Pes do bytu - za a proti

katulik123
26. júl 2015

Ahojte, moje deti ma už dlhšie presviedčajú na psíka a sľubujú mi, že sa oň postarajú...
Dcéra má 15 a syn 12... Ak by som im psa dovolila nevedia sa zhodnúť na psovi, ona chce bišonika a syn vlčiaka...
A vôbec neviem či pes do bytu patrí kedže sa stretávam s tým že nepatrí a že by trpel...
My odchádzame ráno o 7mej a dcéra príde najskôr o 13tej syn o 12tej domov...
A mne sa strieda pracovný čas, raz som do 12teja niekedy idem až na obed do práce....
Takže pes by musel byť sám cca 7 hodín... A ja neviem či je to dobrý nápad....
Chcela by som počuť váš názor či vôbec psa dovoliť a ak áno aké plemeno doporučujete?
Mne osobne sa páči bígl a jack russel....

miriam11
27. júl 2015

@qwerty81 😀 😀 😀

eaka
27. júl 2015

A aky vybeh maju v meste nase deti? Ohradene male priestory zvane ihriska... Na obycajny travnik si nevybehnu, lebo su hned cele od hovien.. Vsak ked toho bytoveho psa poriadne vyvencis a budete ho mat radi a venovat sa mu, tak ake tyranie?

miriam11
27. júl 2015

@eaka ale noooo..... nebavime sa o detoch, ale o psoch. A inak, mas pravdu vsetka zelen je casto od vykalov, ktore milujúci psickari zabudaju?odstranit po svojom milacikovi. Naozaj je " super" vlastniť psa v byte.

mimca77
27. júl 2015

@eaka Toto ma vytaca do nepricetna, zatial deti nemam, ale aj tak...pozbierat po psovi je elementarna slusnost, nechapem, ze to ludom nedochadza, a aj policajti na to dlabu. Prestahovali sme sa do UK a tu ten problem nie je, mladi station vsetci pekne po svojich psoch upratuju, a ak nie, nech sa paci motivacna pokuta £1000

@miriam11 s cistym svedomim prehlasujem, ze moje psiky maju vybehu viac ako chcu. To je problem blbcov, ze nevedia psovi venovat cas. Ak niekto venci vlciaka na dvojmetrovom fliaciku travy v uliciach Bratislavy, tak je debil, na tom sa bez problemov zhodneme. Nerozumiem, preco taki ludia maju psa. Ja si tiez nekupim kona ani geparda, aj ked sa mi pacia, lebo na to proste nemam podmienky. Blbe je, ze len male % psov na dedinach ma zabezpeceny vybeh podla potrieb, ale to je pri dome, takze je to v poriadku? Podla mna to v poriadku nie je. Nemyslim, ze to vidime az tak rozdielne, len pre mna je zbytocne generalizovanie o panelakoch. Ak sa dakto adekvatne nestara, tak je kreten, aj keby vlastnil rovno narodny park.

mimca77
27. júl 2015

@miriam11 to nema so psom v byte nic spolocne. Zbierat po svojom psovi ma KAZDY clovek na KAZDEJ prechadzke, aj na sidlisku, aj na luke, aj v lese...lenze ludia su casto lahostajni a lenivi a vyhovaraju sa pocnuc tym, ze nie su kose (podla mna su), cez to, ze ich pes je maly, takze to sa strati (99% krat som slapla do maleho hovna, lebo som ho nevidela prave preto, ze je male), konciac famoznou vyhovorkou, ze "my nemame doma sacky"... padla mi sanka ked som toto pocula...

dzubo
4. aug 2015

Podľa mňa sú plemená do bytu a do záhrady 🙂. Veľké plemená určite nepatria dovnútra celoročne. Iné je mať v rodinnom dome cez zimu krátkosrsté veľké plemeno. Do bytu by som určite odporúčala skôr menšie plemeno, ale nie yorka a čivavu k deťom. Tiež nie bígl, je to hyperaktívne plemeno, ako aj JRT. Niekomu to vyhovuje, ja by som k deťom tieto plemená nedávala. Hlavne kvôli času, ktorý potrebujú na odbúranie energie. Bišónik, pudel, maltezák, shitzu sú plemená, kt. by som si ja zadovážila. Neviem, ako iné, ale shitzu neplzne, a to je veľká výhoda. Neverila som, ale keď som si kúpila malého, uverila som 🙂. Je potrebná ale socializácia psíka od mala.
My máme vnútri shitzu a vonku RRxNO, bývame v rodinnom dome. Shitzu vydrží aj 7 hodín bez mláčky. Ale to ho tak dlho nechávame zavretého doma len ojedinele. Nemôžete ho však nechať hneď od začiatku tak dlho. Všetko potrebuje tréning. Šteniatko treba zo začiatku dávať každé 2 hodiny vonku a tiež po vyspinkaní, papaní, hraní.....je to drina, ale oplatí sa 🙂. Psíkovi sa musia vyvinúť zvierače a tiež musí pochopiť, kde môže cikať a kde nie.
Známi naučili čivavu na plienku a keď je doma dlho sama, vyciká a vykaká sa na ňu, Nevýhodu to má však takú, že vonku zas nevie urobiť potrebu 😖

Inak, neviem si predstaviť ísť po ulici, moji psíkovia RRxNO a shitzu sa mi vyvenčia a ja to tam nechám. 😖

lubinam
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelca84
5. aug 2019

@katulik123 neviem ci ti tieto rady nejako pomozu, kazdy ma iny nazor, ine podmienky a preferencie...inak, na zaciatok bigel ani jack russel urcite nie, oboje tvrdohlave plemena, ktore mozno nikdy nevycvicis k spokoknosti

katulik123
autor
5. aug 2019

@nelca84 ajaaj zabudla som aj na túto diskusiu. Nakoniec o dva roky neskôr sme si zaobstarali maltezacku 🙂 a nevymenili by sme ju za nič 🙂

evica01
5. aug 2019

Ak 15 rokov bude byvat niekto doma o 12:00 pri psovi tak si psa kupte. Pes 7 hodin vydrzi.

katulik123
autor
5. aug 2019

@evica01 nad tebou som už písala, že to je už roky stará diskusia a momentálne už aj mame psíka 🙂

slnieckogirl
5. aug 2019

Psado bytu by som nikdy nechcela.. trpí celá bytovka.

katulik123
autor
5. aug 2019

@slnieckogirl blbosť 🙂 deti tiež vedia robiť hluk, alkoholik ktorý bije svoju ženu robí väčšie problémy než pes ktorý občas zašteká.

ceresnovci
5. aug 2019

Chcu chlapci psa? Napln im 5l bandasku vody, a nech ju tahaju okolo bytovku 3x denne v kazdom pocasi pol roka... rano o 5:45 , poobede o 15:00 a vecer 20:00 + ako rodicia nezabudnite hladat na dovolenkach ubytko aj pre psa.. ako to vydrzite.. pes je pre vas ako rodinu vhodny (: