Psíky z útulkov v Rakúsku

katka9010
7. mar 2013

Dobry den, chcem sa opytat kto ma skusenosti so psikom z utulku v rakusku. Chceme si zobrat uz psika starsieho zo "zakazanych"plemien. Ake majú rakusania zakony ked ho budem v dome chovat. Keby boli uplne zakazane tak niesu na adopciu. Alebo mam 10rocneho psa vycvicit aby spravil skusku poslusnosti?trochu nerealne. Prosím dajte nejake info popripade zenicky ktore mate tieto "bestijky"doma .

cta
8. mar 2013

Katka a ty si odkial?

luciannka83
8. mar 2013

@katka9010 A to sa nebojíš si zobrať také plemeno domov? Veď to môže byť psík s hociakou minulosťou. Malého si vycvičíš, pozná ťa od malička, ale starého? A prečo chceš vlastne také plemeno? Aby to nedopadlo ako nejaké prípady z telky,... Ale to je len môj osobný názor.

katka9010
autor
9. mar 2013

Ahoj, v prvom rade jedneho takeho krasavca doma mam od steniatka a chcela by som dat domov aj inym psikom a preto tymto pretoze viem ze vetsina ludi si z utulkov berie male psiky. Druha vec je to ze niesom uplny laik do psov cize keby som nemala ziadne skusenosti tak z utulku by som si nezobrala ziadneho psika pretozecako si napisala maju nejaku minulost a poptrapia aj mensie plemena. Dalsia vec media tiez vela zamlcia a vela prikraslia . To je kapitola sama o sebe. Chodim svojho psa cvicit ku kynologom ale to je otras na slovensku co oni maju za psy chudata,podotykam cvicia ovciaky ale su take agresivne ze nemozem sa priblizit k nim lebo by mi zautocili na psa a to si vravia kynologovia. Ono je to na dlho kazdy ma svoj nazor, ja chcem psom pomoct aby tam nestravili cely zivot. A ide tu tiez o cloveka ako zodoovedne sa stavia a tiez kolko casu sa psom venuje. Nie len zavesim psa na metrovu retaz a raz sa otrhne a nevie co od dobroty. Kazdy jeden clovek co ma psa ci velkeho ci maleho ma sa mu venovat a mali by mat zakladnu poslusnost aby aj male psy neprovokovali. Vzdy vsetko ide od cloveka. Prajem pekny den

katka9010
autor
9. mar 2013

@cta brezno preco? 😉

katka9010
autor
9. mar 2013

@luciannka83 ahoj som tu nova nevedela som ako oznacit spravu pre teba 😝

luciannka83
9. mar 2013

@katka9010 aha, OK, beriem. Asi vieš čo robíš. Ja som si myslela, že ide o nejakú paničku, čo veľmi o psíkoch nemá šajnu. Preto taká reakcia. Pekný deň. A nech ti to vyjde.

inull5
9. mar 2013

@katka9010 ahoj, už máš šteniatko? veľmi by si mi pomohla ak by si si zobrala odo mňa jedno, mám tu dve slečny ktoré niekto vyhodil v igelite pri môj plot...majú 7 týždňov..nemáš záujem? nie je to isto čistokrvné, ale zlaté

katka9010
autor
10. mar 2013

@inull5 ahoj no mne sa este neda zobrat psikov pretoze zijem v byte, chcela som len info ako je to v rakusku pretoze mali by sme sa stahovat do domu a to uz by sa dalo mat aj dvoch psikov. Problem je ten ze mozme tam ist o mesiac a mozno o 3mesiace. Skusim sa popytat niekoho ci by si ich nezobral. Akej rasy priblizne su tie psiky? Ach to je strasne co ti ludia dokazu spravit a potom sa cuduju ze su problemi so psami, no musia byt ked clovek sa k nim tak sprava hm aj k celej prirode 😒

inull5
10. mar 2013

@katka9010 dala som foto do voľnej diskusie pod názvom kto mám záujem o šteniatka..

mexico_16
29. dec 2013

Ahoj, zobrala si psíka z útulku ?

mircalla
29. mar 2024

Chodim s dcerou vencit psov do utulku...zazili a videli uz vselico. Ocakavas, ze daju psa hocikomu len tak bez otazok? Uplne legitimne sa pytaju