Ľudia zaťažení na peniaze v mojom okolí.

natycaga
28. nov 2019

Neviem ako by som to opísala, ale vadia mi ľudia, ktorí v kuse hovoria iba o peniazoch. Mam kamosky, co sa stále sťažujú a pritom penazi majú dost. A potom aj taku, ktorá v kuse točí len o peniazoch. Len majetky riesi, vzdy sa mi pochváli novym drahym prstenom co dostala, autom a podobne. A potom sa mi stazuje, zr jej syn si nechce nájsť frajerku, lebo vraj zeny su drahe. No ked ma doma taky príklad tak sa necudujem. A potom vraj sme vsetky zlatokopky. Ja nie som. A obtazuje ma taketo spravanie i nalepkovanie...

deti95060810
28. nov 2019

peniaze n ie sú všetko, ....ale je dobre ich mať...😉

natycaga
autor
28. nov 2019

@deti95060810 ved ano. Ja mam tiež majetok a nepotrebujem sa tym stale chváliť. Proste ta kamoska sa ozve raz za cas a hned mi posiela foto, ake drahe dary dostala. Ked som si nasla ja partnera, tak ju len zaujimalo akp je zabezpeceny. Proste vzdy len o peniazoch toci a uz mi to lezie na nervy

amienne
28. nov 2019

@natycaga zmenila by som kamaratky ☺

tslobik
28. nov 2019

Aj ja stále točím o peniazoch

natycaga
autor
28. nov 2019

@amienne tak ony v princípe nie su zle, ale ako om povedať, ze nech uz nekecaju tolko o tych peniazoch, ze ma to uz nebavi pocuvat...

natycaga
autor
28. nov 2019

@tslobik chvalis sa co všetko mas alebo stazujes co nemas?

amienne
28. nov 2019

@natycaga bolo to samozrejme s trochou nadsázky. Ak ti to prekaza a ste naozaj kamaratky, potom im to slusne a otvorene povedz, ze by si uvitala aj ine temy. Kamarati by sa mali chapat a aj respektovat.

nikpa
28. nov 2019

@natycaga prečo sa stretávas s takými ľuďmi? Ja sa snažím vyhýbať ľuďom ktorí mi berú energiu a ich názory ma obťažujú. Jasne ze to nejde úplne lebo kolegovia v práci, susedy... a všetkým sa nedá vyhnúť ale za kamarátov ich nemám a nestratavam sa s nimi cielene.

tslobik
28. nov 2019

@natycaga iba konštatujem, že to robím ako xy ľudí dnes

tslobik
28. nov 2019

Dnes je to častá téma rozhovorov medzi ľudmi.

ysseba
28. nov 2019

@natycaga Presne tak im to povedz ako si to teraz napísala 🙂 Keby mi poslali fotku daru čo dostali, odpísala by som len smajlíka alebo palec hore. Inak ja to tiež nemám rada. A moja skúsenosť je taká, že o peniazoch stále hovoria len takí tí rýchlozbohatlíci. Tí ľudia čo k bohatstvu prišli tvrdou drinou, nie z večera do rána a stojí za tým kus dobrej práce, tak takí nemajú potrebu o tom hovoriť a pôsobia skromne. To je moja skúsenosť z okolia. Že sú aj tie tvoje kamošky také rýchlozbohatlíčky? Že buď podedili alebo "sa dobre vydali"?

tslobik
28. nov 2019

@natycaga Najlepšie je vyhýbať sa takým "kamarátkam" a stretávať sa s ľuďmi, s ktorými ťa niečo spája a si s nimi rada.

0silvia0
28. nov 2019

@natycaga ja sa tiež neznášam rozprávať o majetkoch a peniazoch, teda ak niekto začne takéto veci rozoberať, ja sa nechytám. Mňa to nezaujíma kto čo má, koľko to stálo atď., čiže so mnou nie je v tejto oblasti žiadna debata.

natycaga
autor
28. nov 2019

Ale ako som uz pisala, ony nie su zle. Pozname sa uz roky. Stretavame sa priebezne, nie nejako pravidelne. Ale tie reči.. Ta jedna fakt iba o peniazoch. Sa jej spýtam po dlhej dobe ako sa ma a ona stale taky drahy prsten dostala, hento drahe.. Este aj s cenovkou mi ukaze. Mne je to smiesne a zároveň trápne. Fakt nezavidim. Iba ma to tak zaráža, ze stale len o peniazoch toci.

dopolbokaodrata
28. nov 2019

@natycaga take slepice potrebujú obecenstvo ktorému sa budú predvádzať, neviem ako jej na to reaguješ.. U mňa také ide jedným uchom dnu, druhým von, čo ma nezaujíma to úplne vypúšťam. Keď jej nebudeš na to spievať ódy, ale povieš len napr "hej, super" a zmeníš tému, možno ju to časom prejde

kvetinka75
28. nov 2019

tak buď ich vymeň, nájdi si nové kamarátky, alebo ich ber také aké sú. Keď sú to ozaj kamarátky, treba ich akceptovať.

