Stratený balík z AboutYou. Môže si kuriér balík nechať?

eleana123555
17. mar 2024

Prosím poraďte, vracala som balík z AboutYou za vyše 400€. Objendala som si cez profil kuriéra Slovenskej pošty a kuriér aj prišiel. Bolo to v novembri chaos pred Vianocami a nejak som stav vrátenej objednávky nekontrolovala, až v januári som si všimla, že 440€ mi nevrátili. Po dlhých naťahovačkách s AY a Slov.poštou mi bolo povedané, že balík nebol podaný a neevidujú to v systéme pritom balík kuriér vyzdvihol :( Nemám ani podací lístok ani žiadny dôkaz, jedine tak správy čo som písala sestre že už ide kuriér po ten AboutYou balík a nech pre istotu pýta potvrdenie o vrátení, ktoré samozrejme nedostala. Neviem čo robiť ten kuriér si zrejme balík nechal alebo nechápem bol to obrovský metrový balík, taký sa len tak nestratí neviem už čo robiť. S kuriérom som volala ten vraj keď príde na dispečing nahodí balík do systému a aj keby zabudol zrobí to dispečerka tak ja už fakt neviem

syslik81
17. mar 2024

mohla to byt chyba ludska=proste sa to nenahodilo a stratilo.. preto je dobre mat dokaz a listok o prevzati .. hold teraz mas smolu-nemas dokaz ze si mu ho dala

natalia2007
17. mar 2024

@eleana123555 musis mat niekde sledovacie cislo balika. Uz len ked si objednavala toho kuriera nejaky email, smska nic nemas? Vobec ziadne potvrdenie? Ved to je vsetko dnes uz elektronicky, hadam si ho neobjednavala telefonicky

janai1
17. mar 2024

Nad týmto sme minule uvažovali v práci, že keď príde kuriér po balík tak žiadne potvrdenie nikdy nedá 🤔

sissy27
17. mar 2024

@natalia2007 nie, kurier SP pride, vezme balik a hodi ho do auta. Potvrdenie ti pride az ked ho v depe naskenuju do systemu. Preto si radsej dam tu namahu, ze zanesiem balik na postu a dostanem potvrdenie o podani balika.
Odosielatel podacie cislo ma k dispozicii, kedze je na uz predpripravenom stitku, ale kym ho niekto nezada do systemu, tak nic nezisti.

stanulienkat
17. mar 2024

Mne to neda...Preco si vracala tovar za 400e?

irusa
17. mar 2024

To od novembra Ti nechýbalo 400€???? Veď to je tri mesiace... To Ti kto po takej dlhej dobe uverí, že si to poslala???

sissy27
17. mar 2024

@stanulienkat lebo jej veci nesadli, nevyhovali? 🤷‍♀️ tiez si zvyknem objednat dve velkosti a niekedy proste pridu uplne nepouzitelne. Co si ich mam aj tak nechat ? Ved ani do kabinky v obchode si neberies jednu vec a nekupujes to co ti nesedi…

jablkovastrudla
17. mar 2024

@stanulienkat mohla si objednat viac veci.ja som si takto objednala zo Zalanda asi 4 tehotenske bundy a ani jedna mi nesadla, vsetky mi boli velke a rukavy kratke tak som ich vracala. Bolo to okolo 250 e

stanulienkat
17. mar 2024

@sissy27 predstav si, ze by si mala internetovy obchod a toto by ti ludia robili. Skrachovala by si do pol roka.

