Opis čísla karty v packete

damira90
7. nov 2023

Prosím vás mam 1 x nainštalovanú packetu v mobile. Posielam tovar peniaze mam od pani aj za tovar aj postu. Lenže je to normálne ze pýta aplikacia od Vás číslo? To sa neplatí na mieste kartou priložiť? To musím opisovať číslo karty alebo co ? Ja som to vzivote nerobila....... posielam foto to mi potom čo strhnú peniaze alebo ako za to poštovné? Nechapem na túto adresu to mam poslať. Tak som vyplnila a posledný krok je to číslo. Co mam spraviť

blunka
7. nov 2023

Najprv ma napadlo že zas nejaký podvod 😀, ale potom som si spomenula na tvoj predchádzajúci príspevok že ideš posielať tovar do čiech 😀.

Hej normálne zadaj číslo svojej karty aj ten dátum aj trojčíslie.
Tým zaplatíš tých 3,90 €. Z tvojho účtu odíde 3,90 €.
A pošľú ti za to kod na dopravu.
Tým kodom to potom pošleš.
Už pri posielaní daš len kod nebudeš nič platiť, už to bude zaplatené.

blunka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
blunka
7. nov 2023

Dobre to máš všetko 😉.

damira90
autor
7. nov 2023

@blunka áno strašne som naplasena lebo prvý krát idem zadavat číslo karty. A nervy mam z toho aby mi nič nezmizlo lebo ja celé roky len internet Banking robím prevody ale ak to je bežný postup tak fajn. :/ snáď ma to neosklbe.

damira90
autor
7. nov 2023

To číslo karty sú tie čísla 12kusov však z karty
A to MM/RR a kód je čo ?

damira90
autor
7. nov 2023

Pýtam sa tu ako prvacka na základnej škole 🤦‍♀️🙏

ptvw
7. nov 2023

@damira90 mm RR mesiac a rok platnosti karty všetky údaje sú na kartičke....

damira90
autor
7. nov 2023

@ptvw ďakujem zlata 🙏 za odpoved

ptvw
7. nov 2023

@damira90 a kód je to trojcislie.... To si nikdy ani na nete nič nekupovala zo žiadneho eshopu len ma to zaujíma? 🙂

damira90
autor
7. nov 2023

@ptvw to trojdielne to zas ktoré.. na druhej strane niekde. Nikdy davam to iným kupovať kde sa karta opisuje ..a keď platím parfem alebo niečo tak len internet banking dám prevod ručne doma na počítači. Alebo kuriér. Ja som s packetou totálne prvák na základnej a ešte aj strachopud. Za ten opis čísla.

ptvw
7. nov 2023

@damira90 neviem akú máš kartičku ale ja mam už všetko na zadu... Číslo karty aj mmrr aj také 3 čísla.... Niekde to tam budes mat ale asi teda zozadu.... Sú to jediné 3 čísla iné trojcislie na kartičke nie je 🙂

ptvw
7. nov 2023

@damira90 ja zas alza mall lidl lekárne etc etc etc všetky možné eshope len kartou hneď 😅

blunka
7. nov 2023

@ptvw ja aj denne lístok na vlak za 0,85 € 😀.
Akurát čísla karty sú už zapamätané v mobile aj PC tak už to človek nevypisuje.
Denne urobím aj viac platieb len ten vlak mám dve + tiež stále čosi kupujem.

ptvw
7. nov 2023

@blunka ha ja viem už naspamäť a dokonca keď prišla nová karta tak sa zmenil len rok a CV kód takže aj keby ma trepli lopatou po hlave ho viem vysypať zo seba 😅

damira90
autor
7. nov 2023

@ptvw kokso tak potom sa nebojím. Ja dúfam ze toto je posledne ešte na Ali ma prehovaral kamoš že on to tam ma dokonca zapamatatelne do zahranicia:D ach. Ja neviem možno som opatrná až zbytočne a o veľa prichádzam. Môj problém. 🤦‍♀️ ja sa opýtam na to trojdielne lebo mam v u b banku a tam je vzadu že podpis môj a vtom je dokonca 4+3 cizen7 čísel. :D
Nevadí opýtam sa ešte kamoša.

ptvw
7. nov 2023

@damira90 tak ti poviem aspoň ušetríš a toľko neminas ako ja na hovadiny sem tam 🤣🙈

damira90
autor
7. nov 2023

@ptvw asi hej ale keď sa to naučím raz a pozrem Ali expres tak ma čaká smer psycho - za maniodepresiu tam je všeličo. A nevadí mi ze to je z Číny:D

blunka
7. nov 2023

@ptvw áno aj mne teraz sa mi práve mení karta 11/23 a nová 11/28 a som sa velice čudovala že číslo karty zostalo rovnaké.

blunka
7. nov 2023

hahaha Aliexpres ............... tak odtiaľ mi už prišlo asi aj 200 vecí 😀 za posledných 5 rokov.
Tiež vždy platba kartou do číny.... nikdy sa nič nestalo.
Jediné šťastie že sme sa v juli presťahovali a nemáme skolaudovaný dom ešte a tým nemám adresu (poštovú), tak som to uťala a už od par mesiacov nič neobjednala (aby nebol problém že mi to nedajú na pošte) a hádam aj dobre lebo človek tam míňa aj na to čo nemusí .......

damira90
autor
7. nov 2023

@blunka Ali je super. A teraz nosia bleskovo rýchlosťou. Objednala mi kamarátka a došlo mi za 5 sni pracovné. Nechápem ale som pozerala po kuriérovi že nechápem od radosti

maranco
8. nov 2023

@damira90 pre svoju ochranu ak by si naletela na podvodníka, alebo nastala chyba u predajcu maj nastavený limit na karte pre internetové a MOTO platby. To sú také kde nie je potrebná fyzická prítomnosť karty, ale stačia len opísané čísla. Skontroluj aký máš teraz a zníž ho na menšiu sumu.
https://www.fio.sk/docs/bannery/zabezpecenie_ka...

@blunka zapamätanie karty v prehliadači nie je dobrý nápad, pri napadnutí vírusom všetky uložené karty aj heslá odošle útočníkom a môžu s ňou veselo nakupovať

damira90
autor
8. nov 2023

@maranco áno 🤎