Moje dieťa hryzie

sida456
5. dec 2018

Dobrý deň. Moj syn má 4 roky v septembri nastúpil do skolky. Škôlku zvládal super veď je to už rozumný chlapček. Ale zlom nastal, keď mi učiteľka v škôlke povedala že pohrýzol dieťa.... vysvetľovala som mu že to sa nesmie to boli..... povedal mi že si na neho ten chlapec sadol tak preto uhryzol či to je pravda neviem 🤷‍♀️ Učiteľka tiež nevie. A po mesiaci znova pohrýzol dieťatko, tvrdí mi že mu zobrala kamión tak preto pohrýzol.... vysvetľujem,vysvetľujem že sa to nesmie a aj tak pohryzie..... 😞☹️

montemotherone
5. dec 2018

@sida456 nič nepomôže len vysvetľovať... Ideálne by bolo, ak by si s ním chodila častejšie niekde medzi deti a situáciu vystihla, a hneď v tom momente ho rázne upozornila NIE! NESMIEŠ! No, vyzerá to jednoducho 🙂 ale čaro je v tej naliehavosti a prísnosti ktorú k nemu vyšleš+ mu hneď predveď "náhradné riešenie". Ak mu niekto niečo berie, nauč ho ako prejaviť svoju nevôľu prijateľným spôsobom. (Nech dieťaťu povie: Neber mi to, teraz sa s tým hrám ja, neskôr ti to požičiam... a tak) Určite nie je riešenie, ak mu niekto berie hračku, aby mu ju okamžite dal 😉 To predsa nerobíme ani my dospelí. Ak máš guráž, poučiť aj to cudzie dieťa, ako si treba hračku vypýtať, alebo podľa situácie, ako by malo akceptovať práva tvojho dieťaťa. Deti potrebujú vidieť, ako riešiť konflikty, potrebujú náhradné, spoločensky prijateľné riešenie svojej často len prirodzenej, živelnej reakcie. Potrebujú usmernenie dospelého, ich socializácia neprebieha tak že ich len hodíme medzi rovesníkov. Spýtaj sa učiteľky, či upozornili aj to dieťa, ktoré mu chceli zobrať hračku. 😉

pininka
5. dec 2018

Teraz to riešim od septembra s kamoškou. Malého kvôli tomu vylúčili zo škôlky, niektorí rodičia na ihrisku sa ku nej správajú hrozne. Ale ja ju viem pochopiť, môj syn tak všetkých bil. Bez dôvodu prišiel k dieťaťu a udrel. Nepomohlo nič, ani keď som mu ja jednu dala,ani krik,ani vysvetľovanie, muselo to proste prejsť. Držím palce.

saslavka73
5. dec 2018

@sida456 To je také obdobie. Aj naša to robila. Len som striehla oči na stopkách keď sa k niekomu približovala. Vysvetľovala, capla. Prešlo, našťastie to netrvalo dlho.

deti95060810
5. dec 2018

s dcérou chodil takýto chlapček...raz pohrýzol jedno dieťa , o týždeň ďalšie a tak to išlo až sa rodičia zbúrili a požiadali učiteľku aby s tým niečo robila... viem že bol s tým problém, pretože aj rodičia potom maminku upozorňovali aby s tým niečo robila...a poniektorí boli dosť tvrdí a nepríjemní k maminke....😨

ivkus
5. dec 2018

@sida456 tak my sme boli pred rokom na ihrisku a moju malu vtedy znicoho nic pohryzol uplne neznami chlapec az otlacky mala ja som to nejak neriesila ale ta mamicka sa tak nahmevala ze pohryzla ona jeho a teda riadne .Mne sa to nepacilo ani neviem ci to pomohlo ale takto reagovala,ze uz nevie ako nanho.

funykibang
5. dec 2018

nech si kúpi náhubok. Alebo aj očkovanie proti besnote pomáha.

korunka1
5. dec 2018

@funykibang 😨🤐🤒

dominika6
5. dec 2018

@sida456 zavolajte si na návštevu pár krát známych s deťmi..a sleduj správanie syna pri hre..môžeš to ovplyvniť a odučiť len ked to máš pred očami..vysvetlovanie nepomáha..treba ho vziať do izby a tam ho nechať aby porozmýšľal čo urobil a prišiel sa ospravedlniť..

malinajahoda
5. dec 2018

@funykibang máš dosť.