Poskytla som záujemcovi na inzerát číslo môjho účtu

tinap11
29. júl 2023

Dobrý deň predávam na Facebooku tv rodičom,ozval sa mi pán že ho kúpi a chce poslať kuriérom...penaize že pošle,napísala som mu číslo účtu vo forme ibanu nič iné žiadne info z karty a on si ma hneď blokol...môže sa mi niečo stať keď som mu napísala číslo účtu? Predávam veci vselikade číslo účtu dávať tak nemôže nič či :/

alickapusinka
29. júl 2023

nie pokiaľ si zadala len číslo účtu nič iné tak nemôže.

viestta
29. júl 2023

Z cisla uctu nic nevycita a urcite je to podvod

tinap11
autor
29. júl 2023

@viestta dala som len číslo účtu,no IBAN vlastne celý a blokol si ma,ale to dávam skoro vždy keď čosi predávam tak nemôže nič či? :/ Nechápem prečo odišiel...viem že sú podvodníci ale nepýtal vôbec info z karty to by som zistila že je to podvod

viestta
29. júl 2023

@tinap11 no lebo si nenanaletela na dristy o peniazoch poslanych kurierom. Co mal s tebou viac riesit?

tinap11
autor
29. júl 2023

@viestta ale sme písali a kuriéra súhlasil že objednám ja,potom iba že pošle peniaze napísala som mu IBAN a neozval sa,teraz som volala aj na číslo čo mi dal telefónne a je neplatné. Nemôže hádam nič keď ma iba...

viestta
29. júl 2023

@tinap11 IBAN mu na vybielenie uctu nestaci

tosomja
29. júl 2023

@tinap11 nie, nič nemôže.

isis234
29. júl 2023

ak ty zadávaš na prevod svojich peňazí eurá,,, čo všetko musíš predtým urobiť? Prihlásiť sa heslom do svojho účtu a to on nemá.
Proste chcel len tovar, zadarmo,,, ak musel poslať peniaze vopred, odišiel... aby si ho viac nekontaktovala, blokol. Sme rôzny..

lonely66
29. júl 2023

@tinap11 mozes byt pokojna, s iban-om neurobi nic. ja tiez bezne posielam iban pri predajoch. a ze ta blokol? mozno fakt podvodnik, ktory vycitil, ze viac z teba nevytiahne, mozno si kupu rozmyslel a namiesto toho, aby ti to napisal, tak ta blokol, lebo sa mu to zdalo jednoduchsie, ktohovie. ale na ucet ti nesiahne, neboj.

muchotrafka298
29. júl 2023

Cislo uctu nie je taky udaj, aby Ti vedel niekto vybrat peniaze z uctu alebo s nim manipulovat. Zadavas ho bezne v praci, posielaju Ti tam vyplatu a podobne.

martina7578
29. júl 2023

Bude to podvodník. Nič ti nemôže. IBAN bežne nájdeš na ľubovoľnom e-shope. Väčšinou sa podvodníci snažia vylákať údaje z platobnej karty. Vtedy to už je nebezpečné.

maranco
29. júl 2023

@tinap11 z čísla účtu vie zistiť maximálne akú máš banku
a v noci ti môže volať "tvoja" banka že máš napadnutý účet a máš mu nadiktovať číslo karty
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/autenticka-n...