Ste ešte v kontakte so spolužiakmi zo základnej školy?

sofinkaofinka123
26. aug 2021

Dobrý večer. Momentálne mám 14 rokov a som si veľmi dobre vedomá že toto nie je normálny vek pre stránku pre mamičky :D Ale potrebovala by som odpoved na túto otázku kedže za dva roky pôjdem na strednú kedže som mala odklad. Vždy som bola introvert a trvalo mi dlho sa skamarátiť a konečne sa mi to podarilo a neviem si predstaviť že si mám k ľudom opäť vytvárať vzťahy. Teraz mám skvelých kamarátov a neviem si predstaviť že ich budem musieť opustiť a prerušiť kontakt s nimi. Takže by ma zaujímalo že či je tu šanca že by sme sa mohli aj v budúcnosti kamarátiť kedže sú pre mňa veľmi dôležití a verím tomu že aj ja pre nich kedže aj ich trápi rovnaká vec. S niektorými možno na strednú pôjdem kedže asi piati chceme ísť na umeleckú. Myslíte si že je to možné že sa budeme poznať ? Alebo nemáte nejaké tipy ako s nimi udržať kontakt ? Dakujem za odpoved a pekný zvyšok prázdnin. Ospravedľňujem sa za gram. chyby ak tu nejaké budú. Dovidenia.

zivotgombicka
26. aug 2021

Myslím, že to je veľmi individuálne. Ja s nimi v kontakte nie som, resp. veľmi sporadicky, keď sa náhodou stretneme na ulici, tak prehodíme pár slov, a to som chodila do školy na dedine, ale poznám veľa ročníkov, kde zostala partička kamarátmi na život a na smrť. Napr. priateľ chodil o 5 ročníkov vyššie do tej istej školy a asi šiesti chalani sú doteraz dobrí kamoši, aj na dovolenky spolu chodia :D

sofinkaofinka123
autor
26. aug 2021

@zivotgombicka Dakujem za odpoved :D

kristina2412
26. aug 2021

Mám najlepšiu kamarátku zo základnej školy. Už sa poznáme 28 rokov 🙈a stále sa stretávame, je krstná mama mojim detom

stormie
26. aug 2021

Ano som, boli sme naozaj dobry kolektiv, stretavame sa vzdy pred vianocami, doteraz vydrzali kamaratstva a aj ja mam jednu spoluziacku za kamosku uz od skolky. Po skole sme uz 25 rokov …. Zo strednej sme sa nestretli ani 1x

sofinkaofinka123
autor
26. aug 2021

@kristina2412 Dakujem

sofinkaofinka123
autor
26. aug 2021

@stormie Dakujem :D

marca12
26. aug 2021

@sofinkaofinka123 jasne,ze sme v kontakte. S tymi,co som sa kamosila na zakladnej sa dodnes stretavane. Kazdy uz ma svoje rodiny,ale vieme sa stretnut aj viackrat do roka. Dve su v zahranici,tak s nimi len ked pridu domov inak si napiseme,zavolame. Neboj,dobre priatelstva sa nepretrhnu len ich treba utuzovat.

h2
26. aug 2021

@sofinkaofinka123 Mám partiu kamošiek, je nás 6. Sme takmer denne v kontakte cez správy, párkrát do roka sa stretneme (bývalo to častejšie, ale každá žijeme inde). Všetky sme spolu chodili na strednú školu a okrem jednej aj na základnú (3 sme z jednej triedy na ZŠ, ďalšie 2 z vedľajšej triedy). Dve z nás sa dokonca poznajú od škôlky.

