Kde môžem predávať handmade výrobky?

kayka333
17. dec 2023

Dobrý deň.

Mám 16 a snažím sa predávať moje ručne háčkované hračky. Keďže nemám 18 nemôžem teda mať živnosť.
Nevie mi niekto poradiť?

Ďakujem

pribinak
17. dec 2023

@kayka333 sashe.sk

madeincssr
17. dec 2023

Nafoť celý sortiment s číslami pri jednotlivých druhoch, do textu napíš ceny a vyves na bazoš. Bude to vyzerať tak, že rozpredávaš svoju zbierku...

kayka333
autor
17. dec 2023

@madeincssr presne takto som sa to snažila spraviť, spravila som dobrú grafiku primerané ceny atď. Videlo to cez 200 ľudí ale nikto sa neozval...

madeincssr
17. dec 2023

Hej, aj to je možné. Mnoho ľudí má už byty zapratané všetkým možným a ďalším veciam (hoci aj veľmi pekným ručným výrobkom za fajn cenu) sa už bránia. Pokochajú sa, ale nekúpia. Jedine to tam mať dlhodobo. Ešte mi napadlo, či by to bohatšie firmy nemohli mať ako prezenty pre zamestnankyne, ale ako to dosiahnuť...

betulinka1
17. dec 2023

@kayka333 fb skupiny, kde si mamicky predaju veci pre deti, mieste fb stranky….

kayka333
autor
17. dec 2023

@madeincssr tiež ma napadlo že to predať niekomu kto už má živnosť a predáva takéto handmade na trhoch alebo niekde lenže je to ťažké predať veci vo väčšej hodnote keď človek nemá 18

stellarstar
17. dec 2023

@kayka333 bazar?

bluecapybara
17. dec 2023

Skús pripadne cez nejakého rodinného príslušníka, starého rodiča, susedu dôchodkyňu alebo tak - príležitostný príjem do nejakej sumy sa ani myslím nezdaňuje - urobiť si profil na predajných kanáloch cez ich meno.

Ešte okrem Sashe je aj cesky Fler alebo anglicky Etsy.

Alebo mi napada - urob si Instagram profil, kde budeš uverejňovať nejaké dobre nafotené fotky výrobkov ako napr https://www.instagram.com/stowaways_toys?igshid... alebo ako https://www.instagram.com/manooni_shop?igshid=Y... a ak to ľudí zaujme a nebude to tuctove, tak ta budú kontaktovať, či sa to da kúpiť alebo či im vieš vyrobiť niečo na zákazku. Idealne keby to je niečo inovatívne a v EN. Myslím, že pri takomto profile netreba nikde písať vek, takže jediným kritériom prečo sa ľudia rozhodnú to mať doma bude skutočne iba to, aký je tej výrobok a nie to, kto ho predáva a koľko ma rokov.

madeincssr
17. dec 2023

Ešte možno skús vygoogliť weby, ktoré predávajú handmade výrobky a spojiť sa s ich správcom/majiteľom. Prvý vzorkovník im prípadne dať za symbolickú cenu resp. aj zadarmo, či by neskúsili zaradiť ich do ponuky. Popíš kopu mailov s foto prílohami a kontaktom (radšej si na to zriaď "komerčný" mail), možno to niekto niekomu posunie.

veronikaszabova
17. dec 2023

@kayka333 napr tu na bazare MK. Pozeram, ze tu to nemas. 🙂 skus