Má niekto čistič Kärcher?

suz2
11. aug 2013

Ahojte baby, chcela by som si kúpiť čistič Karcher a neviem sa rozhodnúť medzi dvoma verziami - parný alebo na okná. chcem s ním totiž umývať aj obklad v kúpeľni. Rozhodujem sa medzi: Kärcher SC 952 (http://parne-cistice.heureka.sk/karcher-sc-952/...) a Kärcher WV 50 PLUS ( http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=28840&...). Ak máte skúsenosti, budem vám vďačná za vaše recenzie .o) Ďakujeeeem

suz2
autor
11. aug 2013

a toto je ten primárne určený na okná

saska.t
11. aug 2013

pouzivam ten na okna aj na obklady v kupelni a maximalna spokojnost,odporucam 😉

salome_82
11. aug 2013

Akurát si chceme kúpiť ten WV 50 plus. Zhodou okolností ho jeden náš kamarát má a požičal nám ho na vyskúšanie. Je to super vec, tak ľahko sa mi okná už dávno neumývali 🙂 Tiež ho chceme používať v kúpeľni na sprchový kút a obkladačky.

bamb27
11. aug 2013

@suz2 mam aj cistic na okna aj parny cistic,,, akurat nie tento ale sc 1020 http://www.najnakup.sk/Porovnaj_parne-cistice_K... ..oba pristroje super, nedam za nic,,,, ten parny je taky univerzalnejsi,, aj tem maly aj taky ako mam ja,,, ten je uplne na vsetko, cely byt vyriadis s pollitrom destilovanej vody,,, ta vecicka na okna, je taka hracka,,, ono tie cmuhy troska ostanu ak sa da malo saponatu a to je take malililinke minus,,, inak tu istu sluzbu urobi aj klasicky clin, netreba ten speci karcher saponat do toho,,,, u mna ale lepsie ten parny cistis,,, aj tem maly je fajn, len s nim je obtiazne sa dostat na niektore miesta ,,ale ak to chces vyslovene na horizontalne plochy ako obklady, tak je to v podstate jedno, akurat ze parny je preciznejsi,,, vycisti aj zazranu spinu,.. na cistici okien je ten vysavacik taky dost slaby,,,, ja osobne by som uvazovala nad tym parnym a radsej dokupit aj nastavec na okna 😉

suz2
autor
11. aug 2013

@bamb27 ďakujem veľmi pekne za super odpoveď. ešte by ma zaujímalo, či po použití parného čističa nezostáva okolie veľmi mokré, lebo keď som si pozerala videá k produktu, tak sa mi zdalo, že to všade "strieka" 😉

maca_p
11. aug 2013

@bamb27 ten vysavac je aj na laminatky? netreba pred parenim podlahy povysavat spinu?
by sa mi veru nieco hodilo, lebo ma nebavi najskor vysavat, potom umyvat.... ja este ako tak to do hodiny zvladnem cely byt, ale mm - to je beznadejny pripad motovidla 😝

bamb27
11. aug 2013

@suz2 hmm,, no ako sa to vezme,,, ostava mokre, ale nejak mi to nevadilo,,, zabudla som pripisat ze k tomu miniem rolku kuchynskych utierok vzdy,, ale mne taky sposob upratovania velmi vyhovuje,, aj na zachodovej mise vyriadil stake zakutia o ktorych sa ti ani nesnivalo 🙂

bamb27
11. aug 2013

@maca_p ten vysavacik je slaby,,, urcite pred tym povysavat, laminatku keby si s tym chcela tak o nervy prides,, to nie asi, s parnym to ide paradne a neostava mokro, lebo tam su take nasady s handrou

