V roku 2012 začíname snažilkovať. Kto sa pridá?

crapula
5. okt 2011

Ahojte zenusky, najde sa tu nejaka, ktora ako ja planuje v roku 2012 pocat dietatko? Asi sa snazilky snazia uz teraz, ja mozem zacat az od decembra, lebo som pred mesiacom podstupila kyretaz. Tak som zvedava, ci sa niekto prida, budem sa tesim ak sa budem moct s niekym podporovat.

lemac
6. okt 2011

@barushkaaam @veonka ja mam 26 rokov a priatel 27, doteraz som moje pocity zvladala, lebo sme chodili do skoly, potom byvali v garsonke v podnajme a tak som si vedela logicky povedat, ze za takychto okolnosti dieta nechcem. Ale teraz uz 4 roky pracujeme, mame 3i byt s prazdnou tretou izbou a nejak to na mna uz dolahlo. Ani my sme este neni manzelia a svadbu planujeme buduci rok, ale len uplne malu, takze tam nie je co planovat. Ten cas nesnazenia som sa rozhodla preckat tak, ze sa chcem dat zdravotne uplne do poriadku (mavam vaginalne infekcie a mam oslabenu imunitu, takze som casto chora), jest zdravo a konecne zacat cvicit, aby moje telo bolo dokonale pripravene na mimi. Takze aj ked sa nesnazime, ja sa uz snazim pripravit na mimi a tym padom sa to da (nie vzdy) 😉

barushkaaam
6. okt 2011

@ lemac aj ja sa snazim svoje telo pripravit na buduce tehu. Ja alkohol nepijem vobec, priatel si obcas da po praci s kolegami. A nefajcime ani jeden z nas. Rozhodla som sa v ramci zdraveho zivotneho stylu aj zacat cvicit, nic tazke, len tak light 😀 a snazim sa varit zdravo. Priatelovi, ked som povedala, ze bude papat viac zeleniny, tak bol straaaasne nadseny 😀 lebo on by stale len maso jedol, nic ine na svete nemusi byt len maso. A najlepsie smazene, to je jeho...

lejduska
6. okt 2011

vsetky sa budete snazit v decembri? alebo potom? je to zaujimavy plan 😀 ja nvm kedy sa zacnem snazit ci teraz alebo neskor alebo potom

lemac
6. okt 2011

@barushkaaam no vidis, tak priatela musim aj ja dat trocha do poriadku, to mi teda potrva. Zacal znova fajcit (1-2 denne) takze ho musim nasmerovat aby znova prestal a co sa tyka stravy, tak asi by som mala zacat varit 😀 lebo v tomto som zatial leniva. Ale zas ja nevyprazam, snazim sa pouzivat menej soli, cukru (priatel si uz nedava 5 lyzic cukru do caju)...

barushkaaam
6. okt 2011

@ lemac ja tiez nesmazim, to ma priatel tak z domu naucene 😢 tak ho musim teraz od toho odnaucat, pomaly ale isto. Moja buduca svokra je fajn, mam ju rada, ale to jedlo co sa u nich vari je strasne....trebars tucne bravcove maso a zabiju to porciou hranoliek a moj drahy si na to slahne este aj tatarku. Takze ja ho na nieco naucim, potom ide domov a sme tam kde sme boli...v tomto je strasne tvrdohlavy. Ja najradsej varim taliansku kuchynu, trebars dneska mame cestoviny s hubovou omackou - to mi zatial neofrflal 😀
tvoj priatel znova zacal fajcit? tak mozes zistit, co je za tym, mozno ma nejaky stres.....a ty budes brat nejake vitaminy az budete snazilkovat? ja rozmyslam nad calibrum babyplan....

barushkaaam
6. okt 2011

@ lejduska a ako ste sa doma dohodli s priatelom/manzelom? ze kedy zacnete?

lemac
6. okt 2011

@barushkaaam ja neviem ci budem brat nejake vitaminy (mozno tak kyselinu listovu), lebo mne kamoska gynekologicka povedala, ze teraz sa v tehotenstve beru same vitaminy pomaly na vsetko, a preto sa tie deti rodia take velke, co je neprirodzene. Takze vacsinu vitaminov by som chcela prijimat prirodzene, nechcela by som rodit 4 kilove babo, ja som mala napr. 2,5kg a neviem ako by moja 50 kilova mama porodila vacsie 😀

