Ktorá rasa psíka je vhodná na nie veľkú záhradu?

xsimonkax
9. feb 2022

Ahojte baby, ktorá rasa psíka je vhodná na nie veľkú záhradu a aby bol psík vonku? Ďakujem. Tipujem, že asi stredné plemeno...

stvura
9. feb 2022

hocijaky miesanec - oriesok ak nechcete narocneho psika, ak sa mu budete venovat tak jazvecik, fuzac, boxer

nelca84
9. feb 2022

@stvura boxer na von? To si neviem predstavit, ja by som von nenechala ani jedneho z tych psikov co si uviedla.
@xsimonkax ak ma byt psik iba vonku, tak skor nieco vacsie s poriadnou srstou, napr. zlaty retriever, alebo kludne nejaky chlpaty miesancek z utulku 😉

nykkushka
9. feb 2022

@xsimonkax my mame menší dvor a máme Shiba Inu, takú našu malú líšku 🥰🦊 je to menšia verzia Hačika (ten film).

bucko555
9. feb 2022

My máme vonku takého miešanca....mama bola.orech a tato border kólia ......je chlpatá teraz má 8 mesiacov

luci_ba
9. feb 2022

@nykkushka krásny ❤

elenka74
9. feb 2022

@nykkushka ten je krásny 😍

pupi14
9. feb 2022

možno by bolo ozaj fajn, sa poobzerať po psíkoch, ktorí potrebujú domov a budú vďační za teplo, jedlo a milujúcu rodinku

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
stvura
9. feb 2022

@nelca84 otec mal dlhe roky jazvecika (dozil sa 18r), teraz ma fuzaca. Preco nie? Mal pristup aj dnu, dlhy ganok zastreseny a zateplnu budu...doma mame cuvacku - len vonku, ale autorka nechcela velkeho psa. Kamoska ma tiez jazvecika aj von aj dnu a je to prerasny - vystavny pes s rodokmenom 🙂.
Boxera tiez maju znamy vonku na malej zahrade so zastresenou volierou a budou

gir
9. feb 2022

Slovenský čuvač

nelca84
9. feb 2022

@stvura tak autorka nepise, ze psik bude mat pristup dnu a k tomu ostatnemu... ja netvrdim, ze tie psiky nepreziju, ale urcite trpia, to mi ver. Ved ked mrzne, tak klepe aj nasho nemeckeho ovciaka, nie to kratkosrsteho boxera 🤷‍♀️

nykkushka
9. feb 2022

@gir vážne by ste nechal takéhoto veľkého medveďa sa trápiť na malej ploche, keďže autorka píše, že majú malú /menšiu záhradu 🤷‍♀️

gir
9. feb 2022

@nykkushka autorka plochu nepíše, my máme sedem árov, je nonstop pustený, plus denne vychádzky do prírody. Nemám pocit, že môj pes trpí

zojanka
9. feb 2022

@xsimonkax Treba vybrat nieco s hustou srstou s podsadou. Poriadnu zateplenu budu a ked bude naozaj velka zima tak mat prenho miesto vo vnutri.
Ak ma byt stale vonku tak by som vybrala dake plemeno alebo krizenca ktory nieje velmi spolocensky, kedze vacsinu casu bude sam.
Skor by som sa radila na dakom fore o psoch, aj na FB su rozne stranky psickarov.

janina1127
9. feb 2022

Nejaký miešanec a teda taký aby mal hustú srsť, ale tak čo si ja pamätám, tak aj keď sme mali takého orieška, tak v zime, keď boli ozaj nízke teploty tak išiel dnu, síce do pivnice, ale mal teplo aspoň keď chladno ozaj bolo.

