Lístky na vlak

21. sep 2022

Ahojte neviem či som zle počula ale ževraj sa lístky na vlak už nedajú kupovať vo vlaku keď je na stanici pokladňa zatvorená? Alebo je to blbosť? Idem po dlhej dobe vlakom a naša stanica býva cez víkend zatvorená tak že či má nevyhodia z vlaku 😄😄 ďakujem za odpovede

gabika128
21. sep 2022

Z vlaku ťa určite nevyhodia, maximálne si priplatíš, ale ja som teda tiež v tom, keď je pokladňa zavretá tak lístok u sprievodcu sa kupuje.

autor
21. sep 2022

@gabika128 áno veď ja som si tiež tak vždy kupovala keď som niekam išla lebo u nás je otvorená pokladňa tuším do jednej iba tak vždy som si bez problémov kúpila lístok vo vlaku ale minule som niečo započula v meste a neviem či je to pravda alebo som zle počula 😄

martul
21. sep 2022

Áno je to pravda, lístok si kupuješ i sprievodcu, ale ked nastupis, nie že si sadnes a budeš čakať kým príde k tebe a vypyta si lístok

autor
21. sep 2022

@martul aha takže keď nastúpim tak mám vo vlaku hľadať sprievodcu? 😄

martul
21. sep 2022

On stojí vonku pri vlaku, ja si tam kupujem. Keď si sadnes a budeš čakať kým príde, môže to byť cestovanie načierno

sojorez
21. sep 2022

@autorka Ak je pokladna na stanici, kde nastupujes, neobsadena, tak mas moznost si kupit listok u sprievodcu bez prirazky (ale musis ho aktivne vyhladat, ze si chces kupit listok). Inak je kupa listka s prirazkou. Dobrou volbou je kupa listka cez internet - cez stranku zssk.sk si najdes spoj, zadas, ci mas narok na zlavu, bezplatnu dopravu etc, mas moznost si tam pridat bicykel, miestenku, zadas svoje osobne udaje a email a platis napr.kartou online. Na email Ti pride ciarovy kod, mozes si ho vytlacit alebo si ten kod stiahnes do mobilu a pri kontrole sa nim preukazes.

tessa2299
21. sep 2022

Baby a od kedy to plati? To je uz dlhsie take nariadenie?

sweetyna
21. sep 2022

sprievodca bude stat pred vlakom, kup si ho vonku a mas pokoj, potom sa vyhnes pripadnym nedorozumeniam, ale je aj pravdou, ze to moze na kazdej stanici inak fungovat

koala666
21. sep 2022

zaleží aj o aký vlak ide aj to to vlak so samoobslužným výpravným systémom označený napr vo vyladavaci spojenia ako SVS tak vo vlaku sa sprievodca nenachadza a je potrebné nastupiť už s platným listkom - vopred zakupeným, alebo online prípadne v týchto vlakoch platia ja SMS lístky. Taktiež v tomto prípade je možné kupiť lístok u rušňovodica pred nastupom do vlaku . V prípade nastupu bec cestovneho listka to funguje ako v MHD .. može prísť revizor v tomto prípade kontrolor a dostanes pokutu . Ešte by som dodala že lisok na vlak si vieš kupiť až 60 dni vopred

janinka007
21. sep 2022

Kúp si lístok na stránke ŽSR, vo vlaku ukážeš sprievodcovi mobil. Je to pohodlnejšie. Ja si tak kupujem bez stresu.

cocolino234
21. sep 2022

@autorka choď na stránku zssk alebo si stiahni ich appku a kúp si online lístok..., že toto niekto v dnešnej dobe ešte aj rieši. 😀

koala666
21. sep 2022

@janinka007 ZSR lístky nepredavaju to je ina firma ked tak ZSSK je spravne

ivka225
21. sep 2022

@tessa2299 To, ze ak nie je v stanici obsadena pokladna, tak sa kupuje listok vo vlaku od sprievodcu (ale treba ho vyhladat), plati priblizne od roku 1965, mozno aj skor.

erickatt
21. sep 2022

Blbost, u nas ani nie je stanica. Ako si maju ludia kupit listok, jedine vo vlaku

basska_b
21. sep 2022

To teda neviem, preco by to zrazu malo prestat platit. Ved kde si ho mas inde kupit? Da sa na internete, ale nie kazdy ho ma. Pribudol vam na stanici aspon automat na listky? Potom mozno by to prestalo platit...

1sally12
21. sep 2022

Prvýkrát čítam že treba vyhľadať sprievodcu🙄cestujem už niekoľko rokov vlakom a nikto ho nevyhľadáva, normálne sa ľudia usadia a kúpia si lístok pri kontrole lístkov(teda samozrejme keď je daná pokladňa na stanici zatvorená), takže netreba naháňat sprievodcu. Akože keď ho človek nevyhľadá sám od seba tak dostane pokutu? On má mať vedomosť o tom že daná pokladňa momentálne neprevádzkuje.

tessa2299
21. sep 2022

@ivka225 noo, ako ja neviem. Ale do prace , ku doktorom a hocikde som chodila vlakom a nikdy nikto netraposil a nekupoval si listky pred vlakom u sprievodcu. 💁‍♀️ a mne vzdy predali normalne listok vo vlaku, ked chodil sprievodca s tym jeho: pristupili.

janinka007
21. sep 2022

@tessa2299 presne. Keď nastupujem na stanici, kde nepredávajú lístky, tak nenaháňam sprievodcu po vlaku. Keď dôjde skontrolovať, tak mi normálne predá. A tak isto to bolo aj pred 30 rokmi, keď som cestovala.

ivka225
21. sep 2022

@tessa2299 Ale tak jasne, ze ho nemas nahanat po vlaku. Berie sa to vcelku civilizovane, staci kladne reagovat na jeho otazku. Ine by bolo ocividne sa kupe listku vyhybat, napriklad predstierat spanok alebo sa schovavat na wc.

sojorez
21. sep 2022

Kocky, tuto je k tomu aj manual... K tej aktivnosti - zavisi od sprievodcu, akeho trafite. Ja ked nastupujem na neobsadenej stanici, pozeram, pri ktorych dverach je sprievodca a do toho vozna nastupim, ked zaklapne dvere, rovno si pytam listok. Uz sa mi stalo, ze v plnom vlaku sprievodca neveril, ze som nastupila v neobsadenej stanici, takze mi rovno zaratal prirazku a este "ze mozem byt rada, ze nemam pokutu, lebo nemam platny listok".
https://www.zssk.sk/sluzby/sluzby-vo-vlaku/cest...