Na ktorom prste nosiť prsteň?

7. okt 2021

Dostala som od priateľa prsteň za pôrod. Na ktorom prste ho nosiť? Nie sme zosobášení ani zasnúbení. Je to prsteň za porodenie dieťaťa a neviem či je vhodné nosiť ho na ľavej ruke, na prsteníku. Viete poradiť na ktorej ruke a prste ho nosiť?

vikinka128
7. okt 2021

Podľa mňa kľudne na prstenniku - alebo pravej ruky

petamich
7. okt 2021

nos ho tam, kde ti je pohodlne 🙂

kubkovamama
7. okt 2021

Kde len chces🙂 napr nosím obrucku na retiazke,kedze je mi uz velka. Resp.malokedy ju nosim. Pripomenula si mi úsmevné haloo v exovej rodine,ked svagrina mala obrucku na lavej ruke..exsvokra je evanjelicka a vraj oni nosia na pravej obrucku,co tá nerobila. 😂 Nech si nosi co kde kto chce

tosomja
7. okt 2021

Nosím na prostredníku ľavej ruky, keďže inde mi je veľký a na pravej mi nerobí dobre 😄 ani som sa nezamýšľala, kde sa nosia prstene 😬 obrúčka na ľavej na prstenníku? 🤭 Nech sa v budúcnosti nestrapnim

alenamihal
7. okt 2021

Kde ti sadne naj 🙂)) ja to menim kazdy den inaksie 🙂)))

pupavocka101
7. okt 2021

ako pride ho nosim, vobec to neriesim, niekedy mi je lepsie na lavej, niekedy na pravej, vobec si z toho nerobim tazku hlavu 🙂

luci_ba
7. okt 2021

daj si ho na ten prst kde sa ti páči, nech si myslí kto chce čo chce 😉

selu11
7. okt 2021

@tosomja Ani pri obrúčke nie je presne dané, kde sa má nosiť, my nosíme obrúčku na pravej, tam nám ju dal farár pri obrade, sme grékokatolíci. Rimokatolíci si ju dávajú na ľavú ruku.

autor
7. okt 2021

@kubkovamama
@selu11
@luci_ba
@pupavocka101
@tosomja ďakujem všetkým. No ja som si to ešte aj Googlila, že keď to nie je snubný či to vôbec môžem nosiť na ľavom prsteníku 🤦🏻‍♀️😄 tam sa mi páči, tam ho budem nosiť. Ďakujem 😊

cimage
7. okt 2021

Nosit ho mozes kde chces a kde ti sadne. Ja som zasnubny a obrucku mala na prostredniku na pravej ruke, lebo odtial nespadli. Potom mi napuchol prst a obrucku sme precvakli. Nakoniec som ju v zlatnictve vymenila za nausnice, lebo sa mi zdaju praktickejsie. Je to kazdeho vec.

elizabet173
7. okt 2021

či to môžeš vôbec nosiť na ľavom prstenníku? Kto to akože určuje? Nos ho tma, kde sa ti páči najviac

bronik89
8. okt 2021

Nos ho tam, kde to citis 🙂 Nie je predpisane, ze len snubak a obrucka sa maju nosit na lavej ruke na prsteniku, ak ho tam chces nosit, kludne 🙂

gvenduska
8. okt 2021

Kde chceš je to len na tebe

jana_eyre_2
8. okt 2021

Ja som ani netušila že sa niečo má nosiť na konkrétnej ruke.. ja mám ľavu úplne bez prsteňov, a na pravej mám tri - jeden od mamy na prostredníku a obrúčku so zásnubný mám na prsteniku.. nemám totiž rada keď mi prstene cinkaju na tensich prstoch tak ich nosím na pravej lebo tam ich mám hrubšie.. 😅