Je to zlatá žila?

marienka9999
6. apr 2020

Ahojte 🙂 od včera ma strašne boli konečník a niečo mi odtiaľ trčí ale dnes je to väčšie ako včera... môže to byť aj niečo horšie alebo to bude len tá zlatá žila ? Nikdy predtým som s tým problém nemala tak neviem 🤔 ďakujem za odpovede

petamada
6. apr 2020

moze to byt ono, treba ti nato lieky aby sa ti to nezhorsilo a stiahlo naspat..ja berem na to Detralex, a kup si aj dubovu koru - a moč si to, resp. aj gel s dubovou korou mi zabral.

basska_b
6. apr 2020

To som mala po pôrode, brr, našťastie sa to stiahlo behom 3 týždňov, dávala som si na to len masť Faktu a celkom pomáha

kiwi3
6. apr 2020

asi by som nepouzila slovo "len", uz sa toho celkom nezbavis do konca zivota a moze to prejst do velmi bolestiveho stadia

marienka9999
autor
6. apr 2020

Tak mňa už to aj teraz veľmi boli...bola som práve v lekárni kúpila som si tiež masť a čapíky faktu...len že desi ma to že je to väčšie od včera ...a teraz keď sa človek ani nevie dostať k lekárom len keď umiera :/

petamada
6. apr 2020

@marienka9999 staci im zavolat, spravia ti e-recept..ja som tak riesila, aj ked zvyhli na xty pokus,ale netrepala by som sa urcite.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marienka9999
autor
6. apr 2020

Inak som už volala zohnala som číslo ...volala som mojej obvodnej že čo s tým vraj si mám v lekárni niečo kúpiť na zlatú žilu...ani sa nepýtala podrobnosti a zložila

kiwi3
6. apr 2020

@marienka9999 hej, na to sa velmi ani nepredpisuje. mozno detralex, ale ajtak je lepsie kupit si mobivenal, lebo je to to iste a lacnejsie.

zirafienka
6. apr 2020

@kiwi3 detralex je vyslovene na žily a je na predpis. Mobivenal je náhrada vo forme výživového doplnku a preto je na voľno, ale detralexu sa nevyrovná. To ti povie aj leká špecoalusta.

natalienka12
6. apr 2020

@kiwi3 mobivenal nie je to iste co detralex, je sice na predpis ale plne hradeny a nie je nebezpecny tak si myslim, ze v lekarni predaju aj bez predpisu aspon teda mne v par lekarnach predaju. Poistovna nan neprispieva ani cent.
@marienka9999 vymenit lekara a riesit to znovu, ale nerob paniku, ak by si mala nador, lebo toho sa urcite bojis, tak rakovina neboli v pociatocnych stadiach a mala by si krv v stolici. Skus si este urobit test na okultne krvacanie. A aj tu na mk su doktorky a vedia dobre poradit. Takze by som mozno zacala aj tu.

kiwi3
7. apr 2020

@natalienka12
@zirafienka je to uplne to iste, pozrite si zlozenie, len detralex je oficialne liecivo a mobivenal vyzivovy doplnok. Coz je pravdepodobne len lobing vyrobcu detralexu

natalienka12
7. apr 2020

@kiwi3 Píšu, že je to tá istá látka, ale nie je to to isté, ja teda nie som farmaceut, ale v každej lekárni mi povedali, že detralex je oveľa účinnejší a povedali mi to aj lekári - známi, ktorí nemajú dôvod robiť nejaký lobbing pre mňa.