sissy27
17. mar 2024

@stanulienkat preco by na tom mali skrachovat?? Vratenie nepouziteho tovaru do 14 dni pri kupe online je zakonne pravo spotrebitela, preco by si preboha niekto mal nechavat nieco, co nemal moznost vyskusat a nesadlo mu to?? A za 400€ to kludne mohla byt jedna zimna bunda, alebo kabat a cizmy.
Ze aboutyou znasa naklady na dorucenie aj vratenie a predlzilo zakonny narok 14 dni na 100 dni je ich rozhodnutie a ver, ze to maju dobre spocitane.
Ale verim, ze ty si jakziv nic nevratila a vzdy si nechas vsetko co si objednas, ci ti to sedi alebo zodpoveda fotke alebo nie 🤡

emka530
17. mar 2024

@eleana123555 inak, prečo takto komplikovane?? Prečo si nešla na poštu, tam nevypísala podací listok, ktorý ti riadne orazia, a to je tvoje potvrdenie o vrateni? Veď AY maju zdarma vrátenie, ja som vracala tiež balíky vo velkých sumách a doteraz nikdy žiaden problém, je to vyriešené behom 4-5 dní, od vratenia po pripísanie peňazí na učet

sissy27
17. mar 2024

@emka530 zavolat kuriera nech pride balik vyzdvihnut je urcite menej komplikovane ako ist na postu, vystat rad, vypisat listok, specialne ak nemas postu pod nosom, nemas auto a balik je velky / tazky. Takze zvolila tu jednoduchsiu variantu, len riskantnejsiu.

lula3108
17. mar 2024

Raz som riesila nieco podobne s dpd kurierom. Dopisovala som si s nimi maily, mala dom cislo na toho kuriera kedze mi volal aby som doniesla balik a podla toho ho vypatrali. Ved oni musia vediet kedy ma kto smenu a tak isto ake mali trasy cize ak prisiel realne kurier tak na postr by o tom mali mat zaznam. Inak nad 260€ ide o trestny cin cize kludne sa im mozes vyhrazat ze podavas trestne oznamenie a bude to riesit policia

eleana123555
autor
17. mar 2024

Objednala som kuriéra cez aboutyou stránku lebo takto som cez AboutYou vracala tovar zakaždým, objednala som viac veľkostí a bez problémov vrátila, balík bol obrovský a poštu mám ďaleko. Viem prešla dlhá doba ale mala som vtedy toho naozaj veľa, balík bol posledná vec čo ma trápila..Keď som volala s kuriérom SP povedal že v tom týždni on ani jeho kolegovia neevidujú že by mal niekto vyzdvihnúť handout z AboutYou na moje meno ja to už nechápem zľahla som pod ním zem bez jediného potvrdenia

lenkakravcova
17. mar 2024

@lula3108 polícia to bude riešiť iba v prípade, že má dôkaz že on balík prebral. Inak je to len tvrdenie proti tvrdeniu.

lenkakravcova
17. mar 2024

@eleana123555 bol to vôbec reálny kuriér?

janai1
17. mar 2024

@emka530 komplikovane? Zavolám jedno číslo, balík nechám v práci, kuriér ho vyzdvihne a hotovo.
Komplikované je skôr ísť na nejakú poštu, odsledovať si kedy majú vôbec otvorené, tam si vystáť radu, vypísať papiere ...

eleana123555
autor
17. mar 2024

@lula3108 a kde si volala? Ja som s tým kurierom volala a povedal že na moje meni nemal on ani kolegovia trasu tak neviem či blafoval a balik si nechal alebo neviem

eleana123555
autor
17. mar 2024

@lenkakravcova mal auto slovenskej pošty

janai1
17. mar 2024

@eleana123555 keď si v AY stiahneš etiketu na balík tak pod tým sledovacim číslo ti niečo nájde?

eleana123555
autor
17. mar 2024

@janai1 ja mám číslo etikety no nič všade píše že balík nebol fyzicky nikdy podaný

jana121212
17. mar 2024

@eleana123555 nemáte v bráne kamery? Aj keď po takom čase už bude asi záznam vymazaný. V mobile nemáš od neho prijatý hovor z toho dňa, keď si mu odovzdávala balík?
Tie balíky po príchode na poštu skenuje do systému kurier, ktorý po ne chodí?
ale podľa mňa to je jedno, nemáš žiaden dôkaz, že si mu balík odovzdala. Niekde som čítala, že aj poštový kurier ti vie potvrdiť papier o prevzatí zásielky, len mu ho musíš dať vypísaný a poprosiť ho o to

