Omylom vytočené číslo 155

19. jún 2023

Ahoj.. baby akurát kukám nedávne hovory a včera k 20:30 som omylom vytočil 155 je tam že 35 sekúnd volania.. ja som o ničom nevedela... mozno vo vrecku alebo keď som bola behať... co teraz . Môžem mať nejaký problém

janulka155
19. jún 2023

Nie nebudeš kamosovi sa to stalo cez víkend keď bol na bicykli a že jemu neskôr volali naspäť že či je v poriadku tak sa im ospravedlnil vysvetlil situáciu a ubezpečil že je v poriadku a bolo po telefonáte. Určite sa to stáva častejšie a možno len aký policajti tam robí že jeden zavolá a druhý kasle na to

autor
19. jún 2023

@janulka155 mne mobil vytočil 155 je tam že čas trvania hovoru 35 sekúnd... fakt som nič netušila.. nikto mi nevolal naspäť ani som nevedela ze som volala.. aby som nemala nejaký problém.. teraz som to zistila keď som kukala nedávne hovorí.. ze ci im nemám zavolať ze to bolo nedopatrením...

zuzinka888
19. jún 2023

Nie! Nevolaj. Najprv sa ozve hlaska ze hovor je nahravany...... nozno ta ani neprepojilo. A hovor nemusi zdvihnut operator ktoremu si volala. Ono sa to nejak centralne urcuje na dispecingu. Kym bydes vysvetlivat co sa stalo zbytocne opat blokujes linku. Nechsj to tak nic ti nehrozi.

sickynickyobsadene
19. jún 2023

Hej aj mne sa to stáva,neviem ako ,nechtiac niečo stlačis trebárs aj vo vrecku a ide...raz muž a ho operátorka zdzubala, že pokuta 1000e.Ja.som aj hľadala ako to vypnúť aby to nešlo automaticky ale nenasla som nič také.

simca06022011
19. jún 2023

mne to urobilo raz, proste mobil ma nejaku blbu funkciu, ked sa nieco s nim urobi, pohrka, potuka.. tak zacne sos vyvolavat... a najhorsie ze sa to neda ani nejak rychlo vypnut ked to zbadas :D neries.. naozaj nemas co s tym urobit, predpokladam ,ze nie sme jedini komu sa to stalo...

autor
19. jún 2023

@simca06022011 aj dostal tu pokutu? Ja som naozaj teraz v šoku chvíľku dozadu som to zistila kukám nedávne hovorí a naraz tiesňové číslo 155 35 sekund... neviem koľko trvá prepájanie je tam len ze čas volania 35 sekúnd... fakt mam strach .. dúfam že mi nič nepríde ani neviem ako to chodí.. fakt som dúmala že či mám zavolať teraz a ospravedlniť sa že to bolo nevedomky....alebo nechať to tak. Preto píšem tu .. fakt to bolo asi pri behu mobil som mala v ruke o tom čase vecer

nepic
19. jún 2023

@autor
Prepája sa vtedy,keď voláš na 112,ak si volala 155 tak si volala priamo na zachranku. Nemusíš sa báť,určite sa nič nebude diať. Sestra ktorá to dvihla tak možno aj počula ,že to bolo nedopatrením,tak preto ani nevolala naspäť. Jedine keby to bolo moc často,tak si tam na nástenke,čo sme si tam len tak sami pre seba dávali že "prezváňa".

simca06022011
19. jún 2023

ja som nedostala nic a tiez si myslim, ze ak to bolo z vrecka.. volala si na 112. TO je v telefone ulozene pod tym sos... a preto taky dlhy hovor 🙂

autor
19. jún 2023

@nepic
Vy ste zdravotník.? Naozaj som to nedopatrením ani neviem ako 35 sekúnd ukazuje na mobile

nepic
19. jún 2023

@autor
Áno pracoval som priamo na záchranke 15 rokov. Sestra čo to dvihla,možno chvíľu počúvala a ak dobre počula a rozumela tak vyhodnotila že to je omyl,tak ani naspäť nevolala. Ako som povedal,nič si s toho nerob a pokiaľ to nebude často nič sa nedeje. 😉

autor
19. jún 2023

@nepic ďakujem krasne 🙂

autor
19. jún 2023

@nepic lebo všade na internete ze pokuta 1200 euro a takéto veci.. ja som to naozaj nevedomky a ešte rovno aj 155 mi vytočil.. nechapem

nepic
19. jún 2023

@autor
Nie naozaj,to by muselo byť zneužitie a aj to nie je také jednoduché dať niekomu zaplatiť. Bohužiaľ..

