Poraďte ľahko udržiavateľný sprchový kút

emakiki
21. júl 2013

Dievčatá poradte, ideme kupovať sprchový kút...ale ja by som chcela, taký ktorý sa lahko udržiava, aby som ho nemusela zakaždym sprchovaním cely vydrhnuť... je vôbec taký? Alebo poraďte nejake triky, ako ho udržat dlho pekný a čistý. Ďakujem

vejula
21. júl 2013

@emakiki tak v prvom rade kup sprchač, ktorý ma skla také špeci proti usadzaniu vodneho kamena. V starom byte sme mali obyčajne skla a bol to otras, nedalo sa to vyčistiť ani octom ani ničim. Druha vec , že kukni aky je tam system zatvarania, niektoré tie dražky sa velmi zle čistia. Tiež ten stary bol taky že bol velmi zly pristup do tych dražok až do konca a strašne sa to tam zanašalo, nemala som už na to nervy to čistiť. Teraz som trvala na tom aby bol dvierka na otvaranie. vlastne teraz mame zadne dve steny len čisto vymurované a vykachličkované a len predne dve steny mame sklo. Vôbec by som nekupovala tie uzatvorené sprchače, lebo tam sa potom udržuje vlhkosť a dava sa tam plesen, takže ja by som volila ten najobyčajneší nekrytý na otvaranie so sklom proti usadzaniu vodneho kamena. Tolko moje postrehy

linda20111
21. júl 2013

@emakiki tiez odporucam urobit sprchovy kut radsej tak ze na spodok sa neda "vanicka" ale sa da dlazba. my mame taky kde su aj steny vylozene obkladom iba jedna stena je sklenena to je ta kde su dvere. su otvaracie, tiez su tam nejake drazky na spodku, ale da sa to cistit celkom dobre. sklo sme dali klasicke bez tej povrchovej upravy takze na tom vidno ako ostavaju kvapky vody. v bucucnosti uz by som dala to s povrchovou upravou.

ikke
21. júl 2013

na udrzbu nie je nic jednoduchsie ako sprchovy kut vymurovat a namiesto dveri dat pratelny zaves 😉

emakiki
autor
21. júl 2013

@vejula
@linda20111
@ikke no dakujem, pomohli ste mi... takze este manzela presvedcit 🙂 ale nemyslim, ze to bude problem... 🙂 a kde ste kupovali potom na to sklá? my sme uz nad tym uvazovali, ale nevedeli sme kde zohnat sklá...

xenicka13
21. júl 2013

aj my mame postaveny z klasickych stavebnych kvadrov, oblozeny kachlickami, bez vanicky, z troch stran, z predu mame kupelnovy zaves, umyvam-lestim minimalne

marksman
30. dec 2015
Používateľ marksman je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od marksman.

Ahojte, síce je to stará téma, ale nenašiel som vhodnejšiu novú a nechcem zbytočne zakladať ďalšie vlákno. Máte niekto skúsenosti so sprchovými kútmi s posuvnými dverami? Priateľka nechce murovaný, ale klasický štvrťkruhový s otváracími dvierkami. Doteraz sme doma mali len vaňu, ale v novom chcem aj sprchový kút. Čítal som aj tu, ale aj na iných fórach že sú často problémy s čistením drážok, plesňami a vlhkosťou, vodným kameňom..

Priateľka si už aj našla konkrétny model (tento: http://www.wellmall.sk/Kupelne/Sprchove-kuty/Stvrtkruhove-kuty/12441-PARIS-90-Well-Set-sprchovy-kout-s-mramorovou-vanickou ), ale vyvrátiť je, že klasický sprchový kút (štvtkruhový) nebude vhodné riešenie je veľký problém. Našiel som si aj šikovnú firmu, čo by nám kút vymurovali, ale priateľke sa ich riešenia nepáčia. Hladali sme aj na internete, ale celé zle...

Budem veľmi rád, keď sem napíše nejaký odborník ale aj ostatní svoje ďalšie skúsenosti s kútmi s otváracími dverami. Ja som jednoznačne za murované riešenie...