Mlynček na kávu, ktorý pomelie aj mak

tenerifka
10. aug 2014

Vcera mi pri mleti maku dosla trpezlivost, mam taky maly rucny mlyncek a nemelie, tak rozmyslam, ze kupim elektricky na kavu(vraj sa v tom da pomliet aj mak).
Mate osvedceny nejaky konkretny typ?
Mam sa zamerat na najvyssi vykon, alebo si mam vsimat aj ine parametre?

anatalia77
10. aug 2014

@tenerifka kedze je mak mastny,tak by som tymto smerom neexperimentovala. Jedine,ze by bol len cisto na mak.

karpina
10. aug 2014

@tenerifka roky meliem mak na eletrickom kávovom mlynčeku, vždy ho treba mlieť spolu s kryštáloým cukrom, lebo mak je mastný a pri mletí samotného maku sa ti vytvorí zlepená hrča. S cukrom ti ostane mak pekne sypký. Na mojom mlynčeku je len jedna rychlosť, neviem aký si kúpiš mlynček,ale prax ti ukáže.

loislane
10. aug 2014

Kávový na mak asi nie. Áno, pomelie, ale iba máličko, lebo sa usadí a zbije do hrče, mak je veľmi mastný. Môže ti odísť motorček.

karpina
10. aug 2014

http://mlynceky-na-kavu.heureka.sk/?gclid=CLyE4...

tu máš mlynčeky kde je uvedene, ze vhodne aj na mak a ine. A je ich na trhu ovela viac.

tenerifka
autor
10. aug 2014

@anatalia77 Ano, chcem ho len na mak, kavu nepijem vobec a manzo pije instantnu....

tenerifka
autor
10. aug 2014

@karpina Kolko watov ma ten tvoj?

tenerifka
autor
10. aug 2014

Problem je ten, ze u nas ani nevedia co je to mak, takze mi nebudu vediet v obchode poradit, preto si to musim najprv dopredu zistit, aku konkretnu znacku a typ mam hladat

tenerifka
autor
10. aug 2014

Ja si pamatam, ze este na Slovensku som mlela mak na starom kavovom elektrickom u nasich, ale to vtedy boli este tieto vyrobky kvalitne a vydrzali desatrocia, teraz tie smejdy co vyrabaju odidu po skonceni zaruky

elienka
10. aug 2014

@tenerifka takéto niečo mám ja (troška iný tvar ale je to hauser značka) http://mlynceky-na-kavu.heureka.sk/hauser-g-732/ ten čo mám ja som videla aj v kauflande, iná značka ale rovnako to vyzeralo, rovnaké parametre a stál len cca 11e. Ja meliem len čistý mak, odpočítam si 15 s na jednu dávku. meliem na tom len mak, na kávu mám iný mlynček, potom len očistím suchou papierovou utierkou a je to. doporučujem. už si tak zariadili ďalší 3ja v rodine a všetci sú spokojní. Už by som ručne mak nemlela.

karpina
10. aug 2014

@tenerifka moj má 150W je to moulinex, ale možno má 30 rokov, to si este moja mama kupila ked bola mlada, ja som si ho zobrala ked som opúšťala rodné hniezdo.

demo
10. aug 2014

@loislane ja mlyncek na kávu používam na mak už asi 10 rokov a funguje vyborne.

demo
10. aug 2014

@tenerifka mám bohužiaľ typ, ktorý už nie je na trhu ale spomínam si, že som videla nejaký bosch, kde tuším rovno v popise od výrobcu bol spomínaný aj mak a semená.

tenerifka
autor
10. aug 2014

@demo ten Bosch by mohli mat aj u nas, a ma 200W, super.Ak by som to mohla kupit cez internet, tak nevaham, ale firmy nechcu posielat tovar na ostrovy, a ked ano, za postovne a clo (tu musi ist vsetko cez colnicu, aj ked sme v EU) by som zaplatila raz tolko

dana_l
10. aug 2014

@tenerifka ja som mak kupila na mallorke. bolo to v obchode s koreniami - taky maly obchodik na ulici. jedine miesto kde som ho nasal

tenerifka
autor
10. aug 2014

@dana_l Ja mam mak zo Slovenska, nasi ma vzdy zasobia na cely rok 😀

dana_l
10. aug 2014

@tenerifka vsak dockaj, aby vas nezavreli pre nedovoleny dovoz - ze budte pestovat a robit opium 😀
inak ja som si uz zvykla za tie roky ze makove veci nerobim. nasla som nejake makove kolace v madarskom obchode a raz za cas si kupim.

tenerifka
autor
10. aug 2014

@dana_l U nas predavaju makove sladkosti v nemeckych pekarnach, ale nie je to ono, je v tom plno bieleho cukru, takto viem, co do tej strudle dam, deckam robievam aj makove palacinky. No ved kvoli tomu ze tu to poznaju len ako drogu tak sa mi neoplati na mletie maku ani sa v obchode pytat, lebo budu na mna pozerat ako na priekupnicku ze co to chcem mliet 😀 No iny kraj, iny mrav, ale mak je podla mna velmi hodnotna a vyzivna surovina(zdroj vapnika) a nechcem moje decka o to ochudobnit, Spanieli jedia zasa vela morskych plodov(zdroj vapnika), ale nam to nechuti, my tak max.ryby

marionmarion
10. aug 2014

@tenerifka kupila som najlacnejsi mlyncek na kavu v tescu, stal ma 6 eur, mak na nom meliem bezne, aj kokos a ine mastne veci a v pohode...ale je pravda ze ja ich meliem iba male mnozstva, nie na cely plech kolaca, to neviem ci by zvladlo...

ingedan
5. dec 2014

Z dlhoročných skúseností môžem potvrdiť, že elektrický mlynček na kávu je na mletie maku najlepšia voľba.
Pridám trošku kryštáľového cukru aby sa nezlepil, a za pár sekúnd je pomletý. A perfektne 🙂

simonales
27. máj 2015
Používateľ simonales je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od simonales.

ak hladas kvalitny mlyncek na kavu odporucam tieto http://www.cafepoint.sk/mlynceky-na-kavu?fs=3

katka3213
Odpoveď bola odstránená
Zobraz