Neparfumovaná kozmetika bez parabénov

girlie81
22. máj 2013

Ahojte 🙂
Potrebujem poradiť. Na radu kožnej lekárky by som mala zmeniť sprcháč a telové mlieko. Doteraz som používala väčšinou len Niveu, takže nemám extra prehľad o ostatných značkách. Viete poradiť značky, ktoré vyrábajú tieto produkty bez parabénov a neparfumované? S ktorými ste spokojné? Ďakujem veľmi pekne 😉

domin85
22. máj 2013

Len velmi nerada to priznavam, kedze som donedavna bojovala za podporu domaceho trhu a dlho som vyhovarala znamym, co mi radili, ze vyrobky z rakuska su kvalitnejsie, ze si to len nahovaraju, ale faktom je, ze ja som ekzematik, priatel psoriatik, a odkedy nakupujeme sprchace a sampony v rakusku, nase problemy radikalne ustupuju...
Alebo potom ak chces vylozene prirodnu kozmetiku a financna situacia ti to dovoluje, skus v dubravke predajnu "Karel Hadek" http://www.aromatherapy-sk.eu/ - distribuuju aj atok ale pokial viem, ti sa odtrhli od hadeka, ktory pouziva povodnu vlastnu recepturu na pripravky 😉

joni
22. máj 2013

@girlie81 myslim ze v kazdej lekarni najdes taku kozmetiku, hlavne pre atopikov sa vyrabaju neparfumovana kozmetika, a parabeny neviem, jedine zlozenie pozriet

girlie81
autor
22. máj 2013

@domin85 Ďakujem za reakciu 🙂 Zdieľam tvoj názor...tiež už väčšinu nakupujeme v Rakúsku. Máme to blízko, vyjde to finančne lepšie a kvalita vyššia. Popravde mi ani nejde vyslovene o čisto prírodnú kozmetiku, ale trpím vyrážkami na rukách a nohách, dcérka to zdedila žiaľ. Pri nej idem vyskúšať detskú Biodermu, ale rada by som aj ja zmenila kozmetiku, keďže mi Nivea evidentne nepomáha a mám možnosť to zlepšiť.
Skúsim pozrieť aj Karel Hadek, ďakujem 🙂

girlie81
autor
22. máj 2013

@joni Ďakujem Joni...do lekárne asi pôjdem najskôr, ale rada by som si prečítala nejaké osobné skúsenosti 🙂

domin85
22. máj 2013

@girlie81 Tak potom ja mam dobru skusenost ako ekzematik s biodermou rada atoderm, a co pre deti, znamej dcera trpi na ekzemy a vyrazky a velmi mi este davnejsie odporucala z lekarne oilatum- pridavala to malej do kupela, spominam si, ze som kedysi ako dieta dostala predpisane lipolotio- a teraz si to nechava predpisovat na vyrazky aj kolegyna (na predpis je doplatok necele euro 😉 ) alebo potom ten karel hadek je super ale je to kus drahsie a samozrejme treba brat do uvahy aj moznu precitlivelost na vyrazne aromaticke prirodne zlozky (silice)
Tot v skratke z mojich skusenosti a postrehov 😉

girlie81
autor
22. máj 2013

@domin85 Pozriem tu Biodermu teda aj pre seba 🙂 Dcéra dostala na predpis masť "kyselinu mliečnu" a doktorka odporučila aj ten Excipial. Taktiež ma upozornila, že výsledky nebudú okamžité. Oilatum mi priniesla kamarátka z Anglicka, posunula som ho ďalej, ten myslím obsahoval parabény, ak sa nemýlim.
Pozriem aj tu aromaterapicku kozmetiku...za pokus to stojí. Viem, že sa tých vyrážok už nezbavím, ešte dcéra má nádej, že z toho vyrastie, ale aspoň na zmiernene. U nás nejde o alergiu, ani prejav žiadnej choroby, je to skôr kozmetické.
Ďakujem za rady 😉

vonicka
22. máj 2013

@girlie81 - Bioderma pre deti je vsak parfumovana, ked som to zistila az po zakupeni, skoro ma vystrelo, lebo ja sama na sebe nemam rada parfumovane kremy, takze krem pre babo ma vekmi prekvapil svojou vonou.

