Nákupy na Ukrajine- Veľké Slemence. Oplatí sa tam ísť?

jana822
28. jún 2010

Ahojte chcem sa spytat ze či bol niekto na nákup na ukrajine cez Veľké Slemence.Chcem sa spytat ze ci sa tam oplatí?je tam dost velky trh a da sa tam hocičo kupit???dakujem za odpovede 🙂

milocka29
28. jún 2010

@jana822 ja som tam uz na nakup bola. To nie je trh, ale to su akoze butiky v domoch, garaziach a pod. je ich tam ale dost. Da sa tam kupit kdeco, no neviem co konkretne by si ty chcela. Pokial myslis oblecenie, tak to vecsinou sportove a akoze znackove. Napis, pokial budem vediet napisem ti.

jana822
autor
28. jún 2010

@milocka29
ahoj ja som myslela oblecenie ,botasya chcela by som satelit kupit,pocula som ze sa to tam oplati???? 🙂

lara1705
28. jún 2010

tak ja som tam bola viac krat. je to tam tak ako piše miločka 29. ale keby si chcela niečo na oblečenie tak môžeš v Slemenci nasadnuť na maršrutku- to je taky minibus a za 20 minút si v Užhorode a tam je veľky trh a späť tak isto maršrutkou. Od Slemenca je to len 18 km.

jana822
autor
28. jún 2010

@lara1705 a v tom slemenci sa daju dobre veci kupit? 🙂

milocka29
28. jún 2010

@jana822 daju sa kupit aj dobre veci, hlavne sportove oblecenie. No botasky neviem, my sme si tam nevybrali, pretoze mali sme obavy, ze ak by sa im daco stalo, tak horsie by to bolo ist tam reklamovat. A ked uz znackove tak aj so zarukou. Satelit /DIGI/ sa tam oplati, aj my odtial mame a uplna spokojnost. Oplati sa tam kava Nescafe, cukriky, sladke mineralky, pivo, alkohol, cigarety ale alkohol a cigarety v obmedzenom mnozstve, prasky na pranie a kadeco, ale toto ma momentalne napadlo ak ti to pomoze. A ostatne oblecenie tak ako pisala lara1705 z Uzhorodu.

lara1705
29. jún 2010

ano da sa tam nakupiť kadečo a lacno, najmä ten alkohol a cigarety ale fakt v obmedzenom množstve. lacne su sladkosti, prašky na pranie a kozmetika.satelit sme kupili za 50 eur. a ide dobre. čo sa tyka značkovych botasok a oblečenia tak viem že na trhoch botasky a oblečko akože značkove, je to sice lepšia kvalita ale prave značkove to nie je. Prave značkove sú v Užhorode ale nie na trhu ale pri trhu v obchodikoch.treba sa len pytať že kde sú tie obchody. Info mam od kamarata z Ukrainy.

dragon_9
23. aug 2010

ja som bol viac krat vo velkych slemencoch ja tam mam rodinu 22.8 2010 som si kupil topanky adidas nesu tam drahe totich 10 euro botasky tam stoja ale značkovane ale ajtak toje iba všetko kopia to neni original toje kopia ale kedy ste boli v košiciach ta može tak okollo 50 eur stat taake botasky

dragon_9
23. aug 2010

@jana822 no dasa tam kupit jana všetko ale kedy si chcela botasky ale bo supravu tak toje všetko kopia lebo ja som tam bol tam musš prejst hranice pasy musiš dat všetko čoje potrebne ale take veci tam nesu drahe naprikal : prašok,potrebne do aut, čokolady,keksy.cukriky,žuvačky,malinovky všetko

lenka1536
18. nov 2010

ahojte chcem sa vas opytat kde sa lepsie oplati ist na oblecenie a asi kolko tam stoji jedna suprava na dospeleho cloveka napriklad adidas a kolko stoja botasky alebo nejaky iny tovar ak viete

bebebrumik
8. okt 2011

ahojte, je tu odstup po cca roku - bol niekto aj teraz na nakupy na Ukrajine? Oplati sa to ešte? A čo V. Slemence? Posledne ked sme tam boli-pred osmimi mesiacmi - neboli velmi príjemní-ani na hranici colnici ani taxikar... 😠 😒

scrolan
9. nov 2011

aj mna by to velmi zaujimalo....a kolko tam stoja kočiare?

