Orchidea a jej rozmnožovanie

brmbo
19. mar 2013

🙂 ma niekto skusenost s rozmnozovanim orchidei odrezkx listov. Som to pozerala na nete ale neako to tam nieje riadne vysvetlene 🙂 ak mate niektora skusenosti napiste mi, moja krasavica 😀 akurat kvitne a vyhana novy list v strede uz ma 6 velkych listov a ten posledny zacina vykukavat.dakujem pekne 🙂

saska.t
19. mar 2013

https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/orchidea-ako-sa-o-nu-starat/ tu uz je tema celkova o orch., co sa tyka rozmnoz.odrezkami,tak sa to väcsinou nedari kym nie si velky pestovatel a nemas skleniky na to urcene s potrebnou vlhkostou a vyzivou,jedinou moznostou je, ak orch.pusti dcersku rastlinku tzv.keiku,to je jedina moznost rozmnozenia v domacom prostredi 😉

brmbo
autor
19. mar 2013

@saska.t a aký je návod 🙂 dakujem

saska.t
20. mar 2013

@brmbo navod ked uz je dcerska rastlinka vyrastena na materskej rastlinke ?

brmbo
autor
20. mar 2013

ako vyrastena som amater 🙂 preto som hladala aj videa k tomuti a som nenasla 😉

alena7070
20. mar 2013

mne v polovici tycky na ktorej ma kvety vyrastli casom 3 male listky a postupne aj male fuzy ako su pri koreni starej rastlinky mama tie listky odstrihla a dala do vody a neskor zasadila sice dva roky trvalo kym zacala mala rastlinka kvitnut ale je nadhernaaa

brmbo
autor
21. mar 2013

mne zatial rastu stale len listy a nove korene sa vyhanaju na hlavnom koreni,ale kvitne 🙂 takze musim cakat kym nezacnu rast asi listocky vsak? 🙂
@alena7070

alena7070
21. mar 2013

musia ti narast na tych listockoch korienky lebo orchydea nimi dycha a keby uch nemala tak by ti zhynula

stakol77
19. feb 2015

Dobrý deň, mala by som otázku ohľadom presadenia nového keiku z orchidey, či mám urobiť odrezok až z pôvodného kmena, na ktorom sa vytvotil keik, alebo len nejako odstrániť z pali ce nový keik ? ako to správne maám spraviť, aby som sa tešila z novej rastlinky? 🙂 dakujem za všetky rady 🙂