Mobilná klimatizácia

orchidea123
20. apr 2016

Ahojte chcela by som sa mamicky s Vami poradit...Ake mate skusenosti s mobilnou klimatizaciou??? Aku vybrat do 3 izboveho bytu? A viete mi poradit aby nebola hlucna??? Vraj nas caka este teplejsie leto ako minuly rok. Dakujem . 🙂

liz_lemon
20. apr 2016

@orchidea123 my sme ju mali pozicanu, ale bolo to o nicom, je to velmi hlucne, a nevychladi tak, ako klima na stene, okrem toho, musis mat urobeny otvor v okne, do ktoreho das hadicu, akm prudi horuci vzduch (niekto ma otvorene okno, kvoli tomu, ale potom je klima uplne zbytocna)
urcite odporucam klimu na stenu

seahorse27
20. apr 2016

My mame...urcite je efektivnejsia klima v stene, o tom niet pochyb. Tato mobilna ti vychladi maximalne jednu vacsiu miestnost plus musis mat otvorene okno, cez ktore ti ide von hadica...co tiez znizuje efektivitu...Ak nemate velmi horuci byt a staci vam klimatizovat napr. obyvacku s chodbou resp. kuchynou (ak to mate prepojene), tak vam postaci tato mobilna. Mne ta hlucnost nejak nevadi, huci aj ta v stene...treba vyberat co najtichsiu.

katulienkax
20. apr 2016

Ja by som si to nekúpila zažila som raz jednu a strasne hlučná bola ale možno sa da zohnať aj tichšia ale to už radsej investovať domácej do steny. A potom problém s tou rúrou bud máš v stene na to dieru alebo cez otvorené okno. Nepáčilo sa mi to absolútne.

liz_lemon
20. apr 2016

no, a z tej mobilnej treba vylievat vodu, co sa v nej nakondenzuje, to je dalsia nevyhoda

8291
20. apr 2016

Kamaratka ju má a fakt je hlučná.My sme si pred tromi rokmi dali namontovať klasickú klímu s vyššim vykonom,máme 3.izbovy byt 68m2 a vychladí celý byt,ked pootvaram dvere,do izieb.nelutujem ani cent co nás stála.v lete chladí a nastudenu jeseň a jar kúri.za tri roky sme ani raz nedoplácali na elektrine,dokonca nám ročne vracajú okolo 20€.

orchidea123
autor
21. apr 2016

@8291 ahoj chcela by som sa opytat odkial si objednala a za aku cenu prosim porad radsej investujem aj ked splacam uver na auto radsej dolozim dakujem

8291
21. apr 2016

My sme si zavolali jedného chalana,ktorý ma formu s klimatizaciami,čiže on nam ju doniesol aj komplet namontoval.Mame značku Daikin s vyššim vykonom,vraj je to najkvalitnejšia jednotka,samotná klíma stála 790€.Cakom pak so všetkým nás to vyslo necelých 1300€.ale fakt ani cent nelutujeme.Vy ste dosť ďaleko od Ba.

orchidea123
autor
21. apr 2016

@8291 veru áno som priamo z Dol.Kubina ved to som pozerala aj kto by ju namontoval musím ešte popozerať ďakujem prajem pekný deň, lebo páľavy minulý rok sa už nedali vydržať a mne tam do okien neskutočne páli lebo máme krásny slnečný byt ale cez leto je slniečka viac ako dosť.

sonita
25. jún 2017

Mi mame mobilnu klimu a sme spokojny vychladi nam to polku domu a ked chceme aj izby tak aj to vieme ,lebo sme dokupovali ruru skrz toho ...ale mavam otvorene dvere a tak aj tam je to lepsie...mame tu vyhodu ze mame spraveni komin na krb a tam mame vyvod....a voda sa odpari netreba vylievat .hlucnost je troska ale da sa to vydrzat,lepsie je nez teplo by bolo