@suz2 jaj, blba som, ospravedlnujem sa malo byt vertikalne plochy ako obklady 🙂 ,,,pradon,, ale zabudla som este to ze ten vysavacik fici na jedno nabitie tak cca 20minut,,, nie je to moc, no ,,,2-3okna a hotovo, cakas

maca_p
11. aug 2013

@bamb27 cize najskor povysavat normalnym vysavacom a potom tymto parnym vysavacom?
ja viem, nejak mi nedopaluje... ale chcem nieco s cim sa da vsetko spravit naraz. 😀

bamb27
11. aug 2013

@maca_p jj,,, tak nejako,, ale riesila som uz aj nieco take ako hovoris,,, a karcher ma take pristroje co vysavaju na mokro rovno,, len sa neviem dopatrat ci len koberce alebo aj ine pevne plochy,,, len ono je to kvazi tepovac,, ale nasla som aj taky co uvadzaju ze na pevne plochy,,, len to uz treba zainvestovat, i ked aj taka priserna suma to nie je,,, tak fyi http://ocslovensko.sk//detail/cistic-tvrdych-po...

bamb27
11. aug 2013

@maca_p este dotaz,, asi si kustok stratena 🙂 ..ten maly parny somarik co som hadzala vyssie link,,, to len fuci paru von,, to nevysava,, len ma taky tvar vysavacovity 😅

maca_p
11. aug 2013

@bamb27 tak to hebedo zas ja nepotrebujem. kobare nemam, calunenu akurat sedacku ktoru tak o 1-2 roky vyhodim z 5. posch 😀
aby som to zhrnula teda do praktickej podoby, cena okej, len keby bol o polovicu mensi a vobec nemusi byt na textilne materialy, cize hypoteticky by mal byt lacnejsi... a kabel aspon 12 m, nech to fici z jednej zasuvky az po vytah 😀

bamb27
11. aug 2013

@maca_p joooj,,, riadne poziadavky 🙂 ..hlavne ten kabel,,, karchery maju kratky pomerne,,, tak 12m nedosiahnes ani akcny radius 😀 😀 ...ale vies co,, kasli na to, koniec koncov povysavat a zotriet podlahu vyjde ako najmensia namaha,,, mam vysavac na mokro, ked sa vysava na mokro, musis ihned cely vyriadit, a to je horsie ako umyt dlazku,,, plus skladovat to kdesi treba, mas to za jedno,,,,nakupis drahu blbost a zistis, ze klasicky je to aj tak najpohodnejsie 🙂

maca_p
11. aug 2013

@bamb27 no ved to.. v jednoduchosti je krasa 😀
ale keby nahodou vedel niekto o takom perpetum mobile pre mna, sem s linkom 😉

saska.t
12. aug 2013

@maca_p poznam taky vysavac odd zeptera,ktory zarovan podlahy aj vysava aj umyva vyborna vec su tam nadstavce aj na okna proste na vsetko,lenze stoji 2000,- eur a to je zial neprijatelne 😅

maca_p
12. aug 2013

@saska.t tak to je troska privela... ☹ , ale keby mala, tak by dala 😉

raz bol u nas prezentovat chlap vysavac nejakej kvazi svajciarskej firmy, az ani neviem, ako sa firma volala, tiez bol za 2000 eur, ale nestal veru za tie prachy.... a tiez tam trebalo aj vysavat aj umyvat...

bamb27
12. aug 2013

@maca_p aaaaaaaaaaaaaa uz som nasla co hladas 😀 😀 😀

https://www.youtube.com/watch?v=Wpvlg57ob8g
pempusik
12. aug 2013

@suz2 my mame ten na okna, je uplne super, mam problem s rosiacimi sa oknami v zime, takze mne velmi pomaha, pobeham s nim po oknach a pozbieram vsetku vodu. no a samozrejme ze cistenie ulahcuje. ale ak by som chcela vyslovene nieco silnejsie, takasi kupimparny.

novamamima
9. jan 2014

@bamb27
Ahoj chcela som sa opýtať na Kärcher 1020, ozaj to dezinfikuje? Nerada by som používala smradľavú chémiu ale ozaj to WC vydezinfikuje alebo používate ešte aj prípravky?

