Nespĺňam režim OP a u krajčírky si mám vyzdvihnúť šaty

15. dec 2021

Ahojte.V úvode hneď píšem,že nesplnam režim OP.Testujem sa pravidelne všade kde to vyžadujú.(práca, lekár)Rada by som vedela váš názor čo robiť v takejto situácii.
Zhruba pred mesiacom som si dala ušiť šaty u krajčírky,podľa jedného modelu.Zaplatila som zálohu.To ešte nebol tento OP rezim.Dnes mi písala krajčírka že zajtra budú hotové,môžem prísť a upozornila na,že na vstup do prevádzky má režim OP,čo ja samozrejme rešpektujem.Oznamila som jej ,že teda nie som ani jedno z toho.A že ak by to bolo teda možné,tak môžem pripraviť presnú sumu a cez výdajne okienko si môžeme tovar a peniaze vymeniť.Odmietla.Vraj netúži dostať covid,ani pokutu a mám sa dať očkovať.Navrhla som jej ďalšiu možnosť,že tam môžem poslať teda kamaratku,ktorá je očkovana a prevezme za mňa šaty .Nie,vraj cudzej osobe tovar nevydá.Dalej som navrhla,že jej pošlem peniaze na účet,to tiež nechce.Ja už som tak znechutená,že už neviem čo vymyslieť a tie šaty ani nechcem.Som si však vedomá toho,že to ušila a zaplatiť jej musím aj chcem.Len ako?Máte nejaký nápad ako to urobiť?

salin770
15. dec 2021

No keď ma ona taky pristup tak kašli na šaty.Ked sa nechce dohodnut

catherinah
15. dec 2021

Nechce ich poslat poštou a Ty jej peniaze prevedies na ucet?

autor
15. dec 2021

@salin770 a nemôže má žalovať,alebo také dačo,že som jej nezaplatila a neprevzala tovar?lebo na šaty už kašlem,len či na neobvini,že som jej nezaplatila

autor
15. dec 2021

@catherinah na účet peniaze nechce

luccija
15. dec 2021

To je nonsens prečo by nemohla vydať šaty cudzej osobe, ktorá jej prinesie doplatok a splní jej požiadavky?Ak by chcela mohla by Ti šaty aj poslať poštou.Uz by som si tam nedala nič usit.Nie je to náhodou tak, že služby sú bez podmienok?príliš to nesledujem, ale opravy odevov, klucove služby tuším tak boli....pozri sa dala si zálohu ona ušila mala si záujem to riešiť nič z toho nechce....bola by som z nej znechutena

salin770
15. dec 2021

Určite ta nemoze žalovať

hradnapani
15. dec 2021

nech ti ich posle postou na dobierku - pri prevzati na poste zaplatis a ked sa teda tak boji, nech ti k cene siat pripocita postovne. Ale teda velmi divny pristup ma, asi ma kvantum zakaznicok.

autor
15. dec 2021

@luccija veď aj som....snažila som sa nájsť nejaké riešenie.Ale už nemám nápady.

deedol
15. dec 2021

teda, ten jej pristup je fakt divny (a to pisem ako ockovana). ved si jej dala tolko moznosti...

kate211
15. dec 2021

Tym ludom uz pekne hrabe v tejto covidovej dobe. Vyzvi ju mailom este raz s tym ze jej ponukas nasledujuce moznosti: prevzatie kamaratkou, prevzatie cez okienko, platba prevodom a nech to zasle postou. Pokial ma problem, mail si uloz a kasli na saty.

autor
15. dec 2021

@hradnapani toto bolo navrhnuté pri Tom,ako som uviedla,že jej môžem poslať peniaze aj na účet.Ale na účet nechce.

sigma510
15. dec 2021

Nikomu nič neprajem zle, ale takýto ľudia by si za svoj prístup zaslúžili akurát tak krach ich biznisu, aby pochopili, že všetci sme ľudia a majú sa chovať ako sa patrí. Viac by som takúto krajčírku nenavstivila, vy jej dávate zarobiť na chlieb a ešte vám bude diktovať že sa máte zaočkovať a podobne veci. Nech jej teda biznis živia zaočkovaní, keď ma s ostatnými problém.

ivik4
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
15. dec 2021

@kate211 ďakujem,toto je dobrý nápad 👍🙂V takomto prípade budem mať nejaký doklad,že z mojej strany snaha bola.