sofiak
11. júl 2017

mobilná klimatizácia je len ako dočasné riešenie, lebo hučí a tým že ide hadica von prepusta teplo. ja mam klimu na stenu Samsung. teraz majú novinku Wind free - nefúka priamo na teba, čo je super. no pre mňa už neskoro. už mam klasickú. ale som spokojna.No pozor si dajte aj na montáž. znami mali zle skusenosti. našli chlapa, ktorý im to namontoval lacno, ale zle. nemohli sa ani domahať reklamácie. ten chlap im nedvíha a neodpovedá. Nerada by som menovala. ale ak rozmýšlate nad kúpou klímy, zamerajte sa aj na montáž - len od firmy

orchidea123
autor
12. júl 2017

@sofiak dakujem pekne za rady🙂

dnld
15. jún 2018

Jake ste vsetky mudre 👍🏼 Preco by musela mat otvorene okno? Je to velmi dobre riesenie a hlavne lacne. Len netreba kupovat tu najlacnejsiu. A treba mat aj v byte na to miesto aby bolo kde vyviest teply vzduch. Je najlepsie ak neide hadica cez pol bytu lebo to nema zmysel ta hadica je horuca a ucinok maly a pri otvorenom okne ani nehovorim. Ja mam klimu pri stene vyvod do komina straty nemam ziadne. Mam dvojizbovy otvoreny byt a vychladi ho Z 29 na 24 v pohode za par hodin. Nam to uplne staci. A este k tomu kondenzu. Na konci sezony vypustim vodu a za cele leto sa toho nedotknem. Vyparuje to kondenz samo ale to uz podla cenovej relacie. A na fotkach vidno ako to mam ja

moona7
21. jún 2018

Dobry den mozem sa spytat aky model klimatizscie mate? Dakujem

dnld
22. jún 2018

Sencor SAC MT9012CH tento mame. Topenie, klimatizacia, odvlhcovanie a ventilacia.

lbubo
1. máj 2020

Dobry den. Aku teplotu moze dosiahnut odvazdany vzduch počas teploty 29 st. v miestnosti a behu cca 1 hodinu na schladenie na cca 25 st. ? Tiez to chcem dat do komina a chcem dat PVC (dalap) vzduchove koleno....to znesie max 45 stupnov co som cital...Dakujem.

dnld
1. máj 2020

@lbubo ide dost horuci vzduch ale do 45 by to malo byt

lbubo
1. máj 2020

@dnld dakujem...😉...mam ju aj cez wifi...tak dufam, ze ked v tych horucavach pridem domov, sa to neroztopi, nezdeformuje...🤔

lbubo
1. máj 2020

@sonita preve od vas ma napadla myslienka dobreho napadu, kedze mame komin nevyuzity...😉👍

sofia1
1. máj 2020

Nikdy viac len to hucalo a virilo teply vzduch s prachom

lbubo
1. máj 2020

@sofia1 uvidime...budeme ju mat prvu sezonu..mame 3,5 kw, wifi, chladenie, kurenie, odvod tepleho do komina este do sezony poresim...a preco s wifi? Aby som ju mohol pustit, ked budem mimo domu a neobtazoval ma hluk...aj ked som vyberal aj podla hlucnosti...nikdy sme klimu nemali, ani v aute ju moc nepouzivam, citim, ze mi to nerobi moc dobre, ale tie leta su horsie a horsie...a tych par dni ju pouzijem k vecernemu vychladeniu, aby sme sa vyspali...inak sme stale vonku na dvore...tam, kde nesvieti slnko...pri tych 35 kach...alebo v bazene...😁

luboma
24. jún 2021

@8291 mohol by som sa skontaktovať na teba ohľadne tvojho dodávateľa? Ďakujem

8291
24. jún 2021

@luboma áno jasné, tento chalanisko nám ju montoval pred ôsmymi rokmi, doteraz, keď potrebujeme nám robí servis. Za 8 rokov sme nemali jednu jedinú poruchu na nej. Na jeseň a na jar sňou prikurujeme, keď je chladno, cez leto chladíme, u nás plne využitá počas celého roka. Šlape ako hodinky.

lma633593
7. jan 2022
Používateľ lma633593 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od lma633593.

my mame doma od oravy

ninah1486
9. jan 2022

mame oravu a vôbec nie je hlucna