Susedia s bábätkom

18. okt 2023

Ahojte, ako by ste sa zachovali? byvame v starsom panelaku so stenami kde pocut vsetko.. Susedia maju male babatko, a tak sa pravidelne v noci stava, ze sa zobudime na detsky plac, k tomuto som samozrejme tolerantna, je to nieco co neovplyvnia, no v poslednej dobe sa k placu vzdy niekedy okolo 3 rano pridal vysavac a to ma uz teda riadne dviha zo stolicky. rozumiem, ze pravdepodobne potrebuju odsat sople ale teda podla mna to uz je za unosnou mierou... suseda sa tvari ze nic, proste ma male dieta ktore ma urcite potreby a vsetci naokolo to musia znasat

anjelicek26
18. okt 2023

Takze ich dieta je chore a ma sople, takze chapem aj ten vysavac... asi by som zbalila dobry caj, kavu, susienky a cokoladu a dala susede, nech vydrzia... ano je to otravne pre vsetkych okolo, ale prejde to... skus stuple do usi na ten cas.

viestta
18. okt 2023

A ako maju tie sople dostat z ńosa? A nadcha trva tyzden liecena, neliecena 7 dni, nebudu ich odsavat kazdu noc az do matury

mimi3008
18. okt 2023

Tak to je proste riziko byvania v bytivke s takymi stenami. Co ma s tym robit ta suseda? Ako by si si to predstavovala, aby to poriesila? Mozes byt k nej otvorena a poziadat ju, ze ak je ten vysavac kvoli odsavacke, ci si nemoze zaobstarat inu...

elenka1907
18. okt 2023

Nemusia to byt iba sople, aj nas drobec miloval vysavac a vzdy sa pri nom ukludnil,chvalabohu na našom sa dali znížiť otačky takze uz za dverami ho nebolo pocut a tiez byvame v staršom panelaku.

saxana000
18. okt 2023

Hadam.tych 5 minut kym odsaju sopel sa da prezit nejde predsa ten vysavac 2 hodiny

caroline_
18. okt 2023

Ake riešenie si predstavujes?

autor
18. okt 2023

je to 5 minut vzdy cca o 3 rano, a teda je to uz par rokov co som mala doma babatko, ale my sme mali na sople rucne odsavacky a zvladli sme to

babulkomale
18. okt 2023

Odstahuj sa na samotu, kym sa zacnes rozmnozovat.

autor
18. okt 2023

@babulkomale dakujem sa konstruktivny komentar

deedol
18. okt 2023

ine odsavacky ako vysavacove su strasne slabe, minimalne teda u nas nikdy nic neodsali. my sme tiez parkrat odsavali aj v noci, ked bol maly este babatko. nastastie mame tolerantnych susedov s detmi, ktori to pochopili. mam kamosky s kolikovymi detmi, ktore placu v noci niekolko desiatok minut, ine kamosky, ktore zazili s detmi nocne desy a pod... toto je fakt drobnost, ktora o par dni pominie. az sa cudujem, ze treba kvoli tomu zakladat temu na koni 🙂

autor
18. okt 2023

@elenka1907 presne to si zacinam mysliet, ze neide o ziadne sople, ze mala sa proste pri zvuku vysavaca ukludni, mali sme to doma podobne ale s fenom na vlasy 🙂 kazdopadne mi je luto ako babatka tak aj mamy, ale ja chodim do prace a moje deti do skoly a toto spanie na etapy ma uz teda prestava bavit

ibrunova
18. okt 2023

už si asi zabudla, že aj ty si mala malé dieťa.

zooeynka
18. okt 2023

Nepomozes si. Podakuj nebesiam , ze ty sa mozes otocit na druhy bok zavriet oci na rozdiel od nich co musia vstat a kmitat. Uznavam ze je to otravne, neviete si spalnu presunut inam?(predpokladam teda ze mate so susedmi spolocnu stenu v spalni....)