evaachesa
15. dec 2021

A to ste spolu podpísali nejakú zmluvu, že ich nemôže vydať inej osobe? Ak jej takto hrabe, tak jej povedz nech si tie šaty nechá. Fakt prepnutá ženská 🤦

lubmar
15. dec 2021

Toto sa zda az neuveritelne, ze toto moze byt pravda... U nas v meste normalne medzi dverami vybavis vsetko, nepustia ta sice dovnutra, ale predavacky su ochotne, predaju ti akoby medzi dverami co potrebujes. V hociktorom obchode... A nechapem, akej cudzej osobe, ved ona nemoze vediet, kto je kto, kludne tam hocikoho posli, to ona kontroluje obcianske preukazy? U nas prides do krajcirstva s tym listkom, co ti daju pri objednavke, a je to jedno, kto to vyzdvihne. Prip. aj bez listka, len povie na ake meno bola objednavka a co sa upravovalo.. pane boze kam to spejeme.. 🤔

autor
15. dec 2021

@sigma510 určite ju už nenavstivim,to nie.

cickamon
15. dec 2021

ja by som bola vyslovene hnusna a emailom ju vyzvat aby bud suhlasila stymi troma moznostami co si napisane vyssie, alebo nech vrati aj zalohu kedze ti odmieta saty vydat a ty odmietas platit za nieco co si ona necha, pripadne preda niekomu inemu...fuuu fakt toto je silna kava vpohode sa aj povyhrazaj uradmi ked protestuje proti vsetkym beznym sposobom...

evaachesa
15. dec 2021

Ja by som jej urobila aj peknú reklamu...sorry ale zaslúžila by si to 🤨

tncka
15. dec 2021

No ked je to pixla tak kasli na saty. To je jednanie toto. Vydajne okienko bol fajn napad. Truba blba to je,no kvoli nej sa das ockovat🤣🤣taku este nehrali🙈

autor
15. dec 2021

@lubmar veď presne takto som jej to navrhla.slusne,že reku v poriadku rešpektujem,ja vám Nachystám aj presnú sumu a len si to podáme.Saty už nechcem z princípu,lebo akokoľvek som sa posnazila,k ničomu sme nedošli.Dokonca už ani nereagovala na správu,tak čakám čo napíše zajtra,ako to teda bude celé riešené.

klip0
15. dec 2021

Určite by som to spravila tak ako tu písali, vyzvať ju mailom. A v prípade že nesúhlasí ani s jednou možnosťou, tak by som žiadala zálohu späť.
Teda neviem aká bola vysoká ale už od sumy 5€ by som na tom trvala. Kľudne jej aj pohroz inšpekciu, však to kde sme akože..

autor
15. dec 2021

@cickamon no čakám čo mi odpíše,prípadne zavolá zajtra,že ako to teda chce riešiť či čo ďalej ..lebo ja nemám problém skutočne jej zaplatiť,len neviem ako .....či cez poštového holuba??mám aj test ,ale ten netreba.

dollyzv
15. dec 2021

Ja by som vypýtala zálohu späť a nech si ich teda nechá..a poslať môže aj na účet keď sa nechce osobne stretnúť a nech si trhne nohou

autor
15. dec 2021

@klip0 zálohu som platila 25€ potvrdenku mi nedala,pôsobila milo a v pohode a nemala som dôvod jej neveriť.ved aj celý čas sne boli v kontakte,riešili sme detaily...a odrazu nastala táto zvláštna situácia.

autor
15. dec 2021

@dollyzv a ak sú už ušité šaty,môžem to urobiť tak ako píšeš?že zálohu si pýtať nazad?

autor
15. dec 2021

@tncka no veď akože toto bolo mega....že dajte sa očkovať a bude pokoj....

cickamon
15. dec 2021

zaloha sa zvacsa plati ako naklady na latku a material, keby sa vam nepacili saty ze reklamujete jej pracu ako krajcirky aspon material jej neprepadne a iba robota by bola zdarma, ale kedze ona odmieta saty vobec vydat , ano zalohu mozes pytat spat, lebo sa ani k "materialu" vobec nedostanes a tym padom si nemozes dat saty upravit inde...

autor
15. dec 2021

@catherinah ja som jej ochotná poslať na účet peniaze aj vrátane poštovného,ale nechce peniaze na účet

autor
15. dec 2021

@deedol preto už neviem čo vymyslieť.Ak si nezoberiem tie šaty,tak mám obavy,či má neobvini,že som nezaplatila za tovar.Som tak zaskočená tým jej prístupom,že neviem fakt čo a ako ďalej ..zajtra sa má ozvať,tak neviem čo navrhne.