Môže rovnaká krvná skupina rodičov ohroziť dieťa?

snehulienka176
22. sep 2010

Rodičia môjho priatela maju rovnakú krvnú skupinu ktorú po nich zdedil aj ich syn môj priatel s ktorým čakam dietatko ale aj ja mam tovnakú krvnú skupinu ako on môže to neako ohroziť zdravie dietatka?

mau
22. sep 2010

Problém sa vyskytuje pri nekompatibilite Rh faktorov matky a dieťaťa... Mohlo by k nemu dôjsť vtedy, ak by mala matka faktor Rh- a otec Rh+.

desszi
22. sep 2010

ako vravi mau, problem moze byt pri Rh inkompatibilite, okrem toho existuje este AB0 inkompatibilita, ked ma mamicka krvnu skupina 0 a dietatko A alebo B, tam tiez moze byt silnejsia zltacka, ale obvykle to nie je zdravie ohrozujuce. je potrebne len sledovat hladinu protilatok v krvi matky, pokial by boli vyssie, tak sa to da riesit.

blumka
23. sep 2010

nie, my s mm sme obaja 0+ a nic sa nedeje ani som nebola extra sledovana pocas tehu ani ma nik pred nicim nevystrihal..problem moze byt ak ma matka RH faktor -

dadkaabarino
28. sep 2013

ahojte baby mame s priatelom rovnaku skupinu RHA + može to ohrozit plod?

szoszi58
25. nov 2014

Ahojte,mi mame s partnerom 0+,chceli by sme babo,je to problem? A co sa moze stat ked aj ja aj partner sme 0+ a babo by bolo negativny faktor,nebylo by to mna?

heni79
25. nov 2014

Nie. Rovnaká krvná skupina nemá ako ohroziť dieťa. Pokiaľ je zhodný aj Rh faktor.