Kúpa auta - financovanie na 1/4

gretka2
30. aug 2013

Ako je to s financovanim na stvrtinky? Je tam pisane, ze ponuka financovania je bez navysenia. A je tam aj napisane, ze "Financovanie na 36 mesiacov, akontácia 25%, spracovateľský poplatok 1% z OC s DPH, RPMN 5,775 % vrátane havarijného poistenia. "
Viem, ze v takychto pripadoch byva prave to havarijne poistenie dost nevyhodne. Bral uz niekto auto tymto sposobom, a vie mi vysvetlit, aka pre mna vlastne bude konecna cena auta?
Zrejme je asi lepsie zaplatit vsetko cash, ale ak mi par eur chyba...

sisaha
30. aug 2013

@gretka2 to RPMN je vlastne percento zo sumy, ktoru zaplatis navyse oproti cene vozidla kupovaneho cash. Sprava zmluvy nieco stoji, niekto to musi zafinancovat za teba.. Konecnu cenu ti povie predajca.. niekedy sa da "vydupať", ze si uzatvoris individualne havarijne poistenie. Len to chce velke usta a neustupit.. Oni chcu predat, takze mali by pristupit, hlavne ak si vies vybavit lacnejsie

miub
30. aug 2013

@gretka2
No vzdy je dobre zaplatit cash a nebyt zadlzeny.... :(
Co sa tyka poistenia, prave naopak. Spolocnost ktora auto financuje ma casto dohodnute lepsie podmienky ako by dali beznemu cloveku. Mozno si to porovnaj, aku poistku by ti dala poistovna individualne... Ale auto poistene jednoducho byt musi.
To co pises znamena, ze zmluva bude trvat 3 roky (36 mesiacov), na zaciatku musis zaplatit 25% z ceny auta - zostatok sa ti rozpocita do splatok + zaplatis spracovatelsky poplatok 1% z ceny auta s DPH...