Máte skúsenosti s rúrou kombinovanou s mikrovlnkou?

jamika27
12. okt 2016

Ahojte,

neviem či je táto otázka vhodná sem, ale vychádzam z toho, že je tu veľa mamičiek v domácnosti, ktoré mi môžu poradiť a odporučiť. Nakoľko prerábame dom a momentálne riešime kuchynskú linku, zaujímajú ma Vaše názory na kombinovanú rúru s mikrovlnkou. Ja osobne mikrovlnku nechcem - kúpila by som len novú rúru. Ale manžel si to presadil ..., ale príde mi zbytočné jednak z dôvodu financií investovať do novej vstavanej mikrovlnky a podruhé z dôvodu miesta.

Máte doma kombinované rúry? ste s nimi spokojné? odporučíte konkrétny typ.

Vopred ďakujem za rady.

kkartinka
12. okt 2016

@jamika27 Áno máme, ale ako mikrovlnku už nepoužívame...máme aj kombinované programy (rúra a mikrovlnka spolu), ta mikrovlnkaa tie programy urýchlila a jedlo bolo super upečené, chrumkavé...Mikrovlnku a tie kombinované programy už nepoužívame, používame len čisto rúru. Máme Bosch, má asi 9 rokov, absolútna spokojnosť, miesto ušetrí, lebo je ešte menšia ako susedina klasická rúra a napriek tomu má väčší vnútorný objem! Bola síce drahšia, ale oplatilo sa...

jamika27
autor
12. okt 2016

@kkartinka, ďakujem, ale normálne tam je rýchly ohrev na jedlo - kde sa dá rýchlo na tanieri prihriať jedlo ako v klasickej mikrovlnke? Dá sa mikrovlnka použiť aj napríklad krátko po dopečení keď je rúra horúca? (rozumiem, že počas pečenia nie) Ešte som sa s tým nestretla preto sa pýtam

clodika22
12. okt 2016

@jamika27 kamarátka si kúpila takú rúru tiež bosch a ohrievala jedlo v nej asi raz a potom si kúpila samostatnú mikrovlnku, lebo že je to oveľa lepšie, pohodlnejšie, keď to má oddelené 🙂

jamika27
autor
12. okt 2016

@clodika22 a používajú mikrovlnku často? Lebo my ju vôbec nepoužívame len dva tri krát do týždňa manžel. A preto sa pýtam, lebo nechcem v budúcnosti kupovať takú čo postavím na linku, keďže dávame novú linku, to by som už radšej poriešila vstavanou ôôô

clodika22
12. okt 2016

@jamika27 dosť často, keďže muž jej chodí večer z práce tak si zakaždým dáva do nej zohriať večeru. Plus deckám keď kakao robí tak v mikroške a najmä čo hovorila, že jej samostatná je lepšia pri pečení. Pretože rúru si nastaví na istú teplotu, nech sa rozpáli a teraz potrebuje rozpustiť maslo a neviem čo všetko, tak to rieši cez mikrovlnku 🙂

simca06022011
12. okt 2016

Ak sa pouziva 3x do tyzdna tak ju ani nekupujte... zabudovana samostatna sa neoplati na takuto frekvenciu pozivania... viem o com hovrim, kedze ju mame a pouzivam ju tak raz za tyzden na rozmrazovanie (maximalne)... podla toho co v nej robite sa rozhodni... ja lutujem miesta, mohla som tam radsje supnut zabudovany kavovar .. niezeby moja kuchyna nemala 40m2 ale proste bolo by to lepsie vyuzite :D Dokonca aj moj chlap si radsej ohreje jedlo v hrnci, ohrievat /udrziavate teplotu dokaze aj rura... cize spocitajte, pomerajte miesto a rozhodnite sa podla seba.. vidis ze kazdy ma na to iny nazor :D

janickacrazy
12. okt 2016

@jamika27 Taká otázočka: máte už deti? Lebo pri deťoch možno mikrovlnku využiješ aj častejšie, lebo nebudeš mať čas všetko si zohrievať na sporáku. Aby si nedopadla ako moja švagriná, ktorá ako bezdetná si nedala zabudovať umývačku riadu, že vraj načo, ved tých pár tanierov si ona umyje v pohode, teraz má dieťa a už špekuluje, že nemá kedy riady umývať a tá umývačka by sa jej veru hodila, len teraz ako a kde ju dať, ked už linka je hotová atd.

