Kúpa bytu - postup pri prepise z /ex/majiteľa na nového majiteľa

suzanet
27. jún 2015

Ahojte všetci, ktorí už s tým máte skúsenosti, môžem poprosiť o rady? Kúpila som byt v NMnV (nie cez realitku) mám aj rozhodnutie katastra aj LV, viete mi prosím napísať konkrétne kam zavolať, príp. kam ísť a hlavne s akými papierami, keď chcem na seba prihlásiť elektriku, plyn, vodu, nájomné? Ak budeme preberací protokol vyhotovovať až na začiatku nového mesiaca, spravia najskôr vyúčtovanie, aby si pôvodní majitelia poriešili preplatky, príp. nedoplatky?
Vopred Vám všetkým ďakujem za rady. 🙂

maria117
27. jún 2015
suzanet
autor
27. jún 2015

Ďakujem, pozriem 🙂

hradnapani
27. jún 2015

@suzanet s LV chod na zakaznicke miesto elektrarni a plynarni. Byvaly majitel by sa mal sam odhlasit, ty sa prihlasis. (nás napríklad byvaly rovno aj nahlasil v elektrnach, ale plynaren sme si vybavili sami). Co sa tyka zalohovych platieb za vodu, kurenie atd, tak sa priamo informuj v spravcovskej spolocnosti, ktora spravuje bytovy dom. Kazdopadne, pripadne dlhy byvaleho majitela by nemali prechadzat na vas, ale mali by ich vymahat od nich. Aj vyuctovanie, ktore vam pride buduci rok (za tento rok) sa vam bude ratat len od mesiaca, ku ktoremu ste byt kupili. (cize prve mesiace tohto roka budu vyuctovane este byvalemu majitelovi).

suzanet
autor
28. jún 2015

Díky za rady hradnapani 🙂