kkatka113
6. okt 2011

Tak hlavne kyselinu listovu odporucaju brat tak tri mesiace pred otehotnenim....moze to zabranim roznym poskodeniam tak to podla mna stoji za to....aj ja som pocula ze z vitaminov sa rodia velke deti, ale si myslim ze prve mesiace ich jest musi byt prospesne nech babatku nic nechyba a potom neskor si staci dat tabletku raz za par dni....v poslednom trimestri to uz ani netreba brat ked babatko hlavne len pribera na vahe...to je moj nazor a ja to tak planujem robit 🙂

aadulik2110
6. okt 2011

@lemac no niečo na tom bude, ale myslím, že aj veľkosť je trochu "genetická" záležitosť..... napr. moja mama (a to už má po 60tke) mala 4,2kg, jej brat mal dokonca 5kg.... a podotýkam, že to bolo v 50tych rokoch tesne po vojne, kedy sa určite žiadne vit. neužívali..... Môj brat mal 4,0kg a ja som sa narodila ako 4,05kg.... ale späť k téme... pred tehotenstvom som užívala kys. listovú a teraz prvý trimester užívam vitamínky

lemac
6. okt 2011

@aadulik2110 vsak jasne, ze to neni uplne pravidlo, velke deti sa rodili aj predtym aj teraz (aj moj otec sa narodil ako 4kg, ale zas babka bola konstrukcia). Ale v priemere sa rodi viac velkych deti ako v minulosti a urcitou mierou k tomu prispievaju vitaminy ( na kazdu tehotensku "boliestku" ked si das vitamin, tak sa to nazbiera). Aaale tak uvidim, mozno nakoniec aj ja nieco budem brat 😉

kkatka113
6. okt 2011

No a hlavne to dost zavisi aj od tehotenskej cukrovky vraj, ze ak sa zena nestrazi s cukrom, tak sa vela nabali aj na babatko v poslednom trimestri, cize to nebude len tymi vitaminmi...

katus83
6. okt 2011

Aj ja práve rozmýšľam nad tým, či začnem brať nejaké vitamíny. Pri prvom som počas snaženia nebrala nič, až počas tehotenstva som užívala Femibion. Teraz asi začnem asi Centrum materna. Snažiť by sme sa chceli začať nejako v decembri - chcela by som zasa bábo na jeseň alebo v zime.

tea333
6. okt 2011

@lemac no bola by si prekvapena, ake male zeny rodia velke deti 😀
tie infekcie su velky problem, to je prva vec ktoru by si asi mala dat do poriadku 😒
ja si tak hovorim, ze sa pred druhym tehotenstvom este chcem dostat do formy, aby som nebola ako nemotorny hroch 😀

tea333
6. okt 2011

@lejduska kdezee v decembri, my az tak od aprila 🙂

@barushkaaam podla mna je uplne naj zacat s psychickou pripravou.treba si hlavne budovat vztah.mnoho zien pri planovani tehotenstva a potom pocas neho zabuda, ze ma aj partnera 🙂 Tehotenstvo vie byt narocne na psychiku, resp aj hormony vselico porobia a je dolezite, aby k sebe mali partneri blizko.Celkovo by som povedala, ze rodicovstvo je skuskou vztahu..ak je dobry, vztah s dietatom len krasne rozkvitne..ak je vztah naruseny, dieta moze len prehlbit priepast medzi partnermi.
som toho nazoru ze dieta ako naplast na problemy vo vztahu je extra zly napad...

lejduska
6. okt 2011

@tea333 aha tak nech sa vam zadari 🙂 som rada, ze su tu aj buduce snazilky..my tiez planujeme neskor ale menej pozor si davame uz teraz 😀

veonka
7. okt 2011

@barushkaaam ja pijem teraz čaj gynastan- odporúčam aj ostatným, mala som dosť dlhé cykly a takmer žiadny plodný hlien a keĎ som ho začala piť tak hneď ten prvý mesiac som mala krásny plodný hlien a aj cykly sa mi už skracujú, takže fakt odporúčam. Inak sem tam som pila aj alchemilku samotnú, ale teraz len tento gynastan ženský čaj.

