Otázky o trhaní zubu múdrosti.

borihh
1. mar 2020

V piatok mi zubarka povedala, že mi zle rastie osmička a tlačí na susedný zub, čiže musí ísť von. Prosím povedzte mi ako to prebieha, alebo aspoň koľko to trvá a koľko dní potom to bude bolieť, či nato zabere flector alebo ibalgin.. Ja sa strašne bojím hlavne, keď viem ze sa to bude rezať a neviem co všetko 😭

katty2012
1. mar 2020

@borihh zavisi od toho, aky sikovny je zubar..ked ti bude rezat dasno, to nepocitis vobec a po injekcii nebudes citi nic a ked zacitis, dopichne.. neboj sa, znie to hrozne, ale hrozne to nie je. bolest by si mohla citit vtedy, keby si tam mala zapal, hnis, ale inac nie.. ziadny liek som po trhani 8 nepotrebovala. dolezite je po zakroku nevyplachovat, aby sa ti nad ranou vytvoril biely povlak, ktory tam musi zostat. preto nevyplachovat

pininka1
2. mar 2020

Závisí či je už vonku a bude ju vedieť vytiahnuť, alebo nie. Mne dve dolne osmičky ťahali pod narkozou, lebo ani nevyšli a tlačili z oboch strán. Hornú mi ťahal nedávno, bez problémov za 5 minút bola vonku a to už tam bola len polka. Hneď ako som vyšla z ordinácie som si dala Ibalgin, rána nebolela, skôr ten vpich od ihly

eriksonka1234
2. mar 2020

@borihh ja som sa tiež hrozne bála, keďže to bol prvý zub, čo mi vôbec trhali. Ale za par sekúnd bol vonku, ani neviem ako, iba som zacítila taky tlak a už bol vonku. Aj hojenie bolo veľmi rýchle, žiadny flector, ani nič od bolesti som si nedávala, iba na druhý deň vyplachovala repikom.

felycity
2. mar 2020

každý sa asi bojí, ale jednoznačne povedať, či to bude bolieť alebo nie ti nikto nepovie, pokiaľ tam nie je nejaký zápaľ nemalo by to bolieť, Ono to znie hrozne, rezať, šiť a pod., ale v podstate ty nič neucítiš a po odznení anestézy je trocha opuch , možna mierna bolesť až žiadna... aspoň u mňa to tak bolo / narezali a aj šili/ .

3petka
2. mar 2020

@borihh JA som bola na osmičke lebo mi rástla horizontálne a tlačila na ostatné zuby. Rezali ma a mala som 2 štichy. Samotný zákrok úplne v pohode. Bolelo ma to týždeň riadne, že som bola na tabletkách vkuse. V lekárni mi poradila nalgesin a zaberal rýchlo a aj dlho vydržal. Od druhého týždňa už bola bolesť znesiteľná ale trvalo to asi mesiac kým to bolo ok a aj tak som ešte potom cítila susedný zub nakoľko mi ostal odhalený. Potom sa to už dalo dokopy. Pusu som nemohla riadne otvoriť cez mesiac. Mala som isť hneď aj na druhú ale keďže nie je taká akútna ako bola táto nešla som...

sono2
2. mar 2020

@katty2012 😀😀 ja mám absolútne opačnú skúsenosť. Hodina trhania, brúsenia, rezania. 8čku vybral z kosti ktorá šikmo rástla. Kútik som mala ešte mesiac po trhani, opuch taký že ma pri prehltani naťahovalo, mestami som myslela, že mi chyrurg zubár ide sanku vyrvať. Oči som mala urevane, že sa viac už nedá. A 5 dní som ležala na krčnom po zákroku. Druhá bola o niečo lepšia, šla rýchlejšie lebo bola priamo v kosti a stačili len atb.
Jesť som pri prvej dlho poriadne nemohla lebo sa mi nedali ústa otvoriť tak max na polovicu banánu.
Ono to nieje bežne trhanie. Ale tak žijem prežila som🤗

zuzi56
2. mar 2020

Mne dali injekciu, a pomaličky ho ťahal zubár von, bez bolesti, zosil mi tu dieru po zube, bolelo ma to asi jeden deň, a to asi iba poškodené ďasno.

gabsisi
2. mar 2020

@sono2 mozem sa spýtať kde Vám to robili? Ja idem v piatok a tiež rastie šikmo

lienka2407
2. mar 2020

Ja idem zajtra trhat aj osmicku aj deviatku snad nebudu problemy potom,pred rokmi mi trhali inu a dost ma to vytrapilo bolo mi zle este na dalsi den

77kacena
2. mar 2020

veľa záleží od zubára a jeho šikovnosti sestra si prešla peklom pri vyberaní osmičky čo jej krivo rástol bol to komplikovaný zákrok ktorý zubár nezvládol poškodil jej aj vedlajší koreň opuchnutá, mala pol tvare napuchnutej nemala cit v časti jazyka a spodnej pere,druhú si potom dala trhať u iného zubára mala strašný strach a to už bolo oveľa lepšie. na bolesť mala lieky a lepila fytonaplaste z vonka a super pre rýchlejišie hojenie repík a roztok alunitu ten dezinfikuje a aj zmierňuje bolesť z vlastnú skúsenosť mam s trhaním stoličky ktorá sa mi v tehotenstve zlomila ťahali mi ju neskor až po pôrode pri koreni som mala zápal a tam mi ani inekcia nezabrala. takže je to individuálne zavisí všetko od doktora stavu zuba a výšky prahu bolesti. držím palce nech ste čo najskôr fit.

sono2
2. mar 2020

@gabsisi mne v žiline ale to roky dozadu. Robil to vyložene chirurg nie bežný zubár

gabsisi
2. mar 2020

@sono2 dakujem. Mne to tiež ide robiť chirurg v BA Dúbravke . Dufam že ti bude v pohode

katty2012
2. mar 2020

@sono2 no ani mi by nenapadlo, ze aj takto to moze vyzerat, hrozneeee 🙈

borihh
autor
2. mar 2020

@gabsisi kde prosím v dubravke? Ja som dnes bola v Ružinove sa objednať a dali mi termín až na júl, čo je hrozne neskoro chcem to mat co najskôr za sebou kým neopuchnem.. A zase súkromný stomatochirurg pýta 200e 😔

gabsisi
3. mar 2020

@borihh
Mudr Ondrasik v Saratove. Tiež to bude tuším 180€ ale je odborník a na termín som čakala len dva týždne . Kamoska u neho bola s komplikovanym Zubom a vraj uplna paráda aj hneď normálne fungovala aj so svojimi malými dvojičkami