Používate prášok alebo gél na pranie?

pimpulienka
16. mar 2012

Ja gel aj pre dcerku (Lovela, Persil sensitive) aj pre nas dospelych ( rôzne značky), ale mam čoraz viac pocit, že to dobre nevyperie..Neviem, či nepresedlám na pracie prášky po sto rokoch 😉

slimstar
16. mar 2012

ja pouzivam prasky, ktore obcas menim, teraz mam palmex a periem na 60 ako vzdy. ked som oprala na 40 st, tak mi to ani neopralo! najlepsie je to dat von na vzduch, lebo vo vnutri to tak napachne resp mne to smrdi a potom to tiez musim dat znova.
precistila som pracku, zasuvku na prasok a sitko a sa mi zda ze perie lepsie.

annaopialova
16. mar 2012

ahoj ja prasok ariel na biele a na farebne bonux

alicia28
16. mar 2012

gely su super vec, hlavne skor ci neskor pokazia pracku 😀 , lebo gel sa pri teplote prania 40°C nerozpusti takze tam pekne smrdi a smrdi a caka kedy pračka vydrzi a potom mozete volat opravara,

katren
16. mar 2012

my kvoli cisticke nemozeme prasok, takze iba gel......a gel ti aj lepsie vyplacha ako prasok 😉
mne po prasku ostavali biele flaky na veciach 😠

li_la
16. mar 2012

Mám rada klasický prášok, ale musím uznať, že ho fakt dobre nevyplácha, navyše keď skladám veci na čiernej koženej sedačke, tak vidím, ako z vecí padá prášok... Prechádzam pomaly na gel - momentálne Woolite a som spokojná. Periem na 40, tak ako si to drvivá väčšina vecí vyžaduje, príp. na 30. Vyperie sa mi všetko, samozrejme, odolné škvrny si pred tým zaperiem mydlom alebo wanishom, to by som asi chcela menší zázrak, keby som očakávala, že keď dám do pračky fľaky z mrkvy a od hovienka, že sa tam samé vyperú... A neznášam vešanie vecí vonku. Veci mi potom páchnu, v lepšom prípade z nich len vyprchá vôňa, navyše sú potom na nich otlačené štipce. Všetko mi schne krásne vnútri na sušiaku a v žiadnom prípade mi to nestuchne.

vulka
16. mar 2012

Minulý týždeň som pozerala Testmagazín na pracie prášky. Podľa testov má prášok jednoznačne lepšie pracie účinky ako gel.

mimi21mimi
16. mar 2012

Ja beriem v tom Bonuxe 2v1 a operie mi to aj jedlo z dcerinho oblecenia. Takze som spokojna... akurat nam stale smrdia uteraky, nechapem preco.. ale to smrdeli aj ked sme pouzivali ine prasky, gely, avivaze... :-/

31majka12
16. mar 2012

My pouzivame Persil-aj gel ale aj prasok.
Na take ako deky,osusky,maleho plysove hracky treba obcas oprat ...tak na to gel...lebo prasok sa pri 30 stupnoch moc odtial nevyperie.
Na ostatne veci prasok....a som spokojna...vsetko je pekne ciste a vonave 🙂

marynka85
16. mar 2012

Ja pouzivam formil (Lidl) ale prasok, tekuty neje tak dobry. Odporucam 🙂 Avivaz Lenor sensitiv.

juliap
16. mar 2012

dlhe roky pouzivame uz len gel, vacsinou persil, obcas zmenime, ale prasok uz nie ...