vroni
26. aug 2021

Základnú školu mam za sebou už vyše 30 rokov. S kamoškou sa stretávame a kamarátime dodnes. 😉

sofinkaofinka123
autor
26. aug 2021

@marca12
@h2
@vroni
Dakujem ste ma ukľudnili :DD

qetka
26. aug 2021

@sofinkaofinka123 s mojimi dobrymi kamoskami zo ZS vobec nie som v kontakte mimo fb. Akurat s jednou ano, ale ta zije mimo SR, vzdy ked pride, zavola mi, ze je na Slovensku a ideme aspon na vinko. Ja som za nou este nebola, ale chcela by som - zije v Dubaji. S dalsimi dvoma - co neboli dake moje dobre kamosky sa raz za cas vidim - s jednou si posuvame oblecenie pre deticky, k druhej chodim obcas cvicit. S chalanmi sa stretavam s tromi, ale ti chodili so mnou aj na gympel. Ostatnych iba na stretavkach vidim, podaktori sa od 8cky neukazali, nie su na fb a neviem o nich nic 🤷‍♀️

A teda este jedna vec. Na strednej sme boli super partia, v podstate vsetci. Vzdy som si myslela, ze to je najdolezitejsie obdobie a tieto vztahy vydrzia vsetko. Vobec to tak nie je. Mam jednu super kamosku - co je krstna mojim detom a druhu dobru, ktora ale stale pracuje (je doktorka a dava tomu vsetko). Inak iba obcas spominani chalani, ktori boli so mnou aj na ZS. Inak nic Stretavka raz za 5 rokov a viac sa nezaujimame. Kazdy si zije svoj zivot a nemame nejaku potrebu sa stretnut 🤷‍♀️

sofinkaofinka123
autor
26. aug 2021

@qetka ok dakujem

yellow28
26. aug 2021

@sofinkaofinka123 ja mam 3 najlepsie kamosky zo zakladnej skoly....pozname sa skoro 40 rokov a stale mame vyborne vztahy medzi sebou...

siska53
26. aug 2021

@sofinkaofinka123 moja naj kamka z prvej triedy zs je stale moja bff! Mam 46 r., tak si to vypocitaj, ako dlho uz sme kamosky! 🙂. Kto chce, kontakt udrzi. Ale musi to byt obojstranne.

sofinkaofinka123
autor
26. aug 2021

@siska53 Dakujem

jana_eyre_2
26. aug 2021

Ja som tiež introvert ale nové kamarátstva na strednej boli lepšie a uprimnejsie ako na základnej.. ale neudrzujem kamarátstvo už s nikým ani zo základnej ani zo strednej, ak sa neráta môj muž ktorý chodil na rovnakú základnú ako ja, len o 2rocniky vyššie.. mám úplne iných priatelov, vekom sa mení veľa veci a priatelia tiež.. hlavne vekom vieš s introvertnostou vviac pracovať a prispôsobovať sa.. nikdy nezmizne, ale bude to iné..

sofinkaofinka123
autor
26. aug 2021

@jana_eyre_2 Dakujem

vilma7
26. aug 2021

@sofinkaofinka123 myslím že dnes vám sociálne možnosti umožnia byť neustále v kontakte.
S kamoškami zo ZŠ veľmi v kontakte nie som, ale zo strednej áno, a to už pomaly 30 rokov.
Zas ja som nemala na ZŠ nejakú veľmi super kamarátku, ale viacej takých bežných priateľstiev.

Všetko záleží len na tom, či si budete to priateľstvo pestovať. Lebo samé sa veru nebude.

0silvia0
26. aug 2021

@sofinkaofinka123 vcera som mala rande s najkamoskou zo zakladnej skoly. Zajtra mam rande s kamoskou zo strednej. Mam 47 rokov😍

euka210
26. aug 2021

@sofinkaofinka123 to je rozne...ci dedina, ci mesto...tam mozte byt kamosi dalej.
Inak v nasej generacii 35+ som rada za fb, tak som so spoluziakmi ci kamaratmi aspon tak v kontakte, kedze nas deli vzdialenost.

buberova
27. aug 2021

Ja napríklad nie som v kontakte... Odsťahovala som sa a tie vzťahy nejak zanikli, po škole sme asi raz cez prázdniny boli vonku. Ale je to veľmi individuálne

konikkon
27. aug 2021

@sofinkaofinka123 väčšinou to tak nebýva. Odídu kamaráti zo ZS, SS, VS, z detstva.... Spoznáš však iných ludi, budeš žiť inak. Taky je zivot, netráp sa tým zbytočne a nezaťažuj sa. Ponúkne ti vždy nové a nové možnosti. Nechaj ho plynúť a uvidíš ako to dopadne. Ak je kamarátstvo silné, vydrží aj do dospelosti.
Ja nie som v kontakte a nikým už ani z VS, ktorú som ukončila nie až tak dávno. Mam iné starosti a problémy. na kamarátstva uz v dospelosti nebude toľko času a tytto budeš úplne inak vnímať.

