Práčka s programom "pranie v pare"

akova
24. jún 2012

Ahojte, žienky, ktoré máte doma parné práčky, rada by som poznala vaše skúsenosti s praním v pare, či ten program využívate a či je pradlo čistejšie a menej sa krčí? Uvažujem nad kúpou práčky a rozhodujem sa medzi modelom, ktorý má program pranie v pare alebo to nevyužijem, tak radšej kupiť bez? Dakujem za vaše rady a skúsenosti 🙂

magdus999
24. feb 2015

@akova ahoj, asi veeeľmi neskoro, ale spýtam sa, kúpila si nakoniec práčku s parou? spokojnosť?

akova
autor
24. feb 2015

@magdus999 ahoj nemam program pranie v pare 😉

kiki68
24. feb 2015

mam ten program, vyuzivam ho hlavne pri vacsom pradle, viem ze pri niecom sa nesmie, pri niektorych materialoch. Tiez ho mam v ramci programu anti-allergic, kde pomaha to pradlo doslova dezinfikovat od moznych alergenov. Ja medzi tym nebadam moc rozdiel,lebo je to vobec rozdiel stara pracka a nova pracka. Teraz mame tuto pracku 3. rok a je fajn. Tiez mam nejaku funkciu ze steam wash iba na refreshnutie pradla,tak to vyuzivam, to dokaze max. 5 veci naraz refreshnut. Je to potom iba take mierne vlhke,ako keby to vyberiete z pary.

magdus999
24. feb 2015

@kiki68 ďakujem krásne 🙂 mám tretí deň danú práčku, tak si čítam o možnostiach toho 🙂 mala som jedny lyžiarske nohavice s fľakmi, ktoré nechceli ísť dole, asi hrdza na bielej farbe, tak som to skúsila vyprať aj s tou parou a je po fľakoch 🙂 3 roky mi stáli v skrini, s tým, že ich vyhodím, takže asi to má niečo do seba 🙂 ten refrech je dobrý? ten som ešte neskúšala 🙂

kiki68
24. feb 2015

@magdus999 skus ten refresh 😉 uvidis sama, ale je to dobre ked potrebujes rychlo nejaky kus oblecenia a nechces to cele prat, proste nevyschlo by to inak a pod. Ja som to takto pouzila.

Vysli Ti flaky? to je super,tak tam hodim ja bundu,tiez biela a take zajdute flaky ma na rukavoch, tiez kvoli tomu lezala v skrini...

magdus999
24. feb 2015

@kiki68 hladala som nejake info. Ak je to flak,ktory nevysiel klasickym pranim,treba skusit s parou. Zacat vsak treba na 40°. Ak nezide,druhe pranie na 60-tke. Nezacinat vysokou teplotou,lebo para to moze vbit natrvalo. A este je dobre aj nasolit flak. Ja som dala na 40-tku s parou a intenzivne pranie a ta hrdza zisla nadobro prec 🙂
dnes mi prisla nova mikina,tak som len tak skusila ten refresh a veru nesmrdela tym typickym smradom noveho oblecenia🙂

kiki68
25. feb 2015

@magdus999 na to ten refresh je, dostat y toho pachy, ako cigaret. dym,ci takuto chemicku novotu a pod.
No skusim na to svacnut fleckenteufel a uvidime 😉 zacnem na 40, viem,ye 60 ma uz nejaky speci program s tym. Aku mas inak pracku? ja mam LG 😉

magdus999
25. feb 2015

@kiki68 aj ja LG, asi ten istý model 🙂 nechcela som nejakú novinku, najprv som si k tejto čo to prečítala, keďže je už odskúšaná 🙂

dasemi
14. okt 2017

Ahojte kocky, citam tu vase skusenosti a by ma zaujimalo ako tu paru hodbotite s odstupom casu,vyberam pracku a tiez pozeram po parnej , momentalne je na trhu samsung s funkciou eco bubble ,tiez nieco na odolne skvrny a tak sa neviem rozhodnut ktora funkcia je lepsia alebo ci vobec funguju tieto funkcie na odolne skvrny hlavne na detskom obleceni diki

houbova
1. mar 2018

@kiki68 Ahoj, mozes mi poradit aku mas pracku, potrebujem si kupit novu a pises ze si spokojna, budem ti vdacna

damoska
28. máj 2018
Používateľ damoska je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od damoska.
anulienkalenka
23. aug 2018
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

moderne pračky maju vela funkcii a možnosati ako vyprat prádlo. Takže ak vám to pradlo pekne vyperie, prečo nie