Reklamácia - prenos telefónneho čísla

mariankas
15. feb 2017

Dobrý večer,

dnes nám vznikol problém pri prenose čísla k inému operátorovi. Čísla nám preniesli už včera. Manžel včera telefonoval na infolinku nového operátora, nakoľko bolo problém so signálom, ako treba postupovať, pracovníčka infolinky ho informovala, že hovory budú prebiehať vo vnútroštátnom roomingu. O odstúpení od zmluvy nepadlo jediné slovo... Napriek tomu pracovníčka na základe hovoru zadala odstúpenie od zmluvy a momentálne sú od dopoludnia naše telefónne čísla neaktívne. Samozrejme hneď ako sme to zistili, začali sme situáciu riešiť, ale dozvedeli sme sa, že pokiaľ znovu spojazdnia naše prenesené čísla, tak to môže trvať aj 30 dní, nakoľko to idú riešiť ako reklamáciu. Skutočne sme o odstúpenie od zmluvy nežiadali ani písomne, ani ústne, vznikli nám problémy, pretože si musíme zriadiť dočasné telefónne čísla a podobne. Riešil niekto niečo podobné? Načo všetko máme nárok. Celá táto situácia mi príde bizarná...
Ďakujem za odpovede.

deltaa
16. feb 2017

takymito "specialitkami" sa musia zaoberat predajcovia mobilneho operatora, su na to skoleni
co tu cakas od modrehokonika? myslis si ze ti tu niekto ini pomoze? a ak by ti aj dali info, ti to sotva pomoze ked ti nikto nevidi do vnutra systemu co a ako je zmluva nastavena a sluzby a ake doby su na prenosy ci prevody ....

lija22
16. feb 2017

ja to u nerozumiem. to je ozaj bizar :D
presla si povedze z orange k o2 a nefunguju vase cisla. ak tskto tak je chyba u noveho operatora hej. no to je neprijemne. ale vsak co sa tam moze kazit. bud to ide alebo nejde.
myslim, ze 30 dni na riesenie reklamacie je opravnene. ale ja by som s tym nesuhlasila a ih ed vybavila nove cislo a z tejto zmluvy odstupila. pokial to bude mozne. prip este poziadala byvaleho operatora nech ma vezme spat a skusila prechod o mesiac 🙂

inac ja asi po 15 rokoch rusim cislo a koncim u orange a berem uplne nove cislo u tesco mobile. normalne mi vobec nevadi, ze moje numba bude mat par ludi a konecne sa zbavim vsetkym otravovacom s hrncami 🙂 mozno je cas na zmenu aj u vas