Nie každý sused v paneláku nás odzdraví

9. mar 2023

Dobry den. Zobrali sme sa a kupili sme s manzelom nas byt na hypo. Sme obaja z dediny, kde sa takmer kazdy pozna, vsetci sa zdravia. Vo vchode máme 20 bytov. Kazdemu susedovi sa pozdravime, ale nie kazdy nas odzdraví. Je to v panelaku bezne????

gejb
9. mar 2023

Ano

autor
9. mar 2023

Zostala som z toho znechutena. Niektori sa odzdravia, ale napr.mladi chalan odvedĺa ani bú

jesenzima
9. mar 2023

Áno je to bežné. Nám sa suseda nezdraví, ani neodzdraví už vyše 10 rokov, kašľať na ňu ... Ja ju vždy nahlas, nech počuje, už aj moje 5 ročné dieťa ju okomentovalo, že či nevie čo sa patrí, a furt nič. .

jaja20
9. mar 2023

Daj tomu čas.

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tiezjedna
9. mar 2023

ja som v paneláku vyrastala a nikdy sa nestalo, že by niekto nepozdravil alebo neodzdravil. To zliezli zo stromov???

autor
9. mar 2023

Byvala som v podnájme v panelaku, na výške, ale každy sa mi vzdy odzdravil. Prekvapuje ma to. Velmi

liusa82
9. mar 2023

Mňa zas udivuje, prečo by som sa v dedine mala každému zdraviť.To je zas na hlavu mne aj ked ich nepoznám.Takéto dedinské zvyky.No ja sa nezdravím smola.Iba koho poznám alebo ked vchádzam dakde do obchodu,na poštu atd.Ale nie každému koho stretnem cestou cez dedinu

babatkoo
9. mar 2023

Nie, nie je to bezne u nas v panelaku kde zijeme 8 rokov a ani v panelaku kde som vyrastala. Vsetci sa zdravime, mame tu vela malych deti, stretavame sa na ihriskach, na navstevach, podnikame spolocne vylety/akcie. Mam stastie na susedov. Je tu 32 bytov a so vsetkymi sme za dobre

tosomja
9. mar 2023

Jasné.

mandzula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
panelacikova
9. mar 2023

my máme vo vchode až 32 bytov, ale keď niekoho míňam vo výťahu či vchodových dverách, pozdravíme sa. či už ja, či opačná strana, to je fuk. nestalo sa mi, žeby sa neodzdravili. a to sú niekedy len ľudia, čo idú k niekomu na návštevu. takže za mňa to bežné nie je, aby ti neodzdravili. a áno, bol tu aj malý fagan (už za tie roky vyrástol), čo tiež nevedel, čo je slušnosť, párkrát som sa mu pozdravila prvá, vždy odzdravil. potom som prestala. rok, možno dva bolo ticho. a potom sa začal zdraviť on. asi dospel 😀

pukina
9. mar 2023

mne by bolo cudne na chodbe stretnut suseda a nepozdravit. nemusime sa kamaratit ale pozdrav je pre mna zaklad slusnosti. ale ano, mame aj my takych susedov, s ktorymi sa minam vo vytahu a ani bu ani mu, a to sme tu len 12 bytov. ale my celkovo nemame stastie na susedov, niektori sa sice zdravia ale su to mega konfliktni ludia aj ked sa tak navonok netvaria 🙂

simka1454
9. mar 2023

Vidíš a ja bývam na dedine, kde ani susedia neodzdravili ako bol rok dlhý. Takže ani ja ich už nezdravim. Keď sme bývali v paneláku, tam sa také nestalo,že by sused neodzdravil.

kitycat
9. mar 2023

Mna udivuje, ze je tu kazdy tyzden ttema o zdraveni. Posta, obchod, online meeting... 💁‍♀️

hradnapani
9. mar 2023

kazdemu sa pozdravime a vsetci si odzdravime , zdravime sa aj ti, ktori mame medzi sebou nejake napatia kvoli hlucnym malym detom a podobne. Akurat je rozna miera a intenzita zdravenia, niekto len zahundre, ze ledva perami pohne, ale vacsina tak normalne. Panelak s 30 bytmi na sidlisku.