@tea333 viem že tlačiť na pílu nie je dobré, ale keď to sem tam proste neunesiem. Viem že je to rozumné, aby sme mali lepšie bývanie, viem že chce pre nás to najlepšie. Len keď tu čítam koľkokrát o všelijakých problémoch otehu, alebo potom neuspešné tehotenstvá, tak ma to tak strašne rozhodí, že my čakáme a čakáme a čo keď sa aj nám niečo také stane, čo keď to nepojde tak ako si predstavujeme, bez problémov, čo ked to nepojde tak rýchlo ako by sme potom potrebovali. Je to fakt ťažké.

veonka
7. okt 2011

@lemac my svadbu plánujeme tiež uplne maličkú, tiež nie je veľmi čo plánovať. Súhlasím s tebou, toto jediné som našla aj ja pre seba, že dať sa do poriadku zdravotne, lebo infekcie mám aj ja hádam skoro stále čosi, mám dlhý cyklus a žiadny hlien, tak som začala piť alechemilku, neskôr som prešla na gynastan ženský čaj a mám teda super krásny plodný hlien a už aj cykly sa mi skracujú. Ale tie infekcie (mykoza) sa zatiaľ nezlepšili, na to pijem čaj z orechových listov. Uvidíme. Tiež by som chcela aby babetko malo zdravé prostredie v brušku, aby sa dobre uchytilo a bolo všetko o.k., takže na tomto mi tiež záleží. Chcela by som možno zmeniť aj ženského lekára, lebo ten môj mi moc toho nepovie. Teraz v oktobri mám ísť na ročnú prehliadku- cytologiu, tak si chcem dať urobiť výysledky na ureaplazmu- či tie opakované infekcie nemajú nejaké iné dovody. Som zvedavá, minule som mala cytologiu na 2, tak ma to trochu zneistilo. Ale mne toto všetko prispieva skôr k tým pocitom, že nie som uplne najzdravšia a preto by sme to nemali už odkladať.

lemac
7. okt 2011

@veonka ja sa praveze bojim toho ze nie som najzdravsia, tak sa radsej nechcem snazit o mimi kym to nevyriesim, lebo bojim sa ze sa to potom zhorsi. Tehotenstvo oslabuje imunitu a je velka zataz aj pre zdravy organizmus. A hlavne mna tie caste choroby dost vycerpavaju. Inak casto rozmyslam nad tym, ci sa zvladnem starat o mimi. Teraz ked pridem z roboty, tak som niekedy taka unavena, ze sa iba hodim na gauc a pozeram film a vtedy si hovorim, ze keby mam dieta tak si neviem predstavit behat okolo neho a naplno sa mu venovat. Takze velmi chcem a zaroven neviem ci to dokazem...az sa bojim zacat snazilkovat 😒

barushkaaam
7. okt 2011

@veonka - ja som rozmyslala, ze budem brat calibrum babyplan, ale to, co tu hovorili niektore baby....nieco na tom pravdy bude....kamoska prvorodicka tiez vecne jedla nejake vitaminy a potom rodila 4 kilove dievcatko, uf to musela byt zaberacka...
inak, mne cyklus nikdy nerobil problemy aj hlien som mala v poriadku, len teraz v juli mi menzes meskal 12 dni, test som mala negativny a dr. mi povedal, ze je to asi zo stresu (vtedy som riesila viac vaznych veci naraz). Ale pri prehliadke mi zistil aj zvacseny pravy vajecnik, tak mozno ten bude robit neplechu ☹
@tea333 - asi viem, ako to myslis. My sme s priatelom uz par zatazovych situacii prezili, tak si myslim, ze aj toto zvladneme 🙂
@lemac- aj ja som niekedy tak utahana, ze zaspim uz po spravach, ale neboj starostlivost o babo urcite zvladnes 😉 myslim si, ze taketo obavy ma vela buducich mamin, vratane mna.

slawenka
7. okt 2011

ahojte, ak môžem, tak sa k vám tiež pridám 🙂
my sa zatiaľ síce ešte nesnažíme, kvôli mojim zdravotným problémom sa ani nedá, ale dúfam, že sa čoskoro dám do poriadku a budeme si môcť konečne užívať príjemné chvíle snažilkovania 😀

lemac
7. okt 2011

@slawenka ahoj, tak viacere sme tu na tom tak ako ty 😒

kkatka113
8. okt 2011

Presne tak, aspon sa pri tom cakani mozme povzbudzovat ako ten cas ubieha a ked bude vsetko ok tak mozme ist do toho a verim ze to potom hned na prvy sup vyjde 🙂 My si napriklad skracujeme cas planovanim rozmych dovoleniek, na silvestra ideme na tyzden lyzovat, cize sa na to uz teraz tesime, a vo februari v marci chceme ist na dva tyzdne do thajska cestovat na vlastnu past, a mozno este nejake prijemne vikendiky si medzitym naplanujeme a verim ze maj jun kedy chcem otehotniet tu bude raz dva 🙂 Odporucam takuto strategiu, myslim ze to pomaha....Tak sa drzte kocky, nech tu hnusnu jesen co nas caka nejak prekoname 😉