karolinakr
17. mar 2024

tych kurierov keby si fyzicky videla, tak by si vedela, či blafuje alebo ozaj ho neprebrali,,vyzera to ako
1.falošný kuriér
2-nechal si ho, a zamerne ho neevidoval..
mal pekné Vianoce

karolinakr
17. mar 2024

Inak to je sila, ked si mesačne necha od 10 ľudi po 400eur, ma veci za 4000 mesačne, ani vyplatu nepotrebuje

lindus_esterka
17. mar 2024

@karolinakr ja si nemyslim ze to bol falosny kurier ked ho objednala oficiálnym postupom a aj prisiel na aute SP. Skôr mali mozno pred vianocami na depe taky bordel ze balik zapatrosili a ak uz ho aj medzitym nasli tak si nalezca spravil radost 🫠 kurieri mavaju rajony, ked vies datum tak podla gps by mali vidiet ci bol dotycny u teba na adrese - ak si dom a nie 30poschodova bytovka..

olivierko229
17. mar 2024

@eleana123555 nechcem zbytocne burit alebo co, ale ja som im vracala podprsenky, 4 ks, a spravili vratku na tri. Pisala som, ze chyba kus, riesili sme to cestnym prehlasenim, ze ok, ze mi vratia peniaze aj za stvrtu, ze ju nemaju, ale ze vratia, bolo to medzi sviatkami. Ja som odpovedala, ze pockam, nech si preveria skladove zasoby, ze chcem, aby to bolo v poriadku. Po mesiaci cca mi peniaze aj tak poslali a neskor napisali, ze ju nenasli. Nerozumiem, ako sa mohla stratit, ked bola v balicku. Doma som pre istotu vsetko prehladala, ale co som chcela vratit som mala odlozene v krabici na skrini, aby sa k tomu deti nedostali. Mile, ze mi peniaze vratili, ale je mi cela ta situacia neprijemna, pretoze to vyzera, ze som ju neposlala. A isto poslala, ani mi nesedela. Ale je to cele take zvlastne.

lula3108
18. mar 2024

@eleana123555 no ja som si pisala maily najpr a potom mi volali z dpd. U mna islo o madrac ktory som vracala a kurier ho vyzdvihol, hodil do depa a ocividne sa zoadnemu kurierovi nechcelo s nim tahat tak tam ostal. Obchod naspat nic nedostal ale oni mi uz cca po tyzdni dali vediet ze to nemaju. Madrac sa nasiel ale kompeltne poskodeny, roztrhany aj spinavy a dpd zaplatilo celu sumu z faktury ktora tam bola prilozena. Ale teda najprv sme vyse tyzdna riesili kde to je, najprv sa tiez kurier tvaril ze nic nezobral ze madrac by si pamatal🙄preto hovorim ze kludne sa vyhrazaj policiou a skus popozerat ci niekde nebudu kamerove zaznamy v okoli. A neriesila by som s kurierom ale priamo na zakaznickej linke, pripadne si vypytaj reklamacne oddelenie

onedaynick
18. mar 2024

@stanulienkat ty si asi starsia, nad 60 ked mas taketo zmyslanie?

pandorra
18. mar 2024

@stanulienkat tie obchody ako answear, zalando, About you sú založené práve na tom, že ľudia objednajú viaceré veľkosti vo vyšších hodnotách a výberu si, čo im sadne. Pri kalkulácii cene s tým určite rátajú, nakoľko ide o eshop a zákazníci si zo nemôžu fyzicky odskúšať.

simonecka008
18. mar 2024

@janai1 ako ktora spolocnost.. jeden kurier mi akurat minule podal listok z nalepky ktoru nalepil na balik a bordel z toho mi podal 😃😃 divne pre mna je ze riesit vratenie v novembri a vsimnut si v januari ze 440eur nevratli 🙈 ja pozeram aj to ci mi nabehlo 10eur 😃