lejlla
16. mar 2012

ja pouzivam PERSIL SENSITIVE alebo teraz detsky DREFT 🙂

darinkazv
16. mar 2012

ja už tretí rok používam gel. jasné, že to nemá takú silu ako prášok. prášok je agresívnejší, preto ti to aj lepšie vyperie. ale potom už treba zvážiť kvôli citlivosti pokožky. k prášku sa nevrátim, radšej 2 rázy operiem gelom. a to preto, lebo dcérka aj ja máme citlivú pokožku a po vypratí v prášku vyrážky. a to som vyskúšala rôzne značky. momentálne používam persil gel a aviváž lovelu, lebo tá nemá v podstate vôňu a tak mi neprebije vôňu persilu a prádlo krásne vonia 🙂 aviváž používam len preto, lebo bez nej mi prádlo elektrizovalo 😉 pri prášku je zas aviváž nevyhnutná 🙂

chanel5
16. mar 2012

Dlho som pouzivala gel ale mala som pocit, ze nevypral, tak som sa vratila k prasku Ariel a konecne mam pocit, ze su aj ciste nielen oprate.

cmulinko
16. mar 2012

ja nie som spokojna s nicim...ci pouzivam gel alebo prasok,tak ani raz nie je vysledny efekt pre mna idelany a to som uz skusala rozne znacky....asi sme nejaka extremne spinava rodina 😀

lucinka1104
16. mar 2012

gel ariel teraz som skusila lanzu

lubiku
16. mar 2012

Prasok Ariel, uz roky rokuce 🙂

gretka2
16. mar 2012

Vo vseobecnosti su gely lepsie, lebo neobsahuju fosfaty (niektore prasky ano), a lepsie sa vyplachaju. To co nici pracku, je avivaz, nie praci gel.
Na pranie pouzivam gely Ecover, alebo Wash&FeelECO. Su ekologicke, lebo mi nie je jedno, co vypustam do odpadovych vod. A vyperu dobre, v kombinacii napr. so zlcovym mydlom na skvrny.
Najdolezitejsie je cerstvu skvrnu ihned vyprat v studenej vode, ak je to mozne.
Vsetko nie je len o pracom prostriedku, ale aj o pracke. A avivaz nepouzivam vobec, miesto toho davam do nadrzky obycajny ocot, a do toho par kvapiek eterickeho olejceka. A pradlo potom vobec nesmrdi octom, vsetko sa vyplacha, ostane len vona olejceka 🙂 A filter na pracke, ked som pouzivala avivaz, som cistila aj od vodneho kamena, a odkedy davam, ocot, niet po nom ani naznaku.
Mozno pre niekoho prilis "EKO", ale mne to jednoducho nie je lahostajne...

evuliatko_tn
16. mar 2012

ja jednoznacne tekuty praci prasok (gel), aj vanish na skvrny len tekuty.

ivett1
16. mar 2012

ja používam aj prací prášok (Persil, Tide, Formil), aj gél (Woolite, Dreft, Perwol) na striedačku...ale, žeby som mala nejaký osvedčený, to ani nie... 😉

ikke
16. mar 2012

prasok frosch, len velmi zriedka sa mi stane, ze sa celkom nevyperie, vlastne ani nepamatam, ci sa mi to vobec s froschom stalo... s persilom a arielom to ale byvalo bezne 😝
na jemnejsie pradlo a syntetiku (sportove oblecenie) mam gel.
tiez som mala pocit, ze gel nevyperie tak dobre, aj ked v nejakom teste som pocula/citala, ze na biele a svetle je prasok lepsi vkoli skvrnam, na farebne zas gel, lebo je setrnejsi k farbam...

radustek
16. mar 2012

ja pouzivam len ariel 7 a je super krasne vyperie veci pradlo je bielucke a avivaz mam lenor druhy prach som este ani nemala 🙂

inffinity
16. mar 2012

ručníky, ponožky a naše prádlo bez fleků peru v dreftu - gel na 40, malé peru v arielu a přidávám aviváž z dedry, pokud mám fleky tak fleckito nebo oxydoo a peru na 60, jinak bežně špinavé veci bez odolných skvrn i malé peru na 40 🙂 a na černé mám gel na černé prádlo 🙂

evickapooh
16. mar 2012

pouzivam prasok Formil z Lidl,existuje zvlast na farebne a biele pradlo,s vysledkom som spokjna,a nezaplatim len za meno resp. znacku ,viem ze je kvalitny,vyrabaju ho v Nemecku vo fabrike Dalli kde vyrabaju (v nemecku znamy)prac prasok Dalli,... a na vlnu a jemne tkaniny perwoll(ruzovy)ak periem nieco spinavsie ako ponozky tak pridam tekuty ariel osdtranovac na flaky,

berus222
16. mar 2012

gel sa mi pri pranie neosvecil. pre mna naj je prasok omo. vyperie uplne vsetko. len skoda, ze ho na slovensku nepredavaju.