linda81
8. okt 2011

@veonka Ahoj...mas pravdu , ze netreba cakat....ja som tiez cakala a cakala , lebo najskor robota, potom zmena roboty, potom zahranicie, ze kym sa domov vratime,teraz to vyzera tak , ze sa nevratime, potom nejake financne problemy inych doma, no a teraz to 16 mesiacov nevyslo, v marci mam 30, uz som po laparoskopii, mam oba vajcovody nepriechodne, manzel na nic spermiogram a jedina sanca je IVF.Uz v zivote by som to tak nespravila.Teraz mam kopu liekov, lebo aj stitna zlaza , aj prolaktin vysoky, vcera som bola este na MRT,ci nemam nejaky tumor, co by tu hormonalnu nerovnovahu robil.A teraz my ostava len sa modlit, avy to IVF slo podla planu a vyslo...

lencul
8. okt 2011

Ahojte kočky, pridam sa k vam 🙂 S manzelom sme sa zhodli, ze tak cca o rok by sme sa mohli zacat aj snazit o babatko 😉 Tento rok bola v aprili svadba, momentalne mame rozostavany domcek a cakame az sa budeme moct do neho nastahovat, co potrva este tak do dalsej jesene... Teraz aby sa narodilo babatko - to si nechcem radsej ani predstavit, nakolko byvame so svokrom v byte... Chceme priviest babatko uz do nasho vlastneho domceka. Takze to cakanie ja mam bohato cim vyplnit. Tento rok to bola svadba, teraz je to stavba, buduci rok bude zariadovanie 😀 Zatial nam veci isli podla nasich "planov" a predstav. Po mojej VS bola svadba, zacali sme s domom a az potom babatko. Tak snad to vyjde 😔 nielen nam ale aj vam vsetkym 😉

bobinka87
8. okt 2011

@katus83 ahoj mi sa tiež s manželom snažíme o druhé bábo máme tiež veľké pochybnosti že ako to zvládneme ale naša túžba je veľká já má síce len 24 rokou ale manžel má už 31 tak je už najvyšší čas na súrodenca tiež túžime po dievčatku tak dúfam že nám to vyjde musíme začať až v novembri lebo som mala mykózu a ešte ma čakajú ďalšie výsledky tak dúfam že všetko dobre dopadne a budeme sa môcť smažiť o bábo držím vám palce aby vám to vyšlo potom sa ozvite ako ste dopadli ja určite dám vedieť všetkým vám držím palce viem aké je to keď nie a nie prísť ten malí uzlíček

kikusik88
9. okt 2011

Aj moj uz teraz manzel pouziva hlavne rozum, babo az ked vsetko ostatne bude...tak uz mame konecne bytik, este sice nie moc dokonceny ale byvame...takze uvidim ako to dopadne zo zakonom o socialnom poisteni a zaciname robit nase prve babo..velmi sa na to tesim 🙂 dufam ze uz od januara

maci_267
9. okt 2011

Ahojte babule, mozem sa k vam pridat? Nie je uz neskoro? 😀 Tiez by sme sa chceli s priatelom zacat buduci rok snazit, neviem sa uz dockat, bude to nase prve babatko, ale vsetko zavisi od financnej a bytovej situacie tak snad to vyjde 🙂

Vy kedy presne planujete? Ja by som chcela zimne babo ale nie vzdy to vyjde ako chceme 😝 Tym padom by malo snazilkovanie zacat januar 2012 😀

keenfan
9. okt 2011

ahojte dievcata, ja by som sa tiez chcela pridat. Tiez by sme radi zacali buducim rokom, uz sme sa pokusali tento ale neuspesne, tak pojdem na nejaky cas do prace a medzitym ak sa zadari druhe budem rada 🙂 I ked nerada planujem...
Drzim Vam vsetkym palce aby sa zadarilo snazilkovanie 😉 😉

crapula
autor
9. okt 2011

@maci_267 ahoj, budem drzat palce, my na tom zacneme pracovat v decembri a uvidime ako to vyjde 🙂 pozeram, ze mas tolko rokov ako ja 🙂 si z Ba?

maci_267
9. okt 2011

@crapula ahoooj, nie som z BA 🙂 ale raz snad budem :D To je super, sme v rovnakom veku, pozeram ze ty uz mas babo doma, to ste ako zvladli? (v tom dobrom myslim) 🙂 Ja chcem babo uz od 15 a drahy mi povedal ze ani teraz este nieje ten spravny cas ale nejak som ho spracovala 😝