Poraďte ohľadom topánok

28alexiss06
29. okt 2013

Ahojte,
našla som si tieto botičky na internete, a neviem sa rozhodnúť či 38 (24,5cm) alebo 39(25cm) velkosť. Kvôli vnútornej dlžke. Ja mám 25cm. Lenže doma mám boty aj s 24cm dlžku a sú mi dobré a niektoré sa mi trochu vyzúvajú, tak sa neviem rozhodnúť, že aby sa mi nevyzúvali alebo netlačili. Vrátiť sa už nedajú. Prosím pomôžte. Ďakujem 🙂

hradnapani
29. okt 2013

@28alexiss06 do velkych topanok mozes dat ponozku, vlozku ci napchat tam cosi 😀 Male topanky neroztiahnes, nehovoriac o tom, ako sa v nich neda chodit.

sissy27
29. okt 2013

@28alexiss06 mne je záhadou, že ak máš chodidlo dlhé 25cm, tak ako sa pohodlne obuješ do topánku, ktorá má 24cm? sorry, ale matematika ani fyzika nepustia 😅 jeden z tých údajov proste nesedí...
tieto keďže majú úzku špicu, kde ostane nevyužitý priestor, tak by som zobrala na tvojom mieste 39...alebo zober obidvoje a tie čo nebudú sedieť, tak predáš, ja to tak občas robievam 😀

28alexiss06
autor
29. okt 2013

no dneska som si merala aj dlžku chodidla aj všetky topanky čo mám doma a tiež tomu nechápem, ale je to tak. Tak tiež rozmýšlam nad tu 39 myslím že to bude lepšie. A oboje brať to nie :D to si radšej kupim k nim kabátik :D Ale každopádne dakujem za radu, hned som o niečo mudrejšia a asi beriem tu 39. 🙂

sashabb
29. okt 2013

@28alexiss06 ja by som zobrala určite č. 38 😉

labelo
30. okt 2013

@28alexiss06
ja mam tiez tento problem niekedy mi sadnu 38 niekedy 39ky, preto neobjednavam cez net lebo sa mi už x krat stalo,že mi nesadli,ale mne ked maju gulatu spicu sedia 38 a ked su trocha spicate,tak musim mat 39ky,napis mi do pošty prosim stranku na tie topanky 😀 su velmi pekne,dakujem

linda20111
30. okt 2013

@28alexiss06 ja by som nebrala ani jedne.. topanky treba vyskusat podla toho s cim ich budes nosit (len silonky, tenke ponozky alebo hrube) a velmi zalezi na strihu, ja mam od 37 po 39 🙂 🙂 sice mozes ich potom predat alebo lepsie povedane pokusit sa predat a nakoniec ti ostanu doma.... takze zbytocne vyhodis peniaze.. ked sa vratit nedaju- co nieje bezne v internetovych obchodoch... tam by som vobec nekupovala nic, lebo sa mi to zda velmi cudne. predsa v kazdomo obchode mozes tovar vymenit ked ti nesadne.

28alexiss06
autor
30. okt 2013

Topánky mám objednané vo velkosti 39. Teším sa až príídu 🙂 každopádne dám vedieť ako sadli

jabadaba
30. okt 2013

@sissy27 zalezi vela od strihu topanky. Tak sa kludne moze stat, ze aj mensia topanka sedi. Ja mam takto lodicky od Hilfigera. Vyrobca je Vietnam a moja standard velkost 37 mi bola doslova obrovska. Sedia mi 36 tky a aj to zvazujem nalepit do zadu na patu tu gelovu srandu. A uz som takto mala viackrat 36 tky. Napr. aj tie polske lodicky Rylko. Cize, fakt zavisi jednak od strihu celej topky a aj od konkretneho vyrobcu. Ja by som na nete nekupovala. Je to riziko. Jedine ak by bola moznost tovar vratit bez udania dovodu a za podmienok okamziteho vratenia penazi. Tak by som brala obe velkosti, doma poskusala a jedny potom vratila. 😉

sissy27
30. okt 2013

@jabadaba ano, ja viem, že čo výrobca / strih topánky tak iné číslovanie... ale 1cm je stále len 1cm, to musí byť aj u číňana aj u angličana 😉 akurát teda bulhari majú iný meter tuším 😀

jabadaba
30. okt 2013

@sissy27 tak hadam je tam ozaj len ten centimetrovy posun. Ved uvidis. Vacsie este poriesit idu tou nalepovacou patkou. Ale teda ja som v obuve riadne zirala z tych hilfigeriek. 37 mi bola doslova obrovska a kludne by ju obula baba s 39 nou. Vo Vietname maju asi ine metre. 😀

caoli
30. okt 2013

@jabadaba to zase ja ked som si kupovala hilfigerky, 37 mi boli malé, hoci je to moja veľkosť. a to som si ich skúšala trojo rôznych (v parndorfe).... to tu už nikto nič negarantuje? 🙂 🙂 🙂

jabadaba
30. okt 2013

@caoli vyzera to tak. Asi ako im vyda tak zheftnu skrpale. Uz som aj ja zazila, ze mi moje cislo bolo male a o cislo vacsia bota zas obrovska. 😨 Nepomohlo by ani pol cisla. Cisty ulet niektore boty. A tiez to bola nejaka mastna znacka, tusim Vagabond. Nesedeli ani jedny. Aspon, ze tie hilfigerky sadli. Mam teraz mini botku ako Popolusa. 😀

labelo
11. nov 2013

@28alexiss06
ahoj no čo topanky ako ?sadli?

28alexiss06
autor
11. nov 2013

Nesadli, jedna mi bola velka a druha mala :D poslala som ich s5 nakoniec. Je mi ich luto, lebo naozaj vyzerali dokonale 😒 . Čo už :D