babulkomale
18. okt 2023

Nemas za co, medzitym citam ze si kedysi mala babatko, cize zabudol vol ze telatom bol 🤷
A ze kazdy to ma inac a co fungovalo u vas, u inych nemusi. Pochybujem ze niekto si naschval kladie prekazky v spani, keby mu dieta spalo aj bez toho.

panonia
18. okt 2023

Veď si urobte ďalšie dieťa a vráťte im to🤣.

simona92101
18. okt 2023

Mam druhu dcerku ktora ma od babatka zdr.problemy spojene s refluxom a ABKM.chvalabohu byvame v dome,lebo tolko preplakanych noci kedy doslova revala od bolesti,kym sa liecba nastavila,to by si asi nezniesla a volala socialku.a aj ten vysavac ked bolo treba hlieny odsat sme aj 10x za noc pustili,nenecham si dieta zadusit,ked s rucnou odsajem velke prd...
Proste musite vydrzat..

elenka1907
18. okt 2023

No tak iste sama vieš ake to je ked sa potrebuje utíšiť,len u nas to byvalo dlhšie ako 5 min ale chvalabohu sme za tym no donedavna sme museli púšťať šum vlaku inak nezaspal a to celu noc. Mne sa o tom uz aj snivalo ale taktiež je to uz minulosť. Chvilkove obdobie to vydržíte 🙂

killfish
18. okt 2023

Suseda sa netvári že nič .. Jednoducho je to život v paneláku. Kto nemá porozumenie, nech ide do domu. Alebo do iného paneláku, kde budú vrieskať po sebe ďalší susedia, iní budú chodiť opití.
Štuple treba a kúsok porozumenia ♥️

enoula
18. okt 2023

Odporucam zmenit myslenie alebo nastavenie, kupit stuple alebo neviem co. Este to len zacina, nemyslim jesen a choroby, ale pridu ďalšie "vyrusovace" vzdy bude cosi, ci bude mat pol roka ci 3 roky ci 8
Budes chodit kazdy mesiac vyklopkavat? Mozte sa odstahovat, ak nie ste ochotni znasat susedske hluky

lucia13022023
18. okt 2023

Ja rozumiem ze je otravne, no aj ja mam dieťa ktorému odsavam sople a áno, aj v noci. Elektrické, manuálne odsávačky neodsaju toľko ako tie, ktoré sú na vysavac. A nenechám si dieťa trpieť to ako vôbec. Ďakujem za to akých susedov mam nad nami, že to chápu 🙏
Ak si matka, tak nerozumiem tomu ako toto môžeš napísať.

lilizzachy
18. okt 2023

@panonia 🤣

em4life
18. okt 2023

AK by suseda neodsala, babo sa bude budit ovela castejsie, kedze soplik mu zostane a nebude vediet dobre spat. Ked sa da, niekedy my zvykneme odsavat v obyvacke namiesto spalne, kt susedi so spalnami susedov. Ale nie vzdy sa da, najma pri malom babatku, kt. nechceme velmi zobudit. Odporucam dat si stopel do ucha, ak vas to budi. Plac a sople u babatiek trvaju, takze nevyspite sa dlhsie. Za to bohuzial rodicia nemozu a aj keby sa Vam kazdy den ospravedlnovali, aj tak by Vam to nepomohlo k lepsiemu spanku.

kornelies
18. okt 2023

Odstatie soplikov je minutova zalezitost, len to musia obidvaja rodicia spolupracovat. Jeden odsava, druhy rychlo zakryje vysavac perinou a a po par sekundach vypne. Starsi syn spal vo vedlajsej izbe a nikdy sme ho nezobudili.🙂

rebrambora
18. okt 2023

Ze v panelaku je pocut kazdy p*d je verejne znama vec. Chodte byvat inde.

