V roku 2012 začíname snažilkovať. Kto sa pridá?

crapula
5. okt 2011

Ahojte zenusky, najde sa tu nejaka, ktora ako ja planuje v roku 2012 pocat dietatko? Asi sa snazilky snazia uz teraz, ja mozem zacat az od decembra, lebo som pred mesiacom podstupila kyretaz. Tak som zvedava, ci sa niekto prida, budem sa tesim ak sa budem moct s niekym podporovat.

kvetinqa
5. okt 2011

Ahojte kocky, ja mam sice este male dieta, ale aj tak uz premyslame o dalsom. Zacat by sme chceli ale az niekedy buduci rok pred letom, aby bol medzi detmi min. 2 roky rozdiel.. Nam sa zadarilo hned prvy mesiac, takze to v podstate nechame na nahodu.
@kkatka113 Kati, mrzi ma co sa ti stalo. Aj nas maly mal pupocnik omotany okolo krku, ale hned isiel von, takze dopadlo vsetko dobre. Mna prekvapuje, ze v tejto modernej dobe lekari nedokazu omotany pupocnik vidiet na sone alebo to zistit nejakym inym sposobom. Ale asi to nie je az take lahke..
Vsetkym vam drzim palce!

martaniana
5. okt 2011

Ahojte aj ja sa pripájam, my plánujeme začať snažilkovať vo februári , lebo už myslím by sa aj patrilo Šimonkovi súrodenca 🙂

kukucg
5. okt 2011

@crapula bola som v ruzinove, mne v jedenastom povedali ze mu nebije srdiecko, tiez od 8 az 9 tt cca takze naozaj je to podobne...

ivanajelinek
5. okt 2011

@anjelik007 No presne tuto dilemu mam aj ja. MM tvrdi ze radsej teraz, tak ja neviem. Takze sa asi tiez pridam medzi vas 🙂

annamary27
5. okt 2011

@kkatka113 ahoj,to je veľmi smutné čo sa Ti prihodilo ☹ ,verím a držím palčeky,aby bol rok 2012 pre Vás úspešní v snažilkovaní a želám nech sa Vám narodí zdravé bábätko 😉

martaniana
5. okt 2011

@kkatka113 Držím palce, aby sa vám dieťatko podarilo na 1 krát, keď máš už toľko bolestí za sebou..a hlavne aby ti čas do tej jari rýchlo ubehol 🙂

kkatka113
6. okt 2011

@annamary27
@martaniana Dakujem vam velmi pekne za podporu, no kedze v nas ziadna chyba nie je tak pevne verim ze to uz konecne vyjde lebo nic mi nie je momentalne dolezitejsie ako mat zrave babatko, dufam ze sa mi to konecne splni, tak dufam ze sa tu budeme delit o same prijemne a pozitivne spravy pocas buduceho roku 🙂

kukucg
6. okt 2011

@kkatka113 Tiez pijem alchemilku, a este femi kvapky, su super a femibion som brala pocas tehu tak plynule pokracujem nech mame dost kyseliny listovej 🙂
A to na nete som si aj ja pozerala plodne dni a nam to nevyslo 😒 az ked som prestala ratat a sledovat a povedali sme si ze v lete to nechame tak tak to prislo 😅

Inak je to dnes akurat tyzden co som sa dozvedela ze nasmu mimi nebije srdiecko 😢

kukucg
6. okt 2011

@kkatka113 moc moc ti drzime palce 😉

kukucg
6. okt 2011

@martaniana aj ja mam Simonka 🙂 tiez uz by sa mu patrilo, ma 4,5 🙂 a velmi by chcel, je aprilovy a mimi sme cakali v aprili tiez, bolo by medzi nimi 5 rokov ale zase mat doma dvoch baranov a jedneho byka je zaberak 🙂
No dufam ze ho coskoro potesim sestrickou, alebo bracekom 😵

kkatka113
6. okt 2011

@kukucg no ja som zacala s alchemilkou az vcera, lebo som mala mlieko a to to vraj podporuje, ale uz je lepsie s tymto cize myslim ze to mozem pit...Femibion som aj ja jedla, len uz ten od 12.tyzdna, tak si musim kupit opat ten prvy a tak o tri mesiace zacat....nechcem nic podcenit a ked zistim ze som tehotna tak sa budem fakt setrit pocas jari a hlavne ten prvy trimester budem pekne oddychovat nech sa uz fakt nic nestane a dopadne to ako ma...no tyzden je este dost kratko, vidim to aj na sebe ze sa mi o tom tazko hovori, pise sa nastastie lepsie tak som rada ze sa tu mozme s nasim trapenim porozpravat a navzajom sa podporit... ja hlavne teraz ked som doma tak vobec neviem co so sebou, nastastie sme mali kupeny len kocik ktory rodicia zatial niekam schovali a ostatne vecicky sme nestihli pokupit.... co som teda velmi rada a ked budem tehotna tak asi vsetko kupime az ked sa babo narodi lebo predsa len neviem ci nie som poverciva...al to uz trochu predbieham, ale neviem akosi mysliet na nic ine preto by som bola najradsej kebyze je uz nejaky maj jun a ja opat nosim pod srdcom nase babatko :(