simca06022011
12. okt 2016

@janickacrazy ja mam dieta a nestava sa mi ze jej nieco ohrievame v mikrovlnke.. velmi ti zalezi na style ako ziju... napr. ja som anti plastova-krabickova.. ak mam raz polievku v hrnci tak je v hrnci aj v chladnicke... a teda ohrievam hrniec.. jeme vsetci spolu a naraz, cize nenaberiem len tanierik.. detto varime menej a cerstve a casto sa to co sa navari aj hned zje... su ludia co ale maju viac druhov jedla a chodia domov hala bala, aj deti vacsie aj mensie, samoobsluhy funguju ked ma niekto na nieco chut a ohreje si v mikrovlnke 🙂 Pre takych sa to oplati.. ja teda mam Siemens mikrovlnku, jej vyhoda je ze je velka, beztanierova a teda velmi lahko sa udrziava.. ide max. raz za tyzden :D cez tyzden doma ranajkujeme/veceriame a cez vikend full servis.. a rozmrazujem v nej.. a ano take veci ako rozpustit maslo.. to este v nej robievam :D Mlieko sa napr. u nas nezohrieva v mikrovlnke, ma totiz voci nej partner predsudky (voci mikrovlnke), tak mozno aj preto... ja ohrejem na sporaku, on ked tak si da radsej suchu stravu ak sa mu nechce.. ale mikrovlnku nevie ani zapnut.. Umyvacka je ina vec, to uz odporucam aj staremu mladencovi :D to je taka uspora casu.. aj ked su ludia ANTI umyvackovi.. ale to je len zavyst :D Keby ju mali, nedali by ju za nic... ja to doteraz pocuvam aka som lemra lebo mam umyvacku od chlapa, ebo jeho mamicka nema... :D
KED tak este autorke odporucim ovladanie si pozriet uz pri kupe.. ja kym to tam natukam vsetko tak sa to ohreje aj vzduchom :D on/off.. pockat kym nabehne rezim, menu.. hmotnost alebo cas.. a start... oproti manualnej mikrovklne s kolieskom, kde suchnem minutku a zabuchnem dvierka je to dlhe :D

janickacrazy
12. okt 2016

@simca06022011 Mlieko sa v mikrovlnke nemá vobec zohrievať. To ani ja nerobím. Ja mám 3 deti, 11mesačné, 6ročné a 16ročné. Najmenšiemu v mikrovlnke nezohrievam nič, ale nechce sa mi furt obskakovať puberťáka, ten si pekne zohreje sám, ked potrebuje, manžel tiež, ked nemám čas, tak sa obslúži, ked sa ponáhľa do práce, takže u nás je mikrovlnka využitá dosť. No ked som mala len jedno dieťa malé, tiež som mikrovlnku nemala, vtedy mi ani nejak nechýbala, no teraz by mi už chýbala riadne. Treba rozmýšľať aj dopredu.

simca06022011
12. okt 2016

@janickacrazy ja nemusim mysliet v tomto dopredu :D to je proste styl aky kto ma, deti viac tiez nebude a aj ako si kto zvykne... pisala som ze ked je velke osadenstvo a funguju samoobsluhy tak je mikrovlnka vitana, napr. u rodicov si pamatam ze bola vyuzita dost... no len, napr. ja samoobsluhy nielenze nemam doma, ale ani nepodporujem, teda okrem vyber si rozok, maslo, jogurt, ovocie.. lebo ked mi bude kazdu chvilu niekto robit bordel v kuchyni,t ak ma vystrie :DDDDD Ale to je zase iny problem 🙂)))))

janickacrazy
12. okt 2016

@simca06022011 Akože trochu ťa nechápem, prečo nepodporuješ samoobsluhy, to budeš dieťaťu aj v 15 všetko zohrievať ty? Aj manžela stále obskakuješ? No ked sa ti chce.

simca06022011
12. okt 2016

@janickacrazy nechce a neobskakujem, ale nebudu mi vyzierat kuchynu mimo jedacieho casu.. mame ranajky, obed, vecera.. jeme vsetci naraz a ak niekto chce nieco pomimo tak to prezije aj s jogurtom a hocicim co netreba ohrievat 🙂 Tak som to myslela... ja osobne zvladnem ked sa samoobsluhuju, ale neznesiem ten bordel co mi potom nechaju a po 10 rokov viem, ze nenaucim mojho chlapa ani len pohar po sebe odlozit ;) to som uz vzdala.. a teda hrnce, misky a taniere a pod nemienim odkladat pocas celeho dna, ked sa rozhodnu si ohrievat "nieco"...

