Podvodník annajasu@centrum.sk

jelus
20. júl 2014

Ahojte,hladam niekoho,kto tiez naletel podvodnikovi na portali bazos.sk.
Mail uvadza annajasu@centrum.sk,meno Janka z Roznavy.Predava detske odrazadlo,autosedacku,bicykel.Ja som od nej chcela kupit odrazadlo,peniaze som jej poslala na ucet,odvtedy sa neozvala.Inzeraty su vymazane,udany telefon vypnuty.Teraz predava to iste odrazadlo co som ja vyplatila na stranke dobrybazar.sk.Nemate s nou nahodou skusenost?Vdaka

pribinak
20. júl 2014

Nie, ale diky za upozornenie, tiez vela kupujem cez bazári

mosnacka
20. júl 2014

Ja som kupila odrazadlo, zaplatila a nic. nic mi nedoslo.

mosnacka
20. júl 2014

@jelus , ahoj vies mi povedat cislo na tu anna jasu co predava tie odrazadla ?

jelus
autor
20. júl 2014

@mosnacka Ahoj,pri inzerate mala udane cislo 0944324521-po cely cas vypnute.Tak som si nechala adminom na bazosi poslat cislo,ktore udala pri zadavani inzeratu-0902742418-ozval sa mi nejaky chlap,ktory tvrdil,ze asi pred rokom predaval notebook,ktory si v pamati uchoval jeho tel.c.a nejaka tretia osoba ho zneuzila-hluposti.Uz som kontaktovala znameho na policii,annajasu som nechala 3 prac.dni na vratenie penazi,ked nie,konam.Aj teba podviedol annajasu?

mosnacka
21. júl 2014

@jelus ja mam tiez len to cislo 0944 .... zaplatila som 15,50 za odrazadlo aj s postovnym a uz sa viac neozval(a) , neviem ci policia s tym nieco urobi. Mam obavy, ze ak pojdem na policiu , tak ma poslu kade lahsie.

mosnacka
21. júl 2014

@jelus lenze pred pridanim inzeratu na bazosi, pride na cislo kt. uvedies kod, prostrednictvom ktoreho zadas inzerat. bez toho by to nemalo ist. takze zrejme to bude to 0944 ...... takze policia by to nemala mat az take tazke.

mosnacka
21. júl 2014

oprava 0902 lebo pri zadavani inzeratu si mozes uviest akekolvek cislo

jelus
autor
22. júl 2014

Ano,presne tak to je.To cislo 0944...ma len tak,to nezapina,to len tam uviedol.Skutocne je to cislo 0902...Asi necakal a nenapadlo ho,ze sa k nemu da dopatrat.Mne znamy policajt povedal,ze aj za taku sumu je to priestupok voci majetku a vypatrat sa ho da,pretoze mame jeho cislo aj cislo uctu.Ale keby som chcela vratit peniaze,musim ho dat na sud,ak ich nevrati dobrovolne.Kebyze nas je viac,mozno by sa to niekam pohlo.(inzerat stiahol uz aj z dobrybazar.sk,asi ho niekomu parkrat predal a ma zarobene)

mosnacka
22. júl 2014

pozerala som aj ja, ze to stiahol z dobreho bazaru. no vsak aj ja pojdem na policiu. musim mu napisat, nejaky vhodny email, aby mi vratil peniaze. potom mi napis, ako si dopadla.

jelus
autor
23. júl 2014

Mne peniaze neposlal,dala som mu tri dni.Viem,ze ich asi viac neuvidim.Ale si bol velmi isty sam sebou a myslel si,ze za 15 euro to nikto nebude riesit,no mylil sa,hajzel.

mosnacka
23. júl 2014

Ja tiez pojdem, ak mi do piatku neposle. Kupujem veci z bazaru, lebo na nove nemam, nakolko mam taku matersku aku mam a v obchodoch je to predrazene a nejaky hajzel ma bude okradat? Ja som ju malej kupila na narodeniny na 2 roky a zmrd ma este uistoval, ze najneskor v ten den je to tam, tak som cakala a mala nakoniec skoncila pri torte :( bastard jeden, no tak ma neskutocne s prepacenim nasral.

jelus
autor
24. júl 2014

Tak to mi je teda luto.Aj ja kupujem pravidelne z bazarov,ale toto sa mi este nestalo.No co uz,budem opatrnejsia.Mna nasralo,ze ma tu drzost este to hodit na nejaky iny bazar,ked ja som mu to uz vyplatila(a to este ty si mu poslala peniaze a bohviekolke dalsie).Este sa divim,ze sa neobjavili dalsie oklamane kupujuce,mnohe to asi kvoli 15 euram neriesia.Posles mi na internu postu tvoju adresu,ze ked pojdem na policiu,aby som ta spomenula?(ak ti to neprekaza,ja by som ti poslala svoju.Policajti to budu mat trochu ulahcene🙂

jelus
autor
25. júl 2014

Ahoj,no co,vratil ti peniazky?
Na bazosi uz ma negativne hodnotenie,ja som ho ohodnotila tiez.Skontaktovala som sa s tou pani,co tiez kupila to iste odrazadlo-uz sme tri!!!-zatial sa neozvala.
Este som sa informovala,mali by sme ist kazda do svojej banky,pisomne ziadat majitela uctu aby nam vratil peniaze,ked tak neurobi,banka nam vyda jeho udaje,dalej to uz neriesi a my mame dalsi dokaz pre policiu.Mozno by nam ich vratil,ak by nechcel mat opletacky s policiou a popripade so sudom.
Ja to skusim urcite.