sante81
6. okt 2011

@lucyi84 ahoj, pridám svoju skusenost, ja som o prvé mimi prisla pred 3 rokmi, ked mi zač. 4mes doktor povedal že mu nebije srdiečko. bolo to strašné, ale časom prebolí všetko a dali sme si 3mes pauzu a potom sa zadarilo na prvykrat. dnes ma krpec 2 roky, celé tehu mi doktor na sone vravel že je to holka, a až pri pôrode som zistila že je to chlapec. nevymenila by som svojho malého za nič. takže držím ti palce a len trošku času a skuste to opať. mne dost pomohlo ked som sla nakupovať. kupila som si nejaké nové veci - ako bolestné a aj ked to nebolo hned ono, snažila som sa skôr mysliet na druhé tehotenstvo, ako kedy, či bude holka, chlapec, jednoducho sustrediť myslienky niekam inam

kukucg
6. okt 2011

@kkatka113 och moja, ani si neviem predstavit ake musi byt tazke prist o babo tak neskoro.... tiez sa mi lahsie pise ako hovori a ovela takze som rada ze ste tu a nie som sama a verim ze si budeme vsetky coskoro hladkat bruska 😉
Inak ja poverciva nie som, tak som vzdy hovorila ze ak sa nieco ma stat tak sa stane, ci budem mat veci nakupene alebo nie, len je tazke ked tie veci veci mas a zostanu ti doma... ja som mala len zopar malickosti, co som aj dostala a tak, som to vsetko schovala ale dufam ze to budem moct skoro vytiahnut..... a urcite aj ty, verim tomu 😉

martaniana
6. okt 2011

@kukucg náš Šimonko je tiež baranček 🙂 ale koniec marca, ja by som najradšej aj teraz už otehotnela, ale som sa dala očkovať proti kiahnam bo som ako dieťa nemala..tak musíme s tehu počkať aspon 3 mesiace..tak dúfame že potom sa nám hneď zadarí 🙂 aj my by sme chceli dievčatko, no ale aj chlapček poteší 🙂 keď bude ako Šimonko dobručký 🙂

kukucg
6. okt 2011

@martaniana Ejha tak to ste mali stastie 😀 nas Simi je postrach, teda ako zly neni ale ked bol babo sme si uzili, nikdy nespal a stale plakal, kocik sme predali lebo nam bol na nic, postielku sme rozobrali 😅 😅 rposte take nespave akcne dieta, co mu zostalo, ale zase je velmi sikovny a rozumny a ten jeho temperament celkom zvladame, sme si uz zvykli 😀 ale tvrdohlavy je statocne... Moj muz si robil srandu ze ak to bude zase chalan a baran tak sa so mnou rozvedie 😝 😀
No ale baran nebude... teda jedine ze az ten dalsi rok ze by sa dovtedy nepodarilo 😒 ale to dufam ze nie...
Inak ja mam z ockovani normalne paniku... hm ale ked si tie kiahne nemala asi sa inak nedalo, jedine ze by si sa niekam sla nakazit 😀

martaniana
6. okt 2011

@kukucg no nechcela som riskovať, aby som pri druhom tehu nedostala kiahne, našťastie pri prvom že som nedostala.. vtedy som ani netušila že je to nebezpečné..

kukucg
6. okt 2011

@martaniana verim ti... ja uz sa bojim chodi s malym aj do pieskoviska, minule som citala ze sa tam da chytit toxoplazma... 😠 a potom sa nam stalo toto a uz sa bojim vsetkeho.... dufam ze to prejde 🙂

martaniana
6. okt 2011

@kukucg ani my nechodíme radšej na verejné pieskoviská, len ku sestre na záhradu..Neboj určite sa vám už podarí zdravé dieťatko a Šimonko bude mať súrodenca 🙂 Držím palčeky

katus83
6. okt 2011

ahojte, ale sa nás nazbieralo 🙂

barushkaaam
6. okt 2011

Ahojte 🙂 mozem sa k vam pridat? 😉 vidim, ze vela z vas uz deticky ma a chcu sa pokusit o dalsie, my s priatelom sa od tohoto mesiaca este len zaciname snazit o nase prve babo. Ale aj tak sa velmi tesim 🙂

lemac
6. okt 2011

ahojte, aj ja sa k vam chcem pridat. Tiez by som uz chcela babetko, ale moj priatel sa este na to neciti, takze najskor tak na buduci rok sa budeme pokusat. 😒 Ale ja uz aj tak citim, ze by som mohla aj skor, no ale co uz.