sisi33
14. aug 2012

Ja použivam ekologický gel Ecover. Ale musím priznať, že mi vadí tá "vôňa" prádla. Periem s ním len kvôli ekologii. Keď manžel dostane v práci prací prášok, napr. Ariel kapsule alebo Persil gel, tak to prádlo vonia nádherne. A to mi pri tých ekologických práškoch chýba, no čo už zdravé životné prostredie je dôležitejšie 🙂

estachova
19. sep 2012

mimi21mimi@ ak davas na uteraky avivaz, tak smrdia, aj mne smrdeli, raz som pozerala zensky magazina tam hovorili ze sa nema davat na uteraky avivaz, lebo potom smrdia

959touareg
20. sep 2012

tiez som zistila, ze prasok mi vyperie ovela lepsie ako gel. gely sa mi zdaju slabe, setrnejsie k pradlu, ale nevyperu tak ako prasky.
taktiez nechapem,preco mi niektore frote uteraky /zvlasne, ze nie vsetky/ smrdia po vyprani takou akoby zatuchlinou. skusim ich teda vyprat bez pouzitia avivaze, ci to zmizne.

sandrika1986
27. aug 2013

Ja používam väčšinou pracie prášky. Čo sa týka gélov na pranie, tak tie veľmi nekupujem. Ak len, tak tekuté pracie gély na čierne oblečenie. 🙂

verade
27. okt 2013

Dnes som si precitala vysledok nemeckych testov na tuto temu (StiftungWarentest) - v Nemecku naozaj renomovane objektivne nezavisle testovanie roznych produktov, za maly poplatok sa to da stiahnut a existuje aj casopis. Takze pisali tam, ze prasky su jednoznacne lepsie pri prani bielych veci a tomu sa nevyrovna ziaden gel - teda testovali Ariel a Persil universalny prasok proti 19 gelom (medzi nimi boli aj tekute prostriedky ariel a persil). Z tych dvoch praskov trosku lepsie skoncil Persil. Samozrejme tie univerzalne sa nemaju pouzivat na farebne veci, lebo vyblednu. V dalsom clanku vyhodzovali tekute pracie prostriedky na farebny material: tam koncil na 1. mieste Persil, potom tekute prostriedky z Aldi, Netto, Edeka, az tak na 6. Mieste Ariel. A ze tekute pr. na ciernu farbu nemaju vobec ziadne plus v porovnani s Colorwaschmittel 🙂 Zase ked s tymito Color-praskami sa peru biele veci, tak po case budu sive. Na vlnu a hodvab treba specialny prostriedok, ktory neobsahuje ziadne enzymi.

vroni
27. okt 2013

Ja pouzivam vyhradne gely, po prasku sa chlap vyhadzuje (bez ohladu na znacku). Persil mojmu nosu smrdi, pouzivam Ariel, na flakate veci Vanish, ten sice vyperie fakt vsetko, ale po stvrtom oprani mozme oblecenie vyhodit. Moja mama dokaze vyprat v Arieli (praskovom) akykolvek flak, netusim, ako to robi, ale v jej pracke (prastarej) proste flaky miznu. Ekoprasky sa mi kedysi neosvedcili, teraz som dlhsie nic neskusala, asi by bolo nacase nastrartovat novu seriu pokusov 😉 Odmietam jedine ocot namiesto avivaze, ocot nepouzivam ani v kuchyni, z jeho pachu mi je na vracanie, takze nehrozi..