Univerzita Mateja Bela - Ekonomická fakulta

mirkapsnupydog
11. apr 2014

Prosím neštuduje niekto externe na EF UMB v Banskej? Veľmi rada by som si prečítala vaše skúsenosti s externým štúdiom - náročnosť, aké sú predmety a tak.
Ďakujem

ellca123
12. apr 2014

studovala som pred par rokmi externe,presla som 4 semestre-neukoncila,nepresla som cez pravo

ked mate na vyber chodte na denne, prilis vela informacii na vas vychrlia za jeden den /aj 3mesač.ucivo/
štatistika bola tazka,skoro nik tomu nerozumel,koli tej rychlosti akou to brali

mima4
12. apr 2014

@ellca123 cez pravo???!!
to som este nepocula o nikom. Berem matiku, statistiku, hlavne statistika je tam dost narocna..ale pravo je taky "volnocasovy" predmet...

ellca123
12. apr 2014

mozno aky bol vtedy tvrdy profesor

lafleurmonika
23. feb 2015

ahojte, tiez ma zaujima nazor na externe studium na EF UMB, 2. stupen. Ak sa tu niektora z vas taka najde, co taketo studium nedavno absolvovala/ teraz absolvuje, budem vdacna 🙂

lucinabb
26. feb 2015

Ahoj ja som končila V máji 2014,úplne V pohode

nikusssik
26. feb 2015

@lafleurmonika koncila som v roku 2012 2.stupen Ing. studia na katedre verejnej spravy a regionalneho rozvoja. Narocne to bolo casovo,niektore predmety bez ucasti sa proste nedali uhrat...mikro,makro,ja som matiku a statistiku nemala,co bolo stastie 🙂 na 2.stupni uz nieje,aspon nie v nasom odbore.a tak by som povedala,ze stara skola profesorov,s ktorymi nepohnes nijako,ludia lietali aj pred statnicami bezne...celkom som rada,ze to mam za sebou uspesne 🙂 da sa to zvladnut aj s detmi,vela spoluziacok deti malo,ja vtedy este nie 🙂 treba sa oripravit na vela tlaku a mat prvne nervy ale ten pocit za to stoji 🙂 a ulietavaju si na seminarkach,som sa nikdy tolko nenapisala prac ako tu :D

samaneviem2
6. aug 2015

@nikusssik ahoj, mohla by som sa ta opytat par veci ohladom EF UMB? zvazujem studium na tejto skole 🙂

nikusssik
6. aug 2015

@samaneviem2 jasné 🙂

pamaja
17. aug 2015

@lafleurmonika chodila som na denne, naťažší je bakalár, inžinierske štúdium je o dosť ľahšie. Na bakalárskom štúdiu povyhadzovali cca 30-40 %, inžinierske bolo pre nás oproti bakalárskemu pohoda. Niektorí študenti si urobili bakalárske štúdium na ľahšej VŠ, a potom prišli k nám na inžinierske, pre nich to bolo potom ťažké, ale pre nás pohoda. Nás vydreli na bakalárskom.

pamaja
17. aug 2015

Inak externé má o dosť užší rozsah štúdia oproti dennému. Neviem sa vyjadriť ku všetkým predmetom, ale pár externistiek som doučovala... učili sa len "výcuc".Naozaj sa neviem vyjadriť ku všetkým predmetom. Skúšky zvládali na externom v pohode, na dennom by neprešli. Nám sa venovali viac a boli aj prísnejší k nám. Ale častokrát externisti mali prácu, v ktorej boli dobrý a "potrebovali len titul".

martina1305
17. aug 2015

ja som chodila na externe Bc. v rokoch 2005-2008 a nemôzem povedat, ze by sme sa menej ucili oproti dennym studentom. ved aj skusky sme mali s nimi rovnako - makro, mikro, matika, statistika, uctovnictvo, jazyky - vsetky skusky sme mali aj s dennymi, takze sme to museli vediet rovnako.