Strach zo šoférovania

10. okt 2023

Ako sa zbaviť strachu? Je to zvlaštne, vodičak totižto mam ale aj v autoškole som mala dosť stresy aj ked mi to nešlo zle, ale proste po autoškole som nejazdila aj 3 roky a bojim sa si kupit auto a jazdit na ňom. Neviem čo s tym. Snažili sa ma ostatny učiť alebo aby som šla ja autom ale nikdy som nechcela ,lebo som sa bala že by sa nam niečo stalo a ohrozila by som ich.

klarissa25
10. okt 2023

Len jazdiť jazdiť jazdiť....

janinah
10. okt 2023

To je najväčia chyba,že ti ľudia po autoškole nejazdia. Kup si kondičné jazdy ,treba nadobudnúť istotu,aj ked na 100% to zrazu nebude.

monika_mes
10. okt 2023

Ahoj, skús sa objednať na kondičné jazdy. Sú to profíci ktorí pracujú s ľudmi čo majú presne taký problém ako ty. Tiež sa nemusíš báť že sa niečo stane lebo aj oni majú svoju brzdu (tak ako v autoškole)

cecilia29
10. okt 2023

Pozri , som na tom rovnako. Mam vodičak, najazdím, A to by tak pomohlo keby som vozíla deti do škôlky ja. Mame však 8 mieste , dosť.drahe auto. Tak mam skutočne strah. Ale mam v plane v lete si s muzom dat nejaké jazdy a potom už poctivo začat

thereisabear
10. okt 2023

Zaplať si kondičné jazdy a kúp automat. Začni jazdiť cez sviatky, keď je menej áut. Najprv si nacvič kratšie trasy (do obchodu) a postupne pridávaj.

iwesska
10. okt 2023

Ja som nejazdila 20r.,takze po 3r.to das lavou zadnou😉

maryetta
10. okt 2023

Ja som po vodicaku jazdila asi 2-3roky. Potom dlhych mozno aj 10rokov nič.
A potom zacat bolo strasne… ako uz po dedine idem. Zatial som mala iba 2tukance-iba do nasej brany-2x ta ista chyba.
Ale… napr do mesta-krajskeho som este odvahu nenasla. To max ked zo servisu ze treba pritiahnut domov auto a idem rovno za muzom.

minenkak
10. okt 2023

Ja budem hnusná, čo chceš od koho, keď ty nechceš.Ako sa chceš zbaviť strachu, keď sa nechceš pohnúť,strach je dobrý,drží ťa v zdravých hraniciach,bezhlavé robenie veci je zlé,sadni a jazdi boha jeho

ivkav5
10. okt 2023

Jediné odporúčanie je naozaj veľa jazdiť…žiaľ mam asi tak 70% žien v okolí, ktore si síce vodičák urobili ale nikdy nesadli do auta hneď a potom už sa neodvážili nikdy…buď si na to povaha alebo jednoducho nie, niekedy ani rekondičné nepomôžu…

zuzubb007
10. okt 2023

Kondicne jazdy a automat ta zachrani az nebudes chapat 😉

minenkak
10. okt 2023

@zuzubb007 čo je na automate dobré

charlottha
10. okt 2023

strach z jadzenia porazis len pravidelnymi jazdami a nijak inak. pusti si v radiu svoje oblubene pesnicky, nadych vydych a ides. len po case prides na to, ze si sa bala zbytocne a kazdu jednu jazdu si budes nakoniec uzivat

ailiba
10. okt 2023

Chapem ta, mam to rovnako🤷‍♀️. Nervozny vodici, velke mesto, 2 male deti... Vekom strach iba pribuda. Najlepsie je najst si niekoho trpezliveho, alebo kondicne jazdy s profikom. A robit povedzme stale jednu trasu, ktoru dobre poznas a potom pridavat.... Ale hlavne sa treba odhodlat k prvemu kroku. To je asi kľúčové a neprestat.

