Umývačka riadu pre 5 člennú rodinu

monicm
20. sep 2015

Našla som tu len staršie príspevky a chcela by som niečo aktuálne. Ideme konečne kupovať umývačku riadu. Čo to som si už o nich naštudovala, teraz by som potrebovala vaše skúsenosti s nimi, nech sa viem rozhodnúť. Isté je, že ideme kupovať voľne stojacu, resp. podstavnú. Sme 5-členná rodina (2 dospelý, 3 deti), manžel pracuje ale na týždňovky. Varím však takmer každý deň (nie nedeľné obedy vo veľkých hrncoch, ale predsa len pre mňa a pre dieťa/deti). A teraz babo raď, dajte typy, rady, triky, nech si v obchode vyberiem bez toho, aby som tam strávila pol dňa s predavačom, ktorý sa mi bude snažiť predať to, čoho sa potrebuje zbaviť 😎 😀 😀 😀 😉

belllinka
20. sep 2015

@monicm Objednaj si radšej z nejakého internetového obchodu, máš tam ku každej všetky dostupné informácie, môžeš porovnávať. Predavač v obchode ti povie možno pár vecí a určite sa bude chcieť zbaviť najdahšej alebo nejakého "ležiaka". 🙂

monicm
autor
20. sep 2015

@belllinka Veď práve tomu sa chcem vyhnúť. Ako nemám problém si objednať s netu, len by som chcela osobné skúsenosti. Jedna vec sú info o výrobku a druhá vec sú skúsenosti.

sardinka333
20. sep 2015

Určite velku 60tku...my máme tu Electrolux real life a sme spokojní... 🙂

anik56
20. sep 2015

Súhlasím so sardinkou333. Do 40-tky ani hrniec poriadne nezmestíš. My máme BEKO, bola lacnejšia, ale vôbec neľutujem. Dva roky žiadne zaváhanie. Podľa mňa netreba žiadne mnohé programy, ktoré ani nepoužiješ. Už dva roky používame len jeden program, s ktorým sme spokojní. Pozeraj len na spotrebu vody a energie na jeden umývací cyklus. A je veľmi výhodná horná zásuvka na ukladanie príborov, ten kôš na príbor mi príde zbytočne veľký a zavadzia. Používam ho len na umývanie vykrajovačiek na koláčiky. Nech si kúpiš akúkoľvek, budeš spokojná. 😉

adulkas
20. sep 2015

Tiež sa prikláňam k 60cm širokej, my máme 40 lebo máme malú kuchyňu, kupovali sme ju keď sme boli len 2, ale dnes by som už kupovala vačšiu a tiež vyuzívame iba 1 program, používam aj koš na príbor lebo bez neho sa tak dobre neumyje a neleskne príbor. Máme Bosch sme veelmi spokojní

simsalabim
20. sep 2015

Oktem uz povedaneho ja osobne povazujem aj hlucnodt za dolezity parameter.

anik56
20. sep 2015

@adulkas Ja ten kôš nepoužívam preto, že mám tú hornú zásuvku, kde sa príbory pekne poukladajú a nedotýkajú sa.

bonaqa2013
20. sep 2015

pozri HEURÉKA. sk Tam nájdeš kde koľko stojí , aj recenzie od spotrebiteľov... Dopor. pozrieť.

eeffka
21. sep 2015

@monicm mas typ to je dobre, potom sirka ( min 60) farba, biela alebo nerez a potom: voda, spotreba,hlucnost a v podstate ti stacia 2zakladne programy, tohto parametru by som sa nedrzala ze 15programov na takove a makove...dlhsi a kratsi, ja mam asi 8a pouzivam 2
dalsie veci co zavazia su cena samozrejme a zaruka, ja mam napr 5r bez doplatku
taktiez neviem ci je vsade standardom posuvna vyska horneho kosa

meusicka
21. sep 2015

@monicm mam aj 60tku aj 45tku, a rovno by som radila kupovat 60tku. je dobre ak sa tieihlice kam davas taniere daju v zadnej casti aj sklopit, aby si tam lepsie mohla ukladat velke nadoby dalsia vec je hlucnost, tam treba aby mala co najnizsiu.
z internetoveho obchodu sa objednat da, len si treba vyziadat aby ti pribalili oroginal zaricny list. oni totiz posielaju vacsinou kopiu a len ked sa daco stane tak sa mas potom co obracat aby ti poslali original. pisem to z vlastnej skusenosti. objednali sme a mycka nam nesla. nakoniec dosiel opravar a zistil, ze tam obolo nejake cerpadlo zapojene opacne a preto nam netahal vodu. lenze zarucny list nebol original a tak som volala predajcovi. on mi potom zarucny poslal ale ked to preto, ze to bolo hned na zaciatku. kebyze sa vyskytol iny problem a neskor, mozno uz nevibavim nic.
ja mam inac Elektrolux a som spokojna.