janickacrazy
12. okt 2016

@simca06022011 Aha, už to chápem, no pre mna je to dosť divné, u nás sa je stále, mám doma puberťáka, ten je večne hladný a nielenže zohrieva, dokonca aj varí. Samozrejme si to po sebe aj uprace. On aj manžel.

jamika27
autor
12. okt 2016

@janickacrazy máme deti, ale nepoužívam mikrovlnku ani na krátkodobé ohrevy - a už vôbec nie deťom. Nie som až taká úskostlivá na deti, ale mikrovlnka sa mi zdá dosť škodlivá a dlhhodobo ju osobne nepoužívame - ale chlap je chlap :D

jamika27
autor
12. okt 2016

@simca06022011 aj ja som naučená na hrnčekových ohrevoch, tiež sa snažím minimalizovať plasty, mikrovlnky a podobné nezdravosti ... viem nevyhneme sa tomu v tejto dobe, ale ak sa dá tak to prvoplánovo nepoužívam snažím sa obmedzovať.

janickacrazy
12. okt 2016

@jamika27 Aha, tak v tom prípade sa vám oplatí kúpiť tú kombinovanú si myslím. Alebo prerobiť chlapa. 😀 Samozrejme žartujem.

jamika27
autor
12. okt 2016

@janickacrazy no snažila som sa ho prerobiť ... ešte sa na tom pracuje 😀

janickacrazy
12. okt 2016

@jamika27 Ja mám všetko v chladničke v hrncoch, plastové misky u nás nenájdeš. Zohrejem na keramickom tanieri, takže žiadne plasty.

jamika27
autor
12. okt 2016

@janickacrazy to je super, aj ja som všetko dávnejšie vymenila za sklené dózičky a ,,normálnejšie,, materiály. (Aspoň myslím, hádam sa nedozviem za pár rokov, že sklo spôsobuje tiež rakovinu ako všetko pomaly) ale nejak som sa odučila aj od tej mikrovlnky. Tiež sa o tom veľa popísalo. Ale chápem - veľa ľudí ju používa a je to dosť praktické.

janickacrazy
12. okt 2016

@jamika27 Moja mama sa od mikrovlnky odučila pri babke, lebo sa o nu starala a babka mikrovlnku nemala, len šporheľ 100ročný na drevo, ale tie placky na nom robené tie chutili, hmm, mnam.

jamika27
autor
12. okt 2016

@janickacrazy mňam mňam ok prehovorila si ma ... ani mikrovlnka ani rúra ... idem na kachlovú pec 😉 😀

kkartinka
12. okt 2016

@jamika27 priznám sa, že samostatne sme mikrovlnku nikdy neskúšali a ani nepoužívame žiadnu inú, tak to ani neviem porovnať. Ohrievanie v MW nám nevyhovuje, nemáme to radi🙂 Prvotný impulz kúpiť rúru s MW bol ako u vás - málo miesta, ale napokon si prihrievame klasicky...

simca06022011
12. okt 2016

@jamika27 no ako som pisala, tak my mame samostatnu, nemam z toho fobiu, len chlap... a tie kelimky a nadobky, mne prekladani jedla hore dole nepride to najstastnejsie 🙂) Inak do novych mikrovkniek uz aj kov moze ist.. teda do mojej.. dokonca odporucaju napoje s lyzickou ohrievat, cize aj v tom uz doba postupila...

@janickacrazy no vidis :DDDD ved mozno to bude inak ked bude mat dcera 15rokov, ale to si aj uprace potom po sebe.. s chlapom som to vzdala, mne tecu nervy ked vecer zavriem kuchynu vylestenu a rano ju najdem plnu hrncekov, tanierikov, omrviniek... tazko verit, ze ten moj je tam sam :DDD

janickacrazy
13. okt 2016

@simca06022011 No tak to ti nezávidím, moj chlap je poriadkumilovný, on ešte aj po mne upratuje aj okná mi umyje. Je to poklad. 🙂