mosnacka
3. aug 2014

ahoj, nie nevratil. hej? do banky? to som ani nevedela. ked budem mat cestu tak urcite pojdem. a ako je na bazosi, ja uz nemam ani to cislo na bazosi. ty ho mas. aby som mu dala tiez hodnotenie. dakujem

jahu348
5. aug 2014

Ahoj. Ja som tiez vyplatila odrazadlo take zlte este pred mesiacom a nic. Admin mi dal aj mobil. cislo aj som pisala volala .....len 1 sms vraj je v zahranici ze to da doporiadku....Ale uz ma mobil vypnuty...Co teraz??? 😖

jahu348
5. aug 2014

@mosnacka chces cislo?

jahu348
5. aug 2014

@jelus aky je postup???Mna tiez oklamal

jahu348
5. aug 2014

@jelus ahoj uz si bola na policii??

jahu348
5. aug 2014

@jelus ja mam v banke kamaratku a povedala ze sa s tym neda nic robit. Adresu mi nedaju.

jelus
autor
5. aug 2014

Ahoj,je to presne to iste odrazadlo,zlte z bazos.sk.Ja som ho vyplatila 10.7.Admin mi poslal cislo 0902....
Si uz stvrta oklamana.Bohuzial mam pocit,ze som to riesila iba ja.Tiez reagovala na tuto diskusiu mosnacka,ale uz sa viac neozvala.
Dalsiu pani som zase kontaktovala na bazos.sk-pridala mu negativne hodnotenie,tiez sa mi neozvala.
Presne on toto vedel,ze za 15 eur to nikto riesit nebude.
Ja som sa znameho na policii pytala,lepsie by bolo,keby sme podali hromadne trestne oznamenie.Lenze adresu mi do dnesneho dna ani jedna podvedena neposlala.
Ja som sa bola aj pytat na poste(mam Post.banku),ze treba ist priamo do banky(z ktorej boli peniaze odoslane) a napisat ziadost o vratenie penazi,ze moja banka bude informovat tu druhu banku a ked majitel uctu nebude ochotny peniaze vratit,riesi sa to sudnou cestou.(pretoze kolkokrat sa moze ktokolvek pomylit,ked zadava c.u.cez IB.)
Asi v piatok budem mat cestu do banky(mam ju v druhom meste,doteraz sa mi nedalo),tak ja by som tam sla.Este sa skus opytat tej svojej znamej,ze ako sa to robi,ked sa clovek jednoducho pomyli...
Ja by som mala snahu to vyriesit.Lebo ked som videla,ze to iste odrazadlo inzeroval 18.7. na dobrybazar.sk,skoro ma roztrhlo.Ktovie,kolke ho tam vyplatili.

jelus
autor
5. aug 2014

Posli mi to cislo prosim ta,ci je to ono,ale myslim ze ano.Ak si citala celu diskusiu,vies ze mne sa ozval chlap,ze o nicom nevie.Ale ty ak mas dokaz,ze ti pisal,ze to da do poriadku,to je super.

jelus
autor
5. aug 2014

@mosnacka ahoj,len teraz som si vsimla ze si reagovala,neviem preco ma neupozornilo.Staci,ked si das na bazosi hodnotenia-pridat hodnotenie a mail annajasu@centrum.sk.ani mne sa este nedalo ist do banky,mam ju v druhom meste.

jelus
autor
5. aug 2014

@jahu348 mozno je ozaj v zahranici-na dovolenke za nase peniaze 😀 😠 😠 😠

jahu348
5. aug 2014

@jelus tu je jeho cislo 0902742418 a sms mam ulozenu prepacte ze som vam nedvihala som mimo bla bla bla.....ospravedlnujem sa za vzniknutu neprijemnost - 25,7 a odvtedy nic 😖

jahu348
5. aug 2014

@jelus do vcera mu mobil este vyzvanal ale dnes uz nie :(

jelus
autor
5. aug 2014

@jahu348 neviem co robit,vystupuje pod zenskym menom,ale je to chlap.Mne zdvihol,ked nevedel kto vola a odvtedy nic.Aj ja mam presne to cislo.Ak chceme nieco vyriesit,musime sa spojit,inu cestu nevidim.

jahu348
5. aug 2014

@jelus jasneeeeeeeeeeeeeeeeeeee

mosnacka
7. aug 2014

Ahojte baby. nemam cas sem chodit. riesit to urcite budem, ale az buduci tyzden, nakolko som sama a manzel sa mi vrati zo zahranicia, tak mi postrazi deti a mozem vybehnut aj ja do mesta. Ja to urcite budem riesit. V banke mi tiez povedali, ze mi adresu neposkytnu. Viete ako sa podava hromadne trestne oznamenie?

jelus
autor
7. aug 2014

@mosnacka ahoj,neviem ako sa podava,ved nam to na policii hadam povedia.
Ohladom tej banky-ked som sa bola na poste informovat,tak mi pani spominala,ze niekedy nedavno bola reportaz aj v telke-asi Reflex-ze sa pomylila nejaka osoba v c.u.,ziadala od toho majitela peniaze spat-cez banku-ze on ich nebol ochotny vratit-a to sa ozaj len pomylila-ale nakoniec pod hrozbou,ze to bude vymahat sudnou cestou,jej tie peniaze vratil.
Zajtra pojdem do tej svojej-snad mi vyjde cas-a napisem tam ziadost,ze chcem peniaze spat.Viem ze to bude trvat,kym kontaktuju jeho banku,potom jeho,ale stoji mi to za to!
Neexistuje,ze ked by sa clovek pomylil v c.u.cez IB,ze sa mu peniaze nevratia!

mosnacka
13. aug 2014

Takze baby nic z toho nebude. nakolko nasa spolocna suma nepresiahla vysku min.mzdy, tak bude mat len priestupok. A priestupkov moze mat neurekom. Ak by niektora z nas byvala v meste jeho bydliska, tak by tam policajti zasli, ale takto nie.