malia18
9. feb 2022

@stvura a @xsimonkax pokiaľ nemá prístup dnu trápila by tým autorka a kazdy kto to robí, svojho psa. Pes ktorý má krátku srsť je náchylný v zime na choroby aj zápaly obličiek a dokonca aj močové cesty. Predstavte si v zime takto byť vonku napr aj s tými močovými cestami to musí byť neskutočne skľúčujúce. Treba myslieť na to že ten psík nemá žiadnu ochranu proti mínusovým teplotám ako napríklad dlhosrsté psy. Ak má samozrejme prístup dnu počas celého dňa na zahriatie alebo nebýva v noci vonku kedy sú najchladnejšie teploty tak je to potom okej. Ale bez prístupu dnu na noc alebo počas dňa aby sa psík trochu zahrial by som autorke nedoporucovala krátkosrste psy. Druhá vec je aklimatizácia. Mať psa v dome kde sa kúri teda napr kde sa bezne pohybujeme aj my a potom psa aj keby dlhosrsteho strčiť von do koterca je tiež zlá voľba. Treba ho pomaly zvykať na to že bude bývať v noci sám stačí ho na noc dávať zo začiatku niekde kde je chladnejšie napr v garážových priestoroch kde bude mať pelech alebo búdu proste svoje miesto vodu hračky granule a tak a potom postupne na von zvykať lebo ak si psa necháte kým je šteňa v posteli (obrazne myslené) tak potom bude brať pobyt vonku ako vyhnanstvo a krivdu lebo bude túžiť po tvojej spoločnosti už od mala ho treba zvykať na podmienky ktoré chcete aby mal v dospelosti ale kým je šteňa treba začať opatrne a po troškach aby neochorelo. Skúste sa doma poradiť aj s nejakým odborníkom alebo kinologom. Držím palce

nykkushka
9. feb 2022

@gir 🤦🏼‍♀️panebože a ja niekde píšem , že váš pes trpí?🤷‍♀️ Iba som napisala, že to nie je pes na malú /menšiu plochu.

malia18
9. feb 2022

@janina1127 to ste urobili veľmi dobre lebo mnohí si dajú psa dnu kde sa sami pohybuju a potom ten teplotný šok ktorí zažijú im môže spôsobiť problémy ak psíka potom následne zas vyženú von. Lepšie niekde dnu kde je teplejšie o pár stupňov aby psík netrpel ale zas nie horko 🙏🙏🙏 predsa len -15°C a +18-20°C je pre psa mega rozdiel

gir
9. feb 2022

@nykkushka stále nevieme, čo autorka myslí pod pojmom malá plocha. Vaša otázka bola, či by som nechala psa trpieť na malej ploche. Preto som vysvetlila, na akej ploche a akým štýlom žije náš pes

simona92101
9. feb 2022

@xsimonkax psovi je uplne jedno,aka velka je zahrada.aj keby mal k dispo rolu,nebude sa tam sam nahanat,vzdy bude cakat na vas.mame nemeckeho ovciaka dlhosrsteho,zahrada 500m2 a aj tak gro dna lezi na verande a caka kedy pojdeme von a kedy sa mu budeme venovat.je jedno aka velkost psa,odporucam nieco co ma podsadu cize nic kratkosrste ako boxer,v zime by ho riadne klepalo

stvura
9. feb 2022

@nelca84 no predpokladala som ze steniatko/pes nebude nonstop vonku bez nejakeho pristresia a hned vonku ako ho malinkeho donesu, to ani nasa mala obryna nebola vonku ako sme si ju doniesli ale pekne v garazi a na zastresenej verande (na jar ako trojmesacne stena). Pocas Silvestra ju aj teraz ako 48kilovu mavame vnutri 🙂. To mi prislo tak samozrejme ze som tomu ani nevenovala pozornost...xixi...
Mne osobne sa napr. velmi nepaci ani pes v koterci bez moznosti vybehu - susedia maju takto zavreteho psa uz 9rokov a pride mi to tyranie zvierata (nasa je vo voliere max 5 min ak potrebujeme previest neznamu navstevu, zasielku atd, inac ma volieru otvorenu a beha si kde chce.

stvura
9. feb 2022

@gir mame "nevestu" 🙂

nwnw
9. feb 2022

@xsimonkax welsh corgi 😉

nwnw
9. feb 2022

@simona92101 mame borderku a lieta po pozemku jak dostihovy kon.

gir
9. feb 2022

@stvura beriem, budem dobrá svokra 😉krásna je 😘

bucko555
9. feb 2022

@nwnw aj naša tak behá a skáče sa smejeme na nej že je jak skokan a zo snehu ako sa tešila sme nechápali jak tak dokáže bežať a skákať