natycaga
autor
28. nov 2019

@dopolbokaodrata no presne takto na nu reagujem 😃 a ona si ide svoje dalej 🙈 uz mam sto chuti jej vynadat, ze v kuse o peniazoch toci ci nevie ajno niecom inom... Dostava drahe dary od frajera aj drahe auto a pritom zije po rozvode u rodičov. Nie, aby si byt kupila 😃😃😃

natycaga
autor
28. nov 2019

Aj mam známeho, ktorý si kupuje iba znackove veci, drahe dovolenky, aby ludia videli, ze na to ma a pritom ma nenormálne dlhy na odvodoch.. To je take tragikomicke

lenka2710
28. nov 2019

@natycaga ja zas mám takú skúsenosť,že ľudia čo majú peňazí dosť,sa stále sťažujú,ako nemaju,že všetko stojí strašne peniaze a hento toto
A taký, čo má tak akurát alebo malo,tak drží hubu a na nič sa nesťažuje
Niektorí by si dali pre euro aj do kolena vŕtať, a sú to práve tí, ktorí majú peňazí prebytok,ale tiež len vypočujem a idem ďalej 😊

natycaga
autor
28. nov 2019

@lenka2710 aj takych poznam. Muz zaraba minimálne 5tisic mesacne, obrovsky dom v Rakusku a ona sa sťažuje, ze nemá peniaze na Rd, pritom detom ani z pepca nic nekúpi, iba znackove.. Mne je to strašne smiesne

dajana40
28. nov 2019

@natycaga poznam to .. mne ked niekto s chvalami pili usi iba poviem, ja neriesim peniaze ja chcem aby vsetci moji blizky boli najme zdravi. A tie hlupe kace hned zmlknu. A to mam ja penazi dost

maminuska
28. nov 2019

@natycaga ako mne by toto vôbec nevadilo , však pochváľ , pogratuluj k solventnému partnerovi , dopraj jej to a hotovo . Vyjdeš z dverí a vypustíš z hlavy.

17juraj17
28. nov 2019

@natycaga Nabudúce ked pojdes snimi na kavu zober si do vacku za hrst obilia. Ak zase zacnu rozhod ho po zemi, oni si natlcu papule ako to budu zobat a bude ticho.

natycaga
autor
28. nov 2019

@17juraj17 ony nie su hlúpe. Praveze veľmi vzdelane zeny. Akurát, ze toto musia riešiť. A uz mam sto chuti, ze booze ty musis stale o tych peniazoch..
Ale vzdy som ticho. Ono nielen zeny, ale muzi su v tomto divni. Mna napr. Ex zneužíval na peniaze... Cize my co sme samostatné narazime na zlatokopov a opacne. Sak ony sa v princípe maju super. Len to nemusia stale vesat každému na nos.

17juraj17
28. nov 2019

@natycaga Ja som za zivot poznal vela tazko a nechutne bohatých ludi. To ze ma niekto na konte nadstandard z jeho pohladu nie je bohaty. Jednoznacne si treba uvedomit ze kazdy kupuje na co ma a aj bohaty clovek ma dlhy. Obyc clovek zatne sekeru v banke v desattisicoch bohatsi v státisícoch atd atd. Takze aj bohaty sa bavia ako chudoba... Iba o prachoch. Ibaze ty dole u piva za euro a ty co na to maju u Ludvika za sto eur.

natycaga
autor
28. nov 2019

@17juraj17 mne to príde dost primitivne u tych, ktorí maju mega dlhy a pritom sa tvária, ako su prachati, sama značka a podobne.

17juraj17
28. nov 2019

@natycaga A teraz si teda sama ? Varit viem 😀

natycaga
autor
28. nov 2019

@17juraj17 ja nie som bohatá, akurát poctivá. A varit viem 😃😃😃

17juraj17
28. nov 2019

@natycaga Ano preto ti vravim ze to nie je o peniazoch ale o charaktere. Male peniaze male dlhy, velke peniaze velke dlhy. Ale treba sa snimi bavit takisto narovinu. Mam velmi dobru znamu/kamaratku s ktorou vidíme pravidelne. Ta je sefkou ... no proste ma pod sebou tisice ludi. Ta ked zacne plakat nad cenami tak ju schladim hned z kraja. Po case sama uznala ze nie je dobre sa bavit(celkovo) a hlavne so mnou o peniazoch ale radsej o detoch a pocasi ak nie je o com.

17juraj17
28. nov 2019

@natycaga Tak co si uvarime ? 🙂 No nechame tejto temy
Inak. Tiez funguje aj to... Tiez mi tak kamarat ukazoval telefon asi za 10 000. Po chvilke ma to tiez prestalo bavit tak som sa na neho pozrel a povedal som mu ze by som snim ani dvere nezaprel a bol klud. Radsej sme u piva ohovarali zeny 😀

17juraj17
28. nov 2019

@natycaga Zhrnul by som to tak. Ak je to inteligentna a hlavne kamaratka tak by si jej mala vediet priamo povedat co si o tom myslis bez toho aby si sa jej dotkla.