Povedomý anonym vo fóre

21. jan 2024

Už sa vám stalo, že ste tu čítali anonymnú diskusiu a mali ste pocit, že presne viete kto to je? Napriek tomu, že ten človek odsudzuje diskusné fóra a diskusie na fb sú pre neho strata času? A že sem chodia len nenormálni ľudia?

autor
21. jan 2024

Aká je pravdepodobnosť, že tu nájdete tému, ktorá sedí na niekoho z vášho okolia, no aj tak to nie je on? Je možné aby sa našli dvaja ľudia s rovnakým problémom? A teraz nemyslím nejakú bežnú tému, ale niečo, čo by pôsobilo aj absurdne, divne

ruxandra
22. jan 2024

Ak sedia vsetky detaily a v ničom sa to nelíši, podla mna je dost velka sanca, ze sa jedna o toho istého človeka 😀 najma ak ide o nejaku divnú, absurdnú a niecim speicificku situaciu, pochybujem, ze dvaja rôzni ludia zažívajú uplne totožné situacie.. vzdy sa to bude v niečom líšiť

autor
22. jan 2024

Sú tam nejaké odlišnosti. Ale v drobnostiach
@ruxandra

annm81
22. jan 2024

To samozrejme závisí od okolností. Šanca môže byť vysoká, ale aj nemusí. Drobné rozdiely veľa nepovedia. Ja napríklad tu chcem rozhodne ostať anonymná, ale napriek tomu, že som neraz uviedla veľmi špecifické údaje o sebe, stále osobne poznám minimálne jedného-dvoch ľudí, čo ich spĺňajú úplne všetky skoro do bodky. Na druhej strane, na zmätenie občas použijem drobné nepresnosti, ktoré síce nemajú vplyv "na príbeh", ale kto ma náhodou pozná, bude tak ako ty pochybovať, či som to vážne ja. Rodina by ma napriek tomu pravdepodobne identifikovala, ale kolegovia už nie. Samozrejme, nebudem zachádzať do konkrétnosti, takže len ilustračný príklad takej nepresnosti - či tá diskutujúca uvedie, že má 24, alebo 26 rokov je detail ktorý zásadne neovplyvňuje vierohodnosť jej príspevkov, ale ty si môžeš povedať, že tvoja známa má predsa iný vek, takže nevieš naisto, či je to ona.

Z opačnej strany tu zas občas čítam príspevky, kedy si poviem, že nie je možné, aby sa toto stalo dvom ľuďom nezávisle na sebe a pritom viem, že diskutujúca nie je totožná s tou prvou osobou, čo poznám. Alebo tu občas natrafím na príspevky, pri ktorých si poviem, že toto je napísané úplne doslovne tak, akoby som to písala ja sama, hoci som to nepísala.

Skúsila si sa dotyčnej jednoducho opýtať, ak už je pre teba tak dôležité vedieť, či tá anonymná osoba je totožná s tvojou známou?

miskakyska
22. jan 2024

1.)Áno..
2.)áno
3.)áno
Ľahko čitateľná osoba,pre ktorú sú všetci ******* len ona je lietadlo
Furt tu točí o šikane,pritom som od nej nečítala absolútne ani jedno pekné písmenko ,alebo pochvalu
Táto nepríjemná, toxická osoba so svatožiatov založila anonymnú diskusiu s obrázkom o psoch a vzápäti šaškovala s tým istým problémom a obrázkom vo svojom blogu🙈

autor
22. jan 2024

@annm81 tvoj komentár ma trošičku upokojuje. Áno, najlepšie by bolo spýtať sa priamo dotyčnej, ale nemôže. Môžem len dúfať, že to nie je ona