším krokom by bolo to, že máš poslať "malú" zálohu, ktorá sa ti údajne vráti.

gagagabika
11. máj 2023

Dobrý deň, neviem či to tu patrí ale chcem sa len spýtať či nemáte niekto skúsenosť s nasledujúcim niečím podobným. Fotografie som skúšala googlit, či nenájdem podobne ale nenašlo mi zhodu. Tak či náhodou s tým nemáte niekto skúsenosť 🙂 ďakujem

annm81
11. máj 2023

@gagagabika Polož si otázku, či je detský kočiar v Španielsku nepredajný, že ho niekto musí posielať na Slovensko. Ešte k tomu komunikuje nie práve dokonalou češtinou, pričom inzeruje na slovenskom portále v slovenskom jazyku. Samozrejme, že je to podvod.

zooeynka
11. máj 2023

@gagagabika fakt by si kupovala kocik zo spanielska?;) Jasneee ze podvod.

gagagabika
11. máj 2023

@annm81 ďakujem 🙂