Kedy začať cvičiť po cisárskom?

77eliska77
23. okt 2018

Ahojte chcela by som sa opytat kedy ste zacali cvicit po cisarskom? Ja som po nom tyzden citim sa fajn obcas mam bolesti chrbta,chcela by som zacat s cvicenim no neviem ci to nieje skoro nechcem urobit nejaku chybu a potom to lutovat. Nechcem to zas prehanat len tak pomaly zacat co by ste odporucali? Dakujem

liz_lemon
23. okt 2018

@77eliska77 tyzden po SC a cvicit???? porad sa s gynekologom, ale este je velmi skoro

soldi
23. okt 2018

pockaj do konca sestonedelia. to je fajn, ze sa citis fajn, ale potrebuje sa to aj zvnutra vsetko zahojit a zregenerovat, stiahnut svaly, panva a pod.

viac si ublizis nez pomozes.

ja som vzdy zacala az po sestonedeli, ale aspon hned naplno 🙂

beky1813
23. okt 2018

Radsej si uzivaj babo a neponahlaj sa, telo sa musi poriadne zotavit

malinajahoda
23. okt 2018

@77eliska77 šťastná to žena 🤔.

vendulka80
23. okt 2018

Ja som po sekcii 5 mesiacov a cvicit som začala opatrne cca pred mesiacom. Urcite nezačínaj po týždni!!!! Brucho je nevyspytateľná vec a sekcia rovná sa veľká brusna operácia po ktorej sa môžu dostaviť komplikácie. Sama maternica sa ti musi najprv stiahnuť, vsetky orgány uložiť do pôvodného stavu a skorým cvičením ci mozes poškodiť. Vsetko chce svoj cas...

siska53
23. okt 2018

@77eliska77 po pol roku. Odpoved lekara,ked som sa pytala ja. Paneboze,vsak mas cele brucho rozparane! S cvicenim si treba dat teraz pokoj. Ja som 7 m.po druhej sekcii mala este laparoskopicky operovany pruh a zlcnik naraz,cize vonkajsi rez minimalny,ale aj tam mi cvicit dovolili az o pol roka! Nieto este sekcia,co je narocnejsia operacia oproti laparke. A este si zisti,ci nemas diastazu,lebo tam si klasickymi brusakmi len pohorsis.

soldi
23. okt 2018

@77eliska77 ale teda, dodam, ze ja som vzdy rodila prirodzene, tak tam je to asi trosku ine

liz_lemon
23. okt 2018

@soldi SC je nieco celkom ine, ako prirodzeny porod, je to zavazna operacia, vela ludi, si mysli, ze je to bezbolestna brnkacka, ale nie je to tak (aj ked ja som bola velmi rychlo fit, ale na cvicenie to rozhodne nebolo)

dskjhfdlkdjhl
23. okt 2018

@77eliska77 zalezi od toho, co si pod cvicenim predstavujes. Za mnou hned na druhy den (este na JIS-ke) bola rehabilitacna sestra a ukazala mi, co mam cvicit a cvicila som uz v porodnici. Ale to boli jednoduche cviky, ktore mi velmi pomohli, uz v porodnici so chodila vystreta a proste som normalne fungovala. Takze take si uz mohla cvicit v podstate hned. Ale ak myslis take riadne cvicenie (ze si das riadne do tela), tak myslim, ze aj polroka by sa malo pockat. Ved tam je tych rozrezanych vrstiev hodne, je to riadna operacia.

montemotherone
23. okt 2018

@77eliska77 kdesi som čítala že cviky na brucho až po pol roku 🤔

miriama87
23. okt 2018

@77eliska77 mne povedal gynekológ že nemám určite pol roka cvičiť.

jatva
23. okt 2018

Zalezi co cvicit. Su cviky co mozes robit 5dni po sekcii. http://www.ivafis.cz/cviceni-po-porodu-v-prubeh...

evita168
23. okt 2018

Mna aj po roku bolela pri cviceni jazva tam som to nechala tak potom som ju citila este aj dva dni nejak mi to neslo bez bolesti

lianka123
23. okt 2018

@77eliska77 2 tyzdne po som sa postavila na bezecky pas. Uplne v pohode

nikuska9284
26. okt 2018

tiež som začala cvičiť po ca. 5tich mesiacoch....ale to som už makala.

sirobisprdel
21. júl 2022