Natrhnutý sval - čisté zúfalstvo 😞

amelia000
30. aug 2019

Ahojte, mal niekto z vas natrhnuty sval? Mne sa to stalo asi 8 mesiacov do zadu. A je nemozne premna strecovat stale ho citim ako keby taku palivu nitku. Mali ste aj vy taky pocit? Preslo vam to?

pasikavamacka
30. aug 2019

mala som natrhnuty sval na zadnom stehne v puberte a hojilo sa mi to niekolko rokov, mozno aj 3. Doteraz mam ten sval slabsi ako na druhej nohe, ale v pohybe ma to neobmedzuje. Mozno fyzioterapeut by vedel ako to dat dokopy

amelia000
autor
30. aug 2019

@pasikavamacka ja som bola na kontrole u fyzio ze ten sval sa dobre zrasta a ze mozem zacat zo strecingom ale bolo to par mesiacov dozadu. s tym ze nevidi tam ziaden problem. Ja tam urcite zbehnem znova..len som chcela vediet skusenosti inych. Ci tie pocity tej "nitky" su normalne..lebo ja mam take nahovno stastie ze sa mi to stalo pred majstrovstvami slovenska a ked to neprejde tak som uz docvicila a dosutazila 😭

6mia6
30. aug 2019

@amelia000 svalové zranenia sú nadlho. A rado sa to vracia. Veľa športovcov kvôli tomu skoncilo

pasikavamacka
31. aug 2019

@amelia000 mrzi ma to, dufam, ze sa to da do poriadku. Nepomohla by enzymova terapia pre urychlenie hojenia? Ja som po operacii, beriem wobenzym a serrapeptazu a pomaha mi to

merickat
31. aug 2019

@amelia000 skus wobenzym, mne to pomohlo velmi

amelia000
autor
31. aug 2019

@pasikavamacka ako ja to uz mam asi aj zahojene uz po mesiaci to vyzeralo schopne. Len ten blby tahavy a palivy pocit tej nitky..veru som si aj poplakala od zufalstva pri strecingu..lebo som myslela ze to bude lepsie a lepsie a ono sa to drzi na rovnako uz dlho. Tak uz asi len zbehnem za dokim..ale tak on zazraky nespravi a uz sa len rozlucit so sportom.

majkeel
31. aug 2019

https://www.medante.sk/clanky/natiahnuty-alebo-...
Malé trhliny sa hoja 1-2 týždne, väčšie ruptúry 3-5 týždňov. To sa môže natiahnuť aj na niekoľko mesiacov. Je dôležité si uvedomiť, že každé zranenie sa hojí jazvou, ktorá má menšiu pružnosť ako okolité tkanivo. Jazva môže byť zdrojom bolestí v budúcnosti.

barbora155opavska
18. júl 2020

Mám natrhnutý lýtkovy sval,už v pondelok začínam 7tyž!Doktor mi povedal že môžem začať stúpať na nohu ale bojím sa že si to roztrhnem.Poradíte mi neh potlačím strach Ďakujem

mirka660
4. okt 2020

@amelia000 ja mam tento problem uz vyse mesiaca a neviem sa tiez dopatrat k informacii,kedy budem môcť zas športovať, noha stále bolí ,chodim na rehabilitacie,ale tam ma nik neinformuje,vybrala som 1balenie enzymov,robila si priessnitzove zabaly.Ked čítam mesiacov ,odpadavam🙈🙉

amelia000
autor
4. okt 2020

@mirka660 drzim palce, moja noha je uz nepouzitelna na sport

mirka660
5. okt 2020

@amelia000 Ďakujem. Určite športovať plánujem aj naďalej, rekreačne, držím palce aj vám