Kto vykonáva dohľad nad zdravotnou starostlivosťou?

leeenka26
4. sep 2011

Ahojte, prosim poradte mi, prisla mi odpoved z uradu pre dohlad nad zs, dohlad vykonavala lekarka, ktora nebola v prislusnom odbore. Len pre priklad, kedze nechcem konkretizovat, ked sa stazujete na chirurga, moze dohlad vykonat len jeden lekar, napr. stomatolog?
Pytam sa preto, lebo vo vyjadreni na staznost, ktora mi prisla, je citovany zakon, ktory ked som si precitala v zbierke zakonov c.581/2004, paragraf 43, odsek 5, je napisane, ze dohlad moze vykonat len lekar s minimalne 5 rocnou praxou a to v prislusnom odbore, ak dalej nie je ustanovene inak. Ako by ste to chapali? Musim sa poponahlat, lebo do 15. dni musim podat odvolanie.

juliagregor
4. sep 2011

nám radili ludia od ombudsmana, bolo to dosť rýchle a boli velmi ochotní ...
na otazku neviem odpovedať

ywana
4. sep 2011

@leeenka26 ..."som si precitala v zbierke zakonov c.581/2004, paragraf 43, odsek 5, je napisane, ze dohlad moze vykonat len lekar s minimalne 5 rocnou praxou a to v prislusnom odbore, ak dalej nie je ustanovene inak:...

...AK DALEJ NIE JE USTANOVENE INAK - čiže dalej v zákone môže byť, že dohľad vykonáva aj lekár z iného odboru...
...ako píše @juliagregor, obráť sa na ombudsmana...dá sa to aj cez internet, ja som sa takto tiež radila...kedysi som našla poradňu ombudsmana na nete a odpovedal mi asi do 3 dní...
...veľa šťastia... 🙂

leeenka26
autor
4. sep 2011

@ywana dakujem, ale nemam tolko casu. Musim poslat najneskor do utorka odvolanie. Ak to dalej v zakone nie je, ze moze dohlad vykonavat aj lekar z ineho odboru, co si skusim precitat, mala by som sancu nie?

dasenka173
4. sep 2011

Ahojte🙂 Prosim,mohol by mi nieko poradit ak s vlastnej skusenosti alebo s pocutia ako to je ked sa chce rodic zamestnat a chce aby sa o dieta starala docane babina?Dakujem

ywana
5. sep 2011

@leeenka26 ...neviem, či máš šancu, ale skús...nepoznám príslušné zákony a preto neviem poriadne odpovedať...ale skúsiť môžeš, za to nič nedáš... 🙂