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
diewcatqoo
27. aug 2021

Zo zakladnej skoly som v kontakte s 3 kamoskami, jedna z nich bola aj svedkom na mojej svadbe. Zo strednej som v nepravidelnom kontakte s babou, s ktorou som sedela v jednej lavici a z vysky si obcas napisem s dvoma ludmi. Mame sa s vacsinou spoluziakov navzajom na soc sietach, lajkneme si fotky, ale pravidelny kontakt alebo bff to nie je.
Vacsina ma uz svoje rodiny, svoje problemy a na nejake velke kamosenie moc nie je cas. Sme rozlezeni po svete. Nejakych spoluziakov zo zakladky stretnem obcas, ak som na navsteve u mamy v rodnej vieske a prehodime spolu par slov. Zo strednej sa nam raz podarilo zorganizovat stretavku po 15 rokoch, kde prisli 6 ludia.
Verim, ze ta v tvojom veku trapi, ci zostanete kamosi aj v dospelosti. Aj mna to vtedy trapilo. Ale ver mi, v dospelosti budes mat ine starosti a uz nebudes az tak lipnut na tom, aby si mala tu istu bff ako ma zakladke. Ludia sa casom menia, dospeju, nie vzdy maju rovnake nazory ako v detstve. Dospievanim zacnes stretavat aj inych ludi, ktori ti mozno budu vyhovovat viac. Uzivaj si pritomnost.

3katka15
27. aug 2021

Ja nie, ja som bola šikanovaná celú základnú. Okrem spolužiakov, aj triednou. Takže aj keď boli pokusy z ich strany o kontakt, ja oň nemám záujem.

valkyrka79
27. aug 2021

Je mi 42 let…Ze ZŠ jsem 27 let a se spolužáky se stýkáme…Vždy jednou za 5 let máme sraz…S některými jsem ve styku častěji…

adka3321
27. aug 2021

@sofinkaofinka123 ja udrziavam vztah asi s 3 spoluziackami. s dvomi skor tak sporadicky, ked idem navstivit rodicov, tak sa zastavim aj u nich na navsteve a tou tretou si skoro kazdy den piseme spravy. s tou som chodila do skolky, na zakladku (tam sme sa velmi nemuseli, doslova sme si liezli na nervy) a aj na strednu, tam sme sa udobrili a uz to par rokov spolu tahame ako dobre kamosky.

valkyrka79
27. aug 2021

@3katka15 to se ti nedivím…Je mi moc líto, že si neseš v dospělosti bolest z dětských let…Zrovna tohle období by mělo být pro člověka jedno z těch pěkných…❤️

kvetinka75
27. aug 2021

myslím že v dnešnej dobe sociálnych sietí, nie je problém udržať kontakt. Ak to bude obojstranéé, tak s tým nevidím problém. Ale musíš rátať aj s tým, že každý bude mať aj novú partiu, nových kamarátov na strednej. My sa len tak sporadicky kontaktujeme. Cez sociálne siete, kto čo má nové. Skôr udržujem kontakt s kámoškami so strednej , už roky. Dovolenky, rôzne akcie, návštevy. Takto to už beží roky. Na tej strednej škole sa vytvorili pevnejšie kamarátstva.

trinneo
27. aug 2021

Zo zakladky mam 3 najlepsie kamaratky, s ktorymi sa stretávame dodnes, mame deti, rodiny a stale spolu všetko riešime,tak neboj snad to vydrží a ked nie,najdes si nové, ja som na strednej nasla dalsie 2 skvelé kamošky a s jednou to tiez vydrzalo roky a na vysokej tiez par super kamosiek, s ktorymi to tahame tiež 😉neboj co ma to vydrzi vecne