Skalka v záhrade

tanag
10. apr 2020

Ahojte dievčatá, prosím vás, ak máte niektorá na záhrade skalku čo ste do nej vysádzali? Už som čo to pozrela na nete,ale neviem akoby som vhodne nakombinovala rastliny do nej,ab to nebolo moc preplacane 🙂 Ďakujem za rady

maxxim
10. apr 2020

@tanag ahoj, my sme to riesili nedávno, robil som zene palisádu, a nasadila si tam hlavne bylinky , z ktorých más aj osoh. A vedia i pekne zakvitnúť. 😊

tanag
autor
11. apr 2020

@maxxim ďakujem,tiež rozmýšľam nad tým plus nejaké skalné ruže a menšie stromčeky . Cca ako ďaleko od seba ste to kládli?

maxxim
11. apr 2020

@tanag ahoj, presne aj my tak, ruze nesmú chýbat ...z byliniek máme timian, salviu, mätu, materinu dúsku, medovku...nejake tulipany su tam este a skalnicky. A od seba je to cca 40 cm, aby to malo miesto ked sa rozrastú.

eliska13
11. apr 2020

@tanag rôzne sukulenty, bylinky, malé zakrsle ihličnany, hebe malicke, a určite delospermu pozri si rôzne farby kvitnú celé leto znesú priame slnko mám ich snáď čo všetkých farbach

eliska13
11. apr 2020

Popozeraj fotky na Pintereste
Delosperma stojí asi 2 eura

83lenka83
11. apr 2020

Zakladali sme minulý rok a po zime vyzerá takto, sadili sme všetko čo sa nám páčilo😀,

tanag
autor
11. apr 2020

@maxxim ahoj, diky za typ 🙂 nerobí tá Mäta problemy, my ju mame v záhrade voľne a všetko okolo nej vykapalo, to je ako burina aj som čítala ,že do skalky radšej nie ;) ak môžeš posli foto

tanag
autor
11. apr 2020

@83lenka83 ďakujem ,veľmi pekne 🙂 take prírodné to sa ni páči

tanag
autor
11. apr 2020

@eliska13 ďakujem,kuknem to ;)

maxxim
11. apr 2020

@tanag ahoj jo poslem ti..

maxxim
11. apr 2020

@tanag viesco? My sme to sadili teraz vsetko na novo tak je to este malé skrz tú palisádu. Ale nie, ta materina dúska sa dobre znásala z inými druhmi.

tanag
autor
11. apr 2020

@maxxim materina dúška áno ;) ja som myslela mätú :D tá všetko vyhubi v okoli , aké kamene ste dávali ? Ja som chcela povodne okrúhle ale nakoniec sme dali take ostrejšie

tanag
autor
11. apr 2020

@maxxim dik ,tak mi to posli do správy,keď budeš mat čas

eliska13
11. apr 2020

@tanag a ešte lomikamen sa dáva do skalky
@83lenka83 tá je pekná ste sa museli narobiť toľko hliny, kamenov priviezt

saluda
11. apr 2020

@tanag do skalky môžeš dať aj ihličnany, len pozor na výslednú veľkosť, nech ti to tam neprerastie do džungle. Mne sa v skalke veľmi páčia ihličnany nastepene na kamienku, cyprusteky nana gracilis, ale v našej je aj previsnuta okrasná čerešňa, červený drac...... Zo skalniciek lomikamen, delosperma, skalné ruze, rozchodniky, klinceky.....
Mäta sa príliš rozrastá, najlepšie je mať ju niekde izolovanú. Ja ju mám zasadenu vo veľkej betónovej tvárnici, ale nemá dno, aj keď je hlboko, takže mäta prerastá okolo. Tá potvora porazí aj plastové vedro, tak s ňou opatrne, ak máš na ňu iba obmedzený priestor

83lenka83
12. apr 2020

@eliska13 svah tam už bol len kamene sme nechali doviezť, ďakujem🙂

tanag
autor
12. apr 2020

@saluda ďakujem ;)