nenne9
9. mar 2023

@jabadabadu ja som teda zila v meste, na dedine, v zahranici,vo velkomeste ale keby sa susedia v panelaku nezdravili, tak by som si pomyslela ze su nevychovane telce

macekovam
9. mar 2023

Nie nie je.. Zaved pravidlo 3x a dosť.. A uvidíš ze sa začnú aj 1.zdravit...

sense
9. mar 2023

Aj my máme takého jedného pri pečeného suseda. Toho už ne zdravím ani ja... Ostatní sú v pohode co sa uzdravenia tyka

monika185243
9. mar 2023

Ja niečo podobné zažívam keď idem s dcérou do/zo škôlky, vždy každého pozdravím ale koľko krát sa my stane že rodičia vôbec neodzdravia, len sa pozrú a nič, potom sa niekedy nečudujem aké sú deti...

saxana000
9. mar 2023

Bohuzial.ludia.su telce kym som byvala u nasich a byvalibtam povodne rodiny kazdy kazdeho zdravil za 10 rokov sa vela bytov dalo.do.prenajmu a bohuzial aj mne sa stane ze namiesto aby pozdravili alebo aspon odzdravili radsej sa pozru do telefonu.na dedinach sa stavaju.mury do 3 metrov len aby nahodou sused susedovi nevidel do zahrady..vobec to neries pozdrav ako slusny clovek a mysli si svoje

akiana
9. mar 2023

Ach nerob si z toho tazku hlavu 😁 Nemoze ta mat kazdy rad, nie si pizza

h2
9. mar 2023

Nie, nie je to bežné. Bežné je, že nepozdravia, ako prví. Ale keď ja pozdravím, je bežné odzraviť. To, že to niektoré teľatá nerobia, nie je bežné, ani normálne a už vôbec nie slušné.

luciannka83
9. mar 2023

Pride mi maximalne neslušné neodzdraviť, keď niekto pozdravi, hoc ho aj nepoznam.

majkamasar
9. mar 2023

Ano je to bezne uplne bezne. My mame 16 bytov a ja ani neviem mena vsetkych susedov a popravde ma to ani nezaujima.

barborachors
9. mar 2023

Sice mimo temu, ale aj mne sa uz stalo ze som neodzdravila, bola som zamyslena, alebo tak. Chcem len tym povedat ze neodzdravenie nemusi byt vzdy prejavom neslusnosti. A tiez nevelmi casto odzdravim na pozdrav ktory je len taky zamrmlany pod nos, kde nie je jasne, ci ten clovek zdravi alebo si nieco šomre pod nos alebo telefonuje. V panelaku sa zdravenie nenosi a v zahranici uz vobec nie. Treba to brat s nadhladom.

danica2711
10. mar 2023

no tak ľudia sú všelijakí... ale zas, fakt je to pre teba taký vážny problém, že ti neodzdraví človek, ktorého vlastne ani nepoznáš? Nerieš nepodstatné veci

ndrag
10. mar 2023

Neries. Ja napr zdravim iba ak sa stretneme v dome, ci vo vchode. Inak si vacsinu tvari ludi, co okolo mna 2x niekde presli vobec nedrzim v hlave. Vonku by som vacsinu iba obisla, ani by som nevedela, ze sused. Vacsinou to nieje nic osobne a ak aj je, tak ich vec, nie tvoja.

amiaja
10. mar 2023

Vacsinou pozdravia vsetci. Mali sme jedneho suseda, priblizne rovnaky rocnik ako ja. Vzdy som ho pozdravila prva a on bud neodzdravil alebo len nieco potichu zamumlal. Ked sa to takto opakovalo tak som povedala "bú" alebo som sa odzdravila sama tak aby to pocul 😄 bolo to tela, viac som ho nezdravila.. potom sa odstahoval

zabka79
10. mar 2023

Ano stava sa mi to, aj dospely sused sa tvari ze ma nevidi....