girlie81
autor
22. máj 2013

@vonicka Dnes som dcére kúpila v lekárni Bioderma ABCDerm ATO+ sprchový krém na suchú a atopickú pokožku detí a na web stránke uvádzajú, že je bez parfumu, mydla a parabénov. Snáď je to aj pravda.
Aký si kúpila ty krém?

viera27
23. máj 2013

Pozri v DMku. Bio kozmetika je napr. Lavera, Alverde, Weleda, niektore sampony od Balea, dalej spominana kozmetika Karel Hadek... Dost toho je, hlavne teda v DMku.
Inak namiesto sprchaca uz roky pouzivam rucne robene mydla. Lepsie vonaju (napr. milujem skoricu a skus najst skoricovy sprchac ...), dlhsie vydrzia a pokozka zostane nadherna. Napr. http://www.sashe.sk/handmade/dorgeria

virginia
17. sep 2014

Ahoj, ja mam rada americke znacky JASON alebo uplne prirodnu kozmetiku Deep Steep. Jason som pouzivala v USA a deep steep som objavila na Slovensku: http://www.vasakrasa.sk/telova-kozmetika

tojesnadvtip
21. feb 2015

AHOJTE, ...rad by som upozornil na podvodnu kozmetiku s nazvom LEFERY - http://lefery-podvod.blogspot.sk/ 😖

nasta56
12. apr 2015

Mne tiež odporúčali aby som začala používať kozmetiku bez parabénov. Zatiaľ sa mi najviac osvedčila značka Happyskin.

patkaza
22. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

ja si šampóny aj sprchače výrábam doma ... ono to v prepočte vyjde ešte lacnejšie a zakaždý si dám iný druh vône a iné bylinky 🙂 .. nie je to žiadna chémia čo by vysušovala a draždila pokožku a musíte si vyskúšať čo vám presne vonia a čo vam nevonia http://akoapreco.com/ako-vyrobit-domaci-sampon/ 😎

akzujs
3. nov 2015
Používateľ akzujs je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od akzujs.

Ahoj, tiez som musela menit kozmetiku prave kvoli koznym problemom, aj ked so to zistila len vlastnym pozorovanim, nie priamo navstevou u doktorky. Po odporucani som sa rozhodla vyskusat weledu, cisto prirodna kozmetika bez parabenov a chemickych parfumov. Napriek tomu nadherne vonia, treba vyskusat. Vacsina problemov ustupila, s vlasovou pokozkou este bojujem ale pomalicky sa to upravuje do normalu 🙂

lulutsija
18. mar 2016

Odporucam prirodnu kozmetiku Sirael - bambucke masla, kokosove oleje, rastlinne oleje, masazne oleje, konopna kozmetika, manuka, tea tree oil, doplnky stravy, kava a caje s hubou Reishi, ...
http://lucianovotna.sirael.sk/novinky/15/vitajt...

ejmynr
24. mar 2016

ahojte, skúste pozrieť www.salehouse.sk nový obchod s drogériou a kozmetikou, nájdete tam aj veci ktoré sú bez parabénu, prípadne prípravky do domácnosti, ktoré sú eko. Popozerajte, ceny sú vážne super.

kenzom
24. mar 2016

Môj manžel je atopik alergia na parfumy a mydlo~ dosť dlho používal obyčajnú modrú indulonu/ ale zmenili recepturu a začal skúšať~teraz sú celkom dobré z dm balea med/ dokonca umyvacia emulzia z lidlu cien med s ureou je super. ... aj lactovit s kus.mlecnou. ...dajú sa nájsť aj lacnejšie veci/ jemu paradoxne nie príliš vyhovovali atoderma a pod..

bulgarianrose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
frederika887
20. jún 2022

Ak hľadáš kozmetiku bez parfémov a farbív, tak určite je top kozmetika iuvenio.

vevericka554
21. júl 2022

Ja už tiež dlhodobo používam neparfumovanú kozmetiku, kamoška mi poradila iuvenio a odvtedy sa moja pleť krásne vyhladila. Používam od nich takmer všetko a som spokojná.