bloger
19. jún 2023

Pokiaľ nie 158 tak je to v pohode. Ale aby si tomu predišla môžeš si ho zamknúť. Potom nikomu omylom nezavoláš.

autor
19. jún 2023

@nepic myslite taky prípad ze niekto zavolá na dané miesto ako ,,sranda"? ..nechapem takých co to robia.. ja už mám stres takto ze ani neviem ako mi to mobil vytočil..

autor
19. jún 2023

@bloger ako to myslíte

bloger
19. jún 2023

Tak polícia je na to citlivejšia.

autor
19. jún 2023

@bloger ja ze skôr záchranka predsa ide o život v týchto veciach

nepic
19. jún 2023

@autor
Áno aj to,alebo zavolá a je tam ticho,alebo pre zmenu tam vzdychá. Alebo sa deti hrajú a vytáčajú záchranku a keď sa zavolá naspäť tak nám ešte matka vynadala čo tam vyvolávame a otravujeme,aj keď sme jej vysvetlili odkiaľ máme číslo a prečo voláme. Všeličo bolo za tie roky. A áno,myslím že k policajtom by si toľko nedovolili(tam každý čuší a čaká),ale to všeobecne,nikdy nikto si nedovolí u policajtov to,čo si dovolí u lekára na zdravotníkov.

liljana
19. jún 2023

Hlavne nehadz mobil do rieky. nepomoze to.
https://mytrencin.sme.sk/c/23183851/chytili-zen...

autor
19. jún 2023

@janulka155 a tiež vytočil 155 nechtiac? Nie 112 lebo pán píše ze 112 sa prepaja a 155 sa priamo vola.

oonnaganamakusai
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babulkomale
19. jún 2023

@janulka155 policajt? Co by robil na 155 policajt?

janulka155
19. jún 2023

On vytočil policajtov 158 a odtiaľ mu naspäť len zavolali či je v poriadku a keď im vysvetlil čo sa stalo a ospravedlnil tak bolo všetko v poriadku

janulka155
19. jún 2023

@babulkomale som si to pomýlila ako som písala o kamosovi lebo ten volal na 158 …🤦🏼‍♀️

babulkomale
19. jún 2023

Ahaaaa 😃

minka201
19. jún 2023

@nepic Ahoj. Mňa dosť zaujíma, ako sa to u vás prepájalo. Napr. keby chcem zavolať záchranku, políciu alebo hasičov do nejakej malej dedinky, treba uviesť názov obce aj okres? Alebo podľa čoho sa to vyhľadáva? Ako sa to u vás prepájalo na najbližšiu záchranku? Keby sa preruší telefónne spojenie a zavolám ešte raz, zodvihne to niekto iný a budem musieť diktovať údaje ešte raz? Možno hlúpe otázky ale naozaj netuším, ako to funguje :D

nepic
20. jún 2023

@minka201
Ale nie sú hlúpe otázky,prečo by boli.. Keď voláš na 112 tak voláš na centrálny záchranný systém a tam povieš čo potrebuješ a oni zhodnotia situáciu a podľa toho ťa prepoja. Ak zavoláš napr na 155 tak voláš priamo na zachranku,niekde na centrálny dispečing. Keby sa v čase hovoru spojenie prerušilo,tak ti aj sám operátor bude volať naspäť. Treba zachovať pokoj a dobré ak máš poruke občiansky alebo kartičku poistenca,lebo je normálne že keď je človek v strese tak zabudne aj kde býva (keď sa ti napr dusi dieťa) a nahlási adresu napr kde býval/a za slobodna. A áno,treba aj okres hlásiť,lebo tieto centrálne dispečing býva pre celý kraj a napr taká Hrabovka je aj pri Trenčíne, ale aj pri Púchove. A takých názvov je veľa,to mi len prvé napadlo. No a operátor už tam vyšle posádku ktorú uzná za vhodné. Základ povedať,kto volá,odkiaľ volá,čo sa stalo,koľko tam je zranených, či komunikujú. Dobre aj upresniť adresu,napr "za kostolom doprava resp pred potravinami do ľava". Kedysi bývalo dobrým zvykom,že išiel niekto čakať na hlavnú cestu keď volali sanitku,prípadne otvoriť vchod v paneláku,čo sa tiež už teraz nenosí,každý sedí a čaká v obývačke. A pre tých čo doma čakajú sú aj tie 2-3-4 minúty nekonečné zakedy sme to mi tam hľadali a veľa krát ako pozdrav bolo-kde v pi.. ste toľko boli. Ono sa nedá všetko poznať a všetky čísla domov mať v hlave,ani navigácia nepozná každý dom na každej dedine.