Kedy kúpiť psíka k dieťaťu?

1medvedik1
22. apr 2022

Ahojte, v poslednej dobe rozmýšľame nad kúpou psíka. Avšak máme 4 mesačné bábätko a nevieme sa rozhodnúť či kúpime teraz a budú rásť spolu.. Alebo počkať rok, dva a kúpime potom, dieťatko ho už bude viac vnímať, bude väčšie... Tie čo máte psíkov pri deťoch viete mi poradiť?
Malé šteniatko ešte nebude také obratné a neutečie pred ročným všetko chytajúcim bábom.. Chceme malého psíka. Ale zase neviem či by nebolo lepšie keď vyrastie dieťa.. Neviem. Poraďte.

martinka13
22. apr 2022

Ja by som počkala, kým sa bude dieťatko vedieť tešiť zo šteniatka a trosku sa aj starať. My sme kúpili, keď mal syn 5 rokov.

pribinak
22. apr 2022

Psa sme mali už pred narodením dieťaťa. Určite by som nekupovala šteniatko teraz. Pockala by som aspoň 3-4 roky.
Šteniatko a bábätko naraz môže byt dosť náročné

kitycat
22. apr 2022

No a ma zo byt clen rodiny alebo hracka, ten psik?

Rovnako ako je hrave dieta tak isto je hrave aj steniatko, hryzie ostrymi zubkami, cika a kaka ako sa mu "podari" kym je steniatkom.. A nenauci sa. Ja by som poskala, kym bude mat maly aspon tie 2 rocky a aj bude vnimat to puto, ktore si s najlepsim priatelom cloveka moze vybudovat.

lucinddas
22. apr 2022

@1medvedik1 za mňa teraz, si doma, máš čas sa venovať dieťaťu aj psíkovi. My sme kúpili k 3 mes. dieťaťu a neľutujem. Psík spával dole v košíku kočíka 👍

3009
22. apr 2022

@1medvedik1 podľa mňa teraz. Zvládneš vychovať aj psíka keď si doma a ak už pôjdeš do roboty bude mať návyky zvládnuté.

mirkava
22. apr 2022

@1medvedik1 myslím že 4mesacne je ešte malinke na psíka. Môj syn má 8 rokov a strašne chce psíka, ale ešte by sa o neho nevedel postarať... tak až bude starší 😊

poopsie
22. apr 2022

Ja som kúpila psa v októbri a teda bol to zaberák.. Ak si tým všetkým chceš prejsť, tak ti to nikto nevyhovorí(osobná skúsenosť je neprenosna) , ale ja som vedela do čoho idem (lebo mamina kupila psa keď som mala 12 rokov) keď moja dcéra mala 4 mesiace boli sme radi, že spíme... Keby som mala v noci ešte upratovať po psovi 🤦‍♀️

katarinaba
22. apr 2022

ako bolo spomenute - spolocnik ci hracka? Ak to kupujete pre dieta, tak ho nekupujte vobec, alebo az bude mat 11 a bude schopne sa o neho postarat. Pokial chcete psika, lebo chcete spolocnika, clena rodiny - tak ho kupte, ked budete mat vhodne podmienky - kludne aj zajtra

marietaaaa11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivetta1234
22. apr 2022

@1medvedik1 a mali ste uz niekedy psika alebo to bude prvy?

orta
22. apr 2022

teraz by som si psika este nekupovala, kedze sa mu bude treba velmi vela venovat a teraz asi nemas na to tolko casu. pockala by som, pokial aj dietatko bude vacsie a chapavejsie

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heln
22. apr 2022

@1medvedik1 ahoj, chovala si niekedy psa? byvate v dome ci v byte?
predstav si situaciu o necely rok, februar, dieta ma 14 mesiacov, povedzme ze uz chodi, ides so psikom a dietatom von, lebo musis, zima, sneh, pes sa vykaka a ty musis pozbierat bobky, pes na voditku sa taha prec, dieta drzis za ruku? alebo nedrzis, dieta sa taha na druhu stranu, potrebujes bobek hodit do kontajnera, okolo kontajnera pol metra snehu, dieta sa prieci, reve, pes sa taha na druhu stranu, dieta chytis pod pazuchu a zahodis bobek.... vecer po narocnom dni, dieta uz konecne spi, chces si sadnut na gauc a vylozit nohy, ale nemozes, lebo pes na teba gula ocami, ze potrebuje ist von....
milujem psy a spekulovala som nad psom, ale narodil sa mi syn, psa som uz mala, za mna teda pes este velmi dlho nie.