Vadia mi dotyky iných ľudí

7. nov 2019

Mam problem....nastupila som do novej prace ale tyka sa to celkovo...strasne mi vadi az mam z toho hrozu ked sa ma niekto chce dotykat. Ked ma chce objat pohladkat az ma striasa neznasam to nenavidim a ked sa ku mne niekto blizi az ma striasa od hrozy a modlim sa aby sa ma nechcel dotykat. Jediny kto sa ma moze dotykat je moja mamka a moj manzel. Nikto iny. Mala som viacero vztahov kde mi dotyky vadili ale moj terajsi partner vie ze ma nema obchytkavat a dotyka sa ma iba ked si to vyziadam. Co mam robif a ako to vysvetlit ludom v okoli aby sa ma nedotykali alebo mi nepodavali ruku pripadne neobijmali. Strasne mi to vadi a dlho mi trva kim sa zas dam dokopy a zacnem komunikovat.

miadi
7. nov 2019

Tak skus s humorom ze si ako Monk z tv show ze nemas rada dotyky -hnet na uvod a budes mat pokoj. Nech si aj myslia ze si divnà ale budes mat pokoj.

lenca3
7. nov 2019

Co tak byt uprimna? A povedat ze to nemas rada, ja osobne mam v praci zmiesany kolektiv a stacilo raz a dorazne povedat ked mi nieco vadilo a uplne v pohode fungujeme... Kazdy normal clovek to pochopi a bude vediet kde su hranice...

jeanne0
7. nov 2019

Tiez nemam rada dotyky ale nie az v takej sfere ze ani ruku podat. Nikdy som to nikomu nehovorila a ludia to vycitili z mojho postoja k nim. Ked sa budes odtahovat, pochopia ze ti to vadi a je ti to neprijemne. Ale teda mala som aj kolegynu extra pritulnu a tej som musela polopatisticky povedat ze mi je neprijemne ked ma obijma, ze to dovolim len manzelovi. A prestala s tym, ani sa neurazila alebo co. Ale s tym podanim ruky, no neviem to je predsa zdvorily pozdrav. To by si mohla predychat.

wena
7. nov 2019

A to ťa v práci fakt niekto objíma a hladká ťa? Ja som sa s tým ani v jednej mojej práci nestretla že by ma niekto išiel objímať alebo sa ma dotykat, max. keď mi blahozelali k narodkam. A podanie ruky tiež nebolo nejaké caste, veď s kolegami čo robím každý deň si ruku nepodavam, len keď sa stretávam s niekým novým a to sa snad raz za čas dá prežiť.

miadi
7. nov 2019

@wena hladkanie hlavne od šefa to už by bol iny level 😆

miiriaam
7. nov 2019

Ja to tak mam ked sa niekto priblizi uplne ku mne..pride do mojej zony a ja sa neviem sustredit,stresujem a neviem odpovedat..tak bud sa nejako intuitivne odsuniem a ani si nevsimnu alebo poviem ze prepacte,ale musite si odstupit lebo takto sa nedokazem rozpravat.. a ludia to chapu..

stela01
7. nov 2019

Asi by si si mala zakúpiť tričko s nápisom Nechytat !

Veľa šťastia .

autor
7. nov 2019

Problem je ze pracujem v oblasti kde sa pohybujem medzi ludmi ktory si toto vyzaduju (psychicky chory) od nich by mi to az tak nejak nevadilo pokial sa nezacnu po mne sapat ale vacsinou kolegyne ich zarazia lebo im ro zakazuju ale aj tak je mi to hrozne neprijemne

ptmt1011
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zavana
8. nov 2019

ako povedať by si to mala proste na rovinu, no možno by som sa skôr teda zamerala na nejakú terapiu, aby sa tvoja fóbia z dotykov proste vytratila alebo aspoň teda zmiernila

petkaaa
8. nov 2019

Skôr ako iných by som riešila seba. Tvoj strach musí z niečoho prameniť, ak si schopná to vyhrotiť až do takej miery, že nechceš, aby ti niekto podal ruku, čo je úplne bežná vec. Určite by som na tvojom mieste zašla za psychológom.

snehulienka8
8. nov 2019

normalne im slusne a s úsmevom povedz ze nemas rada, ked sa ta dotyka niekto iny ako manzel a hotovo..😀 ako na to zareaguju, je uz ich problem, mne tiez vadia poklepkavania po pleci, objatia, a podobne bezne dotyky, akurát ja z toho nemam paniku, len sa necitim dobre, tvoje telo, tvoje pravidla..👍

autor
9. nov 2019

Ja viem z coho to prameni ked som chodila na zakladnu jeden muz ma obtazoval nikomu som to nepovedala ani mamine a ked som chodila na strednu zdravotnu tak ma obtazoval pacient a ked som to bola nahlasit v skole ucitelka ma zpucovala,ze preco si vymislam preco sa snazim byt zaujimava kvoli tomu som rupla na maturach. Tak som to nikomu nepovedala odvtedy neznesiem dotyky od muzov aj zien