melanta
18. okt 2023

Si matka, ale nepôsobíš tak. A možno si len matka netolerantná a nechápajúca iné matky. Pár minút vysávač v noci nemôže človeka zo zdravým spánkom zobudiť, to za prvé. A za ďalšie, teraz je to plač bábätka, neskôr bude štvornožkovať, hrať sa na zemi s kockami, behať. Čiže aktivity na pár rokov. Ale sú to normálne aktivity, ktoré sme absolvovali my ako deti, naše deti a teda logicky aj deti iných ľudí. Ak ti to nevyhovuje, tak potom bol komentár @babulkomale že sa máš odsťahovať na samotu absolútne relevantný a k veci. Ak vieš, že v bytovkách počuť každý prd, mala si si vybrať iné bývanie.

anavixy
18. okt 2023

No co ja viem, ja mam tiez dieta a teda ja by som vysavac v noci nezapla ani v dome kde ziju so mnou dalsi ludia co nie su zainteresovani do odsavania.. ja odsavam dokonca len ustnou odsavackou (mam aj tu na vysavac) a uplne v pohode jej vysajem co treba, ale samozrejme chapem ze niekto pouziva len vysavac. No a pokial je to vysavac pustany kvoli uspavaniu, tak zvuk vysavaca sa da pustit aj z mobilu z aplikacii a masiniek na biely sum 🤷🏻‍♀️ netvrdim ze to nie je pochopitelne a ze s tym ludia v panelaku nemaju ratat, ale mne osobne by vadilo takto rusit susedov uprostred noci, ja som mala “stres” aj z toho ked mi v porodnici plakalo dieta v noci a to som bola sama na izbe, proste mi to bolo blbe a to tam pracujem a povazujem plac deti v porodnici za uplne normalny😂 proste da sa to aj inak urobit, napr ten vysavac zakryt ako sa pise vyssie… tolerancia a ohladuplnost ma byt obojstranná a to ze ma niekto dieta neospravedlnuje uplne vsetko

kvetinka75
18. okt 2023

@babulkomale predstav si, že aj moja dcéra sa budila každú chvíľu v noci, ale ani ma len nenapadlo zapnúť vysávač, fén a pod a to kvôli susedom. Radšej som ju na rukách uspávala.

klip0
18. okt 2023

K ručnej odsávačke..
Mali sme bábätko s refluxom. Išlo jej to všetko až do nosa, mala z toho rozdrazdenu sliznicu a lekárka zakázala používať ručnú odsávačku, aj elektricku, len tu na vysavac. Odsavali sme vysávačom, niekoľko krát za noc, inak by bábätko nevedelo dýchať. Bola to vždy len chvíľka, bolo mi to ľúto, trvalo to cca 3-4 mesiace, ale nemali sme inú možnosť. A ver že to je pre toho rodiča oveľa väčšie trapenie. Takže to ber tak, že suseda asi nemá na výber. Bývaš v paneláku, nik ti nerobí nad hlavou diskotéku, len sa starajú o dieťa. Treba toleranciu, alebo ísť bývať na samotu

autor
18. okt 2023

myslim si ze som pomerne tolerantna suseda 🙂 aj my mame deti, aj my sme prerabali atd.. ale prave preto, ze byvame v panelaku a vyzadujeme ohladuplnost sme sa vzdy snazili ohladuplne spravat tiez. to, ze ma niekto dieta nie je univerzalna vyhovorka na vsetko a snazim sa teda riesit iba veci, ktore sa daju ovplyvnit (so susedou nad nami som napriklad nedavno riesila, ze deti sa vozia na plastovych odrazadlach po plavajucej podlahe.. otrasny zvuk, a nie, to ze su to deti a chcu neznamena ze toto mame automaticky znasat) nebudem sa stazovat na to ze babatko place, ani ze su chodby spinave od koliesok kociarov ani na plne smetiaky plienok, to su veci ktore nikto nevie a nemoze ovplyvnit

klip0
18. okt 2023

Prepáč ale aj tento tvoj posledný dlhý komentár vyznieva že si netolerantna suseda.
Ak si myslíš, že si tolerantná, kvôli tomu, ze ti nevadia plienky v koši, tak škoda vysvetľovať