barushkaaam
6. okt 2011

Ahoj lemac. Ja mam o mesiac 26 rokov a babo chcem od mojich 22 rokov, takze presne viem, ako sa citis. U mna bol najskor problem v tom, ze akosi som nemala vhodneho partnera, s ktorym by som vobec o detoch mohla rozmyslat. Potom som sice partnera nasla, ale obaja sme boli na VS, takze to opat neslo. Priatel povedal, ze kym neskonci skolu a nebude mat pracu nic nebude. Ale slovo splnil, skolu dokoncil, ma dobru pracu, takze mozeme zacat.... 🙂

veonka
6. okt 2011

@lemac
@barushkaaam
ahojte kočky, mňa by zaujímalo ako zvládate ten čas nesnaženia, lebo aj ja čakám na to až môj drahý povie "áno" a nevycúva ako vždy... chystáme svadbu v lete 2012 takže očakávam že svadobná noc bude už naostro, ale čo dovtedy veď už teraz si vlasy trhám a nariekam, som precitlivená a na nič iné ani nemyslím len na babenko a kedy aspoň začneme snažiť... hm... už je to rok čo čakám a ešte skoro rok budem... ako to zvládate vy?

veonka
6. okt 2011

@crapula ahoj, no svadba bude v lete 2012, tak pevne verím že od svadobnej noci to bude už len naostro... Vy už máte nejaký termín kedy začínate? pozerám že jedno babatko už máte 🙂

tea333
6. okt 2011

@veonka je to tak dolezita vec, ze by som si na tvojom mieste vychutnala aj cas cakania na snazenie.Mas pred sebou svadbu..planuj svadbu, svadobnu cestu.keby si sa este aj snazila, mala by si toho zbytocne plnu hlavu.my sme sa brali az ked som bola tehotna, mali sm len malicku, ale luxusnu svadbu, ale aj tak..s odstupom casu vidim, ze sa mi tehotenstvo a svadba prekryvali zbytocne..riesila som zdravotne veci, prehliadky, sono, pohlavie, a pomedzi to som riesila vyzdobu a menu.a to som naozaj riesila len malo, lebo sme organizaciu prenechavali profesionalom..

tea333
6. okt 2011

@lemac
@veonka inak z mojej skusenosti, moj sa na to tiez necitil.bolo prenho tazke urobit ten krok a povedat ano, ideme na to..ja by som im to tak nedavala na oci, a tolko o tom nediskutovala.treba to podhodit len tak ledabolo..napriklad..mozme ist bez ochrany, uvidime co bude.. nerozoberat to ako velku vec, aspon moj sa toho takto desil 🙂

veonka
6. okt 2011

@tea333 ja by som si to aj vyyhutnávala len vieš, mňa tak prepadli biologické pudy, zo začiatku mi to prišlo tiež strašne krásne, tešila som sa na to kedy príde môj drahý a povie, resp. sa to proste stane, ved som to sem tam tak nenápadne hodila do éteru... ale nič a tak už je to dlho, som z toho frustrovaná, že to odmieta a tak už to nie je také kúzelné čakanie, lebo je to dlho a mňa tlačia hormony. Niekedy si pripadám vadná, že nezvládam svoje pocity, hormony alebo čo to je... hm, asi to tak má byť, asi sme tak proste naprogramované, že ked žena pocíti túžbu stať sa mamou, už na nič iné nemyslí. My sme už aj trochu starší- ja budem mať onedlho 28 a môj 31, takže by sa aj patrilo. A môj- on tie veľmi chce babatko len je z tých čo chcu všetko poporiadku v duchu príslovia- postav dom, zasad strom, splod syna... takže rieši hlavne lepšie bývanie,,, čo by sme mali poriešiť ešte do svadby. Čo sa svadby týka my budeme mať maličkú, tak ma to tiež moc nezamestná.

barushkaaam
6. okt 2011

@ veonka
v tomto suhlasim s tea333. Teraz si vychutnavaj pripravy na svatbu a uzi si vsetky tie veci okolo nej 🙂 ale viem ako sa citis, aj ja som kolkokrat pozerala na ulici alebo v obchode deticky a hovorila tomu svojmu kedy uz aj my zacneme 😀 moj priatel inak tiez chce svatbu buduci rok....teda niekolkokrat povedal, ze by rad v jednom roku stihol sa aj ozenit aj mat babo, tak uvidime ako mu tie plany vyjdu 🙂
ozaj a az sa zacnete snazit budes brat nejake vitaminy? ja stale dumam, ci to zacat brat Calibrum babyplan, ci kyselinu listovu, ci nejaky caj, co tu uz baby spominali....

barushkaaam
6. okt 2011

@ veonka ked ta citam o tom, ako si pisala ze ta tlacia hormony, normalne ako by som o sebe citala 😀 a fakt mas asi pravdu, ze ked zena citi, ze chce babo, tak uz na nic ine nemysli. Moj priatel (je cech)to vzdy okomentoval slovami: njn, zenska...nikdy nevi, co chce a neda pokoj, dokud to nedostane 😀 😀 😀

tea333
6. okt 2011

@veonka netreba tlacit na pilu, naozaj budes mat z toho tlak a stres.Pokus sa pochopit aj tvojho partnera.Snazi sa, aby ste mali byvanie vyriesene a to je rozumne.Veci ohladom byvania sa zvyknu natiahnut (velmi dobre viem o com pisem) a kym nebyvate, nemate.A nie je to bohvieco, stahovat sa pred porodom, alebo po nom..vsetko po poriadku.nie si stara.chapem tie hormony, aj ja som mala tieto tuzby, ale my sme mali dom a vsetko vybavene..