ewana73
9. nov 2011

@scrolan ideme bud.tyzden,ak chces mozem ti pozriet ak povies aky ci nejaku dvojkombinaciu,ci sportiak. inak my chodime celkom casto,a ked mam porovnat ceny tak proti min.roku napr.vzrastli cca o 20%.uz sa tam neoplati "chodit na nakupy" tak ako kedysi pred 2-3 rokmi,vsetko je ovela drahsie a vidno to aj na hraniciach menej ludi.v Uzhorode je to o cosi malinko lacnejsie ako v Slemenciach zato vyber ovela väcsi.ale my chodime skor na vylet ako na nakupy a hlavne na cokoladove cukriky,lebo moj mm ich ma strasne rad 🙂

kissi6
8. jan 2012

ahojte, chcela by som sa opytať, či sú slemence otvorene aj v nedeĺu

milocka29
8. jan 2012

@kissi6 ano su otvorene

porscheboxter
19. apr 2012

Ahojte,je tam otvorene aj v sobotu?Ak ano,tak do ktorej a co v nedelu.Dakujem

kalinka7
13. aug 2012

Ahojte, dá sa na začiatku októbra na trhu v Užhorode nakúpiť už zimné oblečenie, či treba ísť ešte neskôr?

helenka28
8. okt 2012

ahojte, chcem sa spytať niekoho kto pozná či sa oplatí stale nakupovať na ukrajine, myslím hlavne značkove oblečenie originál. dakujem.

valeria000
22. okt 2012

Daju sa na ukrajine kupit aj fejky louis vuitton,gucci a take tie znacky?kabelky tricka a tak.ak ano ake su tam ceny takych znaciek?

1skarleta
27. jan 2013

Chtěla bych se zeptat,jestli v nějaké tržnici mají napodobeniny ,značky louis vuitton,prada atd. Děkuji za odpověď. 🙂 🙂

vitalik
16. mar 2013

môže niekto pomôcť - ako sa môžeme dostať do
Veľké Slemence z Košíc alebo Michaloviec?

tamiexpres
22. mar 2013

chcem sa opatat chodi tam vela ludi teraz...?

matulqa102
23. mar 2013

ahojte ja som s Rožňavy a chceme ísť s priateľom na ukrajinu a máme ešte 3 voľné miesta kto má záujem mohli by sme ísť spolu 🙂

ivus247
7. máj 2013

ahojte ako to je s 8. májom na ukrajine? su tam nejake sviatky alebo trhy funguju normalne ako každý deň dakujem za skoru odpoved

ivus247
7. máj 2013

prepošlite mi odpoved na mail ivus247@orangeportal.sk dakujem

vebob
10. máj 2013

Ahoj. Ja by som chcela ist na nakup do uzgorodu v stredu,ale neviem,ci je dost stankov otvorenych aj v tyzdni
? Nevie mi niekto poradit
?

gabika2001
20. máj 2013

ahojte, chcela by som ísť na nákup do Veľkých Slemencov, nevie mi niekto poradiť ako to tam chodí a čo sa oplatí kúpiť? Ako to tam funguje v sobotu? Ďakujem 🙂

vebob
28. máj 2013

Ahoj. Ja som tam bola v piatok asi pol roka dozadu a je tam celkom dobre, len malo stankov, ale aspon su dlhsie otvorene.Ahoj.

ankiki
15. jún 2013

ahojte
ako je to v slemencoch s mesom, a pod tovarmi
mlieko syry sa asi kupovat nedaju, ale salamy a pod?

cukor, ryza je tiez nejaky limit na osobu?
a ese jedna vec...mozem si to priebezne odkladat do auta a ist spet? myslim prejst hranicu v jeden den aj viackrat?

vajanka
15. jún 2013

Velke Slemence uz naozaj nie su tak vyhodne ako kedysi, samotni ukrajinci, ktori chodia po dedinach predavat maju tovar lacnejsi ako kupite tam priamo v obchodikoch. obchodov je uz malo, vsetci sa stazuju, ze prisla kriza a slovaci uz nekupuju tak ako kedysi. nam odporucali ist cez vikend, ze je tam viac obchodov otvorenych, cez tyzden chodi menej ludi, alebo ist do Uzhorodu, ale tiez cez vikend, ze vtedy je tam aj vela stankov aj sa da dobre kupit.neviem kazdemu nieco ine vyhovuje
a myslim, ze hranica sa da prejst iba raz tam a naspat.

sudabe
15. jún 2013

@ankiki salamy, meso syty sa nesmu a ked ti ich colnik najde vyhodi ti to. cukor tam stoji okolo0,70 centov zalezi podla kurzu. tam nä slemence sa oplati kupit sportove veci. a ako pisala vajanka je asi ist lepsie cez vikend, ja som raz bola v pondelok a bolo otvorenych malo obchodov. a nä den sa da ist cez hranicu raz taze ludia ked idu vela nakupit riesia to tak ze si zo sebou zoberu kufor nä kolieskach.