ivanaks
10. okt 2023

Ahoj, ja som mala svojho času to isté. Ešte po vodičáku, som si zaplatila nejaké kondičné jazdy, lebo som sa fakt bála, že niekomu ublížim. Keď som si kúpila auto, veľmi mi pomohli dve kolegyne - skúsené šoférky, ktoré aj na úkor svojho voľného času so mnou chodili jazdiť, pozorovali ma pri šoférovaní a dávali mi fakt cenné rady a spätnú väzbu vôbec. No a potom som už musela šoférovať sama, inak sa už nedalo. Netvrdím, že začiatky boli ľahké, pred každou jazdou ma až bolelo brucho z nervozity aj chýb som pár porobila, ale časom som sa do toho dostala. Najskôr som jazdila iba známe trasy, teraz sa už pustím aj do zahraničia. 🙂 Strach sa dá prekonať iba získaním potrebnej praxe - príde väčšia istota a hneď sa jazdí lepšie. Takže ako radia ženy vyššie - treba začať jazdiť a jazdiť a jazdiť.

zuzubb007
10. okt 2023

@minenkak pokym nemas nepochopis, uplne vsetko, nikdy ti nezdochne, v kopci ti necuvne auto, ruka volna atd 🤣

ivkav5
10. okt 2023

@thereisabear myslím, že ak stresuje už len z toho, že ma sadnúť do auta tak ani automat nepomôže…mám takú žienku v rodine, ktorá mala vždy výhovorky…najprv to bolo príliš staré auto (bála sa vraj už na ňom), kúpili nové, tak to už zasa príliš nové a bála sa že mu nejako ublíži😅 potom si našla výhovorku, že to je manual a ona chcela automat…manžel je autičkár, bez problémov nové auto kvoli žene vymenil teda za automat..už je tomu 5 rokov a ona aj tak nesadla do auta ani raz🤣🙈

minenkak
10. okt 2023

@zuzubb007 ale to sa nestáva ani pri normálnom radení rýchlosti manuálnou prevodovkou

ailiba
10. okt 2023

@ivkav5 suhlasim, ked chce, pojde aj do stareho, noveho.... Proste na nu vsetci tlacili a ona nechcela. Strach je hnustny.

zuzubb007
10. okt 2023

@minenkak ty soferujes vobec?

minenkak
10. okt 2023

@zuzubb007 každý deň,leto, zima, každý deň kopce

ivkav5
10. okt 2023

@ailiba presne tak…mala z toho strašný stres ale vždy keď došla debata na šoférovanie vybíjala si nervy na celej rodine, že ona nemôže, nemá prístup k autu, auto staré, auto nové, manuál,… stačilo pritom povedať, veď to nie je hanba..nie každá sme sa narodili pre šoférovanie…

panda21
10. okt 2023

@minenkak niekto môže mať stres, že mu to zdochne v strede križovatky, na semaforoch, pri rozbiehaní, nestihne sa zaradiť a pod. Tam automat dosť pomôže.

minenkak
10. okt 2023

@zuzubb007 motorka ,osobné auto so zadným náhonom ,osobné auto s predným náhonom,dodávka so zadným náhonom,v zime reťaze ,bez reťazí

minenkak
10. okt 2023

@panda21 a preto sa treba učiť radiť rýchlosť aby si cítila auto

minenkak
10. okt 2023

@zuzubb007 pardon dodávka s predným nahonom

thereisabear
10. okt 2023

@ivkav5 mne automat veľmi pomohol, ale ja som ani nemala na výber a musela som začať.

minenkak
10. okt 2023

@thereisabear a presne toto je najlepšie nemať na výber

panda21
10. okt 2023

@minenkak ale keď ma niekto strach, jednoducho mu aj tá noha na spojke hapruje. Preto áno, sú prípady, kedy je automat čarovný, a dodá človeku istotu.

klarissa25
10. okt 2023

@zuzubb007 ale to sa mi nestáva ani s manuálom to, o čom píšeš 😉 takže to je skôr tým ze s manuálom nevedia ľudia pracovať

minenkak
10. okt 2023

@panda21 tak potom, ten človek nema čo hľadať v aute ,ak ťa strach paralyzuje natoľko, že nevieš čo robíš,vtedy je už auto zbraň