Stravné lístky - vydávanie

13. okt 2021

Ked si objednam jedlo a dam 2 stravné lístky v hodnote 5€, a mam platit 7€, ma povinnosť mi vydať 3€ V hotovosti ?

zuzubb007
13. okt 2021

zo stravných lístkov sa nikde nevydáva

pribinak
13. okt 2021

Nie, z gastravov sa nevydáva, ani v obchode ani v restike

vanda323
13. okt 2021

To je ako nejake už porekadlo že zo straveniek sa nevydáva 😄 Na budúce budeš vedieť

autor
13. okt 2021

@vanda323 mna by ale zaujimalo ze kto toto “pravidlo” zaviedol :D

pribinak
13. okt 2021

Presne ti istí čo zaviedli gastrace

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
maris5
13. okt 2021

Ja teraz nadavam na tie karty. Terminal nenosi nikto z rozvozu, iba hotovost beru.

janai1
13. okt 2021

@maris5 fakt? Ja nemam problém s tým 😀 veľa restik ma napísané že berie aj stravovacie karty pri rozvoze, ale väčšina teda len Ticket restaurant

maris5
13. okt 2021

@janai1 ja som z jednej objednavala kde mali napisane, ze beru aj gastrokarti a rozvoz na mna cumel, ze co mu davam, ze len gastrace alebo hotovost.
A cez wolt a pod. sa tou kartou neda zaplatit online.

janai1
13. okt 2021

@maris5 aha no ja používam bistro alebo osobne do restiky volám... Zatiaľ sa mi len raz stalo, že kuriere zabudol terminál

liz_lemon
13. okt 2021

@maris5 ja mam stravnu kartu Edenred a tou sa da platit aj online

janai1
13. okt 2021

@liz_lemon naozaj? A kde? Lebo ja som ju raz omylom zadala na bistro a zamietlo to

klarissa25
13. okt 2021

Nie nemá povinnosť nakoľko stravne lístky nie sú peniaze..a to nie je žiadna novinka

liz_lemon
13. okt 2021

@janai1 menuland to bol, ale da sa platit vsade, kde akceptuju platenie kartou, lebo je to stravna karta, ale je to MC, takze by ju mali akceptovat vsade

maris5
14. okt 2021

@liz_lemon aj ja mam edenred, ale vypisalo mi, ze neplatne cislo karty.

smitjan
14. okt 2021

Gastrace mat jak listky je podla mna lepsie, s tym nema nik problem, ale o kartach som pocula uz aj ja od kamosky, ze s rozvozom zvykne byt problem, ze nechcu to brat, lebo teda nemaju to jak urobit.

janai1
14. okt 2021

@liz_lemon no mne to neprešlo a vo wolte tiež nie, a čo sa týka terminálov v prevádzkach tak sa za to dopláca navyše ak chce niekto brat aj stravovacie karty

tinkavvv
14. okt 2021

Mozes si u zamestnavatela poziadat o financny prispevok na stravovanie a mas poriesene vydavky.

ivkazba
14. okt 2021

Hlavný dôvod, prečo nevydávajú z lístkov je tento: ak obchodník vráti do spoločnosti gastráč, nedostane za neho plnú cenu, ale nejaké % zo sumy gastráču si necháva spoločnosť, ktorá ich vydáva a prijíma naspäť. Takže zober si gastráč za 5 eur, naješ sa za 4 eurá, obchodník ti vydá 1 euro. Obchodník vráti gastráč vydávateľovi a ten mu za 5 eurový gastráč vráti 4,50. Takže mínus 1 euro, obchodníkovi ostane z neho 3,50. Takže ak by si bola obchodník, ani ty by si nevydávala. Inak zákon o tom nehovorí žiadny. Čo to zákonník práce, ktorý hovorí, že príspevok na stravu má byť výlučne na stravu (takže ak z neho dostaneš vydané, tak sa stráca tento význam), ale vydávanie žiaden zákon nezakazuje. Deje sa to preto, že je to pre obchodníka absolútne neekonomické a prerába na tom.

autor
14. okt 2021

@ivkazba vďaka za vyčerpávajúce vysvetlenie 🙂