Kde nájdem na nete reláciu Pestúnka?

cicanezer1
20. mar 2014

Ahojte, prosím ak viete,poraďte, kde by som na webe alebo niekde v archíve našla staré časti relácie Pestunka, čo bola vysielana niekedy dávnejšie na Markize.
Vtedy som sa hrozila nad niektorými nevychovanymi detickami, moje boli ešte malicke a na slovo posluchali-ešte totiž nemali svoj rozum....teraz ho majú viac než treba a ja si niekedy prípadam ako najneschopnejsia matka bez stipky rešpektujem...zišlo by sa pozriet rady niektorých pestunok,ako spraviť poriadok v rodine ....ďakujem
Ps.pripadne podobnú reláciu,ak o niečom viete...nech sa aspoň trosku ukludnim,že nie len ja som taká ale je nás viac;)

margaretka99
20. mar 2014

ahoj, ak rada citas, tak odporucam knihu 5 dni, ktore zmenia vase dieta od Kevina Lemana.

siska53
20. mar 2014

Skoda,ze to nedavaju v telke, ja som to rada pozerala. Tiez mam knihu , co spomina margaretka, ale i a dost! A i deti ako vyzva. Z kazdeho sa da daco vybrat. Ja som si daco vypisala , mozno trosku pomoze,mozno ti daju aj ine tipy, triky :
Vychova najma podla Fr.:
- Nechat babatko, nech sa samo utisi 5-10min.,az potom prist,inak ho mozeme zobudit

- babu vysvetlovat,co sa ide diat,co s nim budeme robit

- naucit dieta pockat

- nekricat (co najmenej), trpezlivo vysvetlit,ukazat a trvat s usmevom a milym slovom na pozadovanom

- respektovat ho,(napr.ak sa s nim rozpravam,nikto nas nesmie vyrusit bez ospravedlnenia,no aj naopak!!!), rozpravat sa s nim ako s clovekom,brat to,co hovori,vazne,nezhadzovat ho pred druhymi(hlavne ak je akykolvek predpoklad, ze nas moze pocut.

- dat hranice,ale v ramci nich volny priestor

- nechajte ich na pokoji (malo kruzkov,nech sa hraju aj samy)

- rodicia musia mat aj priestor pre seba. Obcas vypadnut prec bez deti,vecery maju patrit rodicom.

Robit tkz. velke oci- nestastnoprisny vyraz a byt presvedceny,ze dieta spravi to,co pozadujem

Nie nepouzivat casto.

Drobne nezbednosti su ok

Aj jedlo dietatu predstavit a trvat,nech ochutna aspon 1lyzicku

Maskrtenie je povolene,ale len case na to urcenom (urcia rodicia,vo fr. je to cas olovrantu)

Vraj ucinne vety:
Tu rozhodujem ja - ak dieta protestuje

Nemas pravo sa tak spravat ..atd ( t as pas droit)

A hlavne trpezlivost a pevne nervy,byt prikladom,nemozem chciet,aby dieta napr pilo vodu a ja pijem sladke vody a pod.

Vela objimat a tulit

Chytit za ruky,povedat,co chcem(tam je ocny kontakt) a dieta ma zopakovat,co od neho chcem

Stat si za svojim

Rodinu robia pravidla