bamb27
9. jan 2014

@novamamima vydezinfikovat vydezinfikuje, para ma 100°C to znici dost bakterii, ale samozrejme pouzivam aj bezne pripravky, nakolko nema vyznam to vytahovat a startovat ho niekolkokrat do tyzdna,,, raz za cas vytiahnem a prebehnem vsetky spary kde sa nicim inym nedostanes 😉

novamamima
9. jan 2014

@bamb27
Ozaj ma para 100 °C? Mne to minule ušlo na ruku a nijak ma to nepalilo, taksom skušala merať a namerala som iba 78 °C.

bamb27
9. jan 2014

@novamamima taaaak neviem potom, ale podla mna sa para tvori pri teplote 100°C ..z tej vody, co do neho nalejes, a ked ujde na ruku je to trosku ine ako ked si na nejaky cas prilozis k pokoske trysku z ktorej pod tlakom strieka para ,,,asi neskusaj 😉 ....merat teplomerom v oblaku pary asi nebude udaj na ktori sa da spoliehat, ci?

novamamima
9. jan 2014

@bamb27 to je tiež pravda. Mne omylom unikla para na predlaktie a viac som sa zľakla že sa spálim ako som sa popálila. tak som vzala digitálny teplomer a namierila ho priamo na trisku a pustila paru, a výsledok 78 °C. Preto rozmýšľam či to stačí na dezinfekciu. Mám doma malého zvedavého drobca 🙂 pred ktorým niekedy ani dvere nepomôžu 🙂

bamb27
9. jan 2014

@novamamima joj, ospravedlnujem sa za chyby, narychlo som pisala... Kazdopadne para urcite moze mat aj nizsiu teplotu, v kontakte s chladnejsim vzduchom sa rychlo ochladi, ale ta co vychadza z trysky pod tlakom je horuca paradne 🙂 ... ale startovat pri kazdej hygiene wecka sa mi to nechce, no cistic u nas isto svoje miesto ma a spinu zo spar vytlaci paradne ...lepsie ako cim kolvek inym a to mi akosi staci pre dobry pocit 😉 ...ale to je len moj subjektivny pohlad 🙂

novamamima
9. jan 2014

@bamb27
OK nemusite sa ospravedlnovat ;) jasne aj mne sa nechce stale zapinat p.cistic radsej prebehnem nejakym cisticom. Raz dva krat tyzdenne vycistim cely byt, cistim podlahy dokonca koberce prebehnem 🙂 uz som skusila aj sedacku. Vycisti aj okna jednoducho vsetko len si noe som celkom ista s tou dezinfekciou. Nas drobec prve co objavuje ked sa dostane do kupelne je WC. Som asi prilis opatrna🙂

bamb27
9. jan 2014

@novamamima tak potom mam este taku radu, ja som tiez moc na chemiu nie, i ked niekedy pouzivam, ale castym pomocnikom v kupelke ci v kuchyni je ocot ci soda bikarbona ,,,nema chybu na cistenie a aj dezinfikuje 😉

novamamima
10. jan 2014

@bamb27
Ďakujem 🙂 ja mám biele špáry v kúpeľni a tie sú už dosť zašlé, preto som aj kúpila parný čistič. Skúšala som aj sodu bikarbonu ale vyzerá že tu už pomôže len prešpárovať. Na čo všetko ešte používate parný čistič? Máte Kärcher 1020 alebo iný?

bibinka44
4. feb 2014

Ahojte, prosim vas ma niekto tepovac kercher se 4001? Chcela by som sa opytac ci niekto neviete aky je rozdiel medzi tymto a tymi co predavaju v baumaxe o dost lacnejsie. Mate ho niekto odskusany?

lusiana999
7. mar 2015

@salome_82 prosím pekne mám nový čistič karcher a čmuhy na oknách veliké, neviem či robím niečo nesprávne?

mimado
19. mar 2015

@suz2 Ahoj rozhodla si sa pre jeden z nich, ako si spokojna? Tiez ma uputali tieto 2 a neviem sa rozhodnut. S tym sc 952 sa da aj zem vycistit. S tym cisto okennym asi nie. To je len cisto na okna, nic ine? Je mozne s tym vycistit zaluzie